Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Je čas investovat ve Velké Británii? – 3 akcie doporučené Wall Street

Je čas investovat ve Velké Británii? - 3 akcie doporučené Wall Street

Je čas investovat ve Velké Británii? - 3 akcie doporučené Wall Street
Zdroj: Depositphotos.com

Od referenda o Brexitu v roce 2016, jsou akcie Spojeného království v silném propadu a ve výkonnosti zaostávají od amerického trhu o celých 50 %. Do obchodních válek s Evropskou unií zasáhla i pandemie, která britským akciím na síle rovněž nepřidala. S příchodem nového roku je ale vše jinak! Velká Británie ruší většinu covidových omezení a Brexit již téměř nikoho nezajímá. Podle analytiků z Wall Street nastal čas obnovy britské ekonomiky a investoři samozřejmě chtějí být u toho!

Cenový graf měnového páru GBP/USD
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Každá krize přináší investiční příležitosti a britské akcie jsou po několika letech na velmi nízkých cenových úrovních. K celé myšlence investicí do britských akcií se vyjádřil ředitel Global and European Equity Strategy od JPMorgan Mislav Matejka.

Mislav Matejka: "Riziko vs. zisk (RRR) se v případě Velké Británie podle našeho názoru zlepšuje, vzhledem k výrazné nedostatečné výkonnosti v průběhu let. Spojené království zaostávalo za ostatními regiony o 25–50 %. Tato nedostatečná výkonnost vedla k výraznému otevření mezery v ocenění."

V této souvislosti analytici z Wall Street označili tři akcie, které mohou být v roce 2022 velmi ziskové. Vysoké procento shody mezi investory je zaznamenáno i v databázi TipRanks. Pojďme se tedy podívat na ty tři vyvolené akcie, které mají v roce 2022 přinést investorům zajímavé výnosy.

1) Superdry – módní velikán

Jeden z největších akciových propadů byl zaznamenán u společnosti Superdry, věnující se značkové módě. Oblečení a doplňky společnost prodává v 231 obchodech, roztroušených po celém světě a 475 franšízami, které vlastní licenci pro provoz v celkem 53 zemích. Jako většina společností z maloobchodního sektoru utrpěla jak pandemií, tak Brexitem. Hodnota jejích akcií poklesla za poslední čtyři roky o 93 %.

Měsíční graf akciové společnosti Superdry
Měsíční graf akciové společnosti Superdry
Zdroj: tradingview.com

Společnost Superdry vykázala pokles zisků v roce 2021 o 21,1 % na 556 milionu GBP, což je v podstatě pozitivní číslo, vzhledem ke ztrátě v roce 2020, která činila 166,9 milionu GBP. Pozitivní postoj tohoto maloobchodního prodejce k roku 2022 lze pozorovat především v nové politice značky, která je založená na rozšiřujícím se sortimentu a obnově distribučních kanálů do prodejen po celém světě. Na základě této nové politiky analytici z Wall Street predikují 90% posílení akcií této společnosti.

Výhled analytiků u Wall Street
Výhled analytiků z Wall Street
Zdroj: tipranks.com

2) Flutter Entertainment – hazard a sázky

Nyní se přesuňme ze segmentu maloobchodu do segmentu hazardních her. Společnost Flutter Entertainment je globálním provozovatelem sportovních sázek a her, který nabízí nepřeberné množství sázkových produktů. Společnost má ve svém portfoliu lídry svých oborů, jako jsou Fanduel, Paddy Power nebo PokerStars. I přes výrazný pokles akcií, který tvořil téměř 40 %, je na straně hazardních her především zajímavý fundament.

Měsíční graf akciové společnosti Flutter Entertainment
Měsíční graf akciové společnosti Flutter Entertainment
Zdroj: tradingview.com

Oním fundamentem, ke kterému vzhlížejí snad všichni sázkaři ve Spojeném království, je reforma hazardních her, která by měla být veřejnosti představena nejpozději v březnu roku 2022, která má významným způsobem regulovat poskytovatele hazardních her ve Velké Británii. Díky tomuto pozitivnímu fundamentu je konsenzus v názorech růstu akcií této společnosti, ze strany analytiků z Wall Street, až překvapivě jednoznačný. Očekává se růst.

Výhled analytiků u Wall Street
Výhled analytiků z Wall Street
Zdroj: tipranks.com

3) S4 Capital

Opustili jsme hazard a plynule jsme přešli k poslednímu "černému koni" britských akcií, ke společnosti působící v segmentu digitální reklamy a marketingových služeb, v podobě S4 Capital. Tato společnost se zabývá především poskytováním služeb na poli digitálního obsahu, datových a programových služeb a poradentství v oblasti digitální transformace firem. Rozvoj společnosti byl raketový, kdy po založení v roce 2018 již působí ve 33 zemích světa a zaměstnává 6 000 pracovníků.

Měsíční akciový graf společnosti S4 Capital
Měsíční akciový graf společnosti S4 Capital
Zdroj: tradingview.com

Společnost začátkem roku oznámila akvizici společnosti 4 Mile Analytics a nastínila predikci nárůstu tržeb za uplynulé fiskální období o 40 %. Jednou z výhod této společnosti je to, že jejími klienty jsou převážně společnosti ze segmentu technologií, což je část trhu, která v posledních letech výrazně rostla. Díky vysokému potenciálu růstu očekávají analytici posílení akcií této společnosti o 102 %.

Výhled analytiků z Wall Street
Výhled analytiků z Wall Street
Zdroj: tipranks.com

Závěr

Není divu, že se akcie britských společností po mnoha letech opět dostávají do povědomí investorů. Tím, čím si museli Britové a jejich firmy projít, je jistě velmi posílilo, ukázalo to slabá místa jak firem, tak společnosti jako celku. Nyní, v době obnovy, se vyskytla příležitost pro investory tento rozvoj financovat.

Za všemi třemi uvedeními společnostmi stojí zajímavý fundament, který je neoddiskutovatelnou podmínkou pro změnu dosavadního trendu. Vzhledem k mezinárodnímu působení všech společností bude velmi důležitý nejen jejich rozvoj na "domácí půdě" ale i jejich činnost na globálních trzích.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo