Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investiční příležitost – cena akcií Apple klesla a vydání iPhone 12 se blíží

Publikováno
Investiční příležitost – cena akcií Apple klesla a vydání iPhone 12 se blíží
Zdroj: depositphotos.com

Měsíc září nebyl pro akcie Apple pozitivní. Od svého vrcholu dne 1. 9. 2020, kdy cena Apple dosáhla 134 USD za akcii, cena klesala a na konci září uzavřela na 116,3 USD.

Není to žádný dramatický pokles a nutno říci, že spolu s populárním „jablíčkem“ klesaly také americké a další akciové indexy. Například NASDAQ za stejnou dobu klesl ze svého historického vrcholu na hodnotě 12 459 přibližně o 8 % a měsíc září uzavřel na 11 360.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Proč akcie Apple v září klesaly?

Kromě celkového ekonomického útlumu, který souvisí s opatřeními kvůli koronaviru, může tento pokles také souviset s nejistotou, kterou pro investory znamenají americké prezidentské volby. Ty proběhnou 3. 11. 2020. Investoři jsou proto celkově opatrnější, a je možné, že ještě ani v říjnu se žádného většího růstu nedočkáme.

Poznámka

Kromě toho tu je nedořešená záležitost dalšího podpůrného balíčku, který v USA stále nebyl schválen.

Páteční data z amerického trhu práce rovněž příliš optimistická nebyla, protože americká ekonomika za měsíc září vytvořila jen 661 tisíc nových pracovních míst, zatímco očekávání analytiků bylo 850 tisíc nových míst.

Bude proto zajímavé sledovat, jak si v této situaci povede Apple.

Proč analytici předpovídají, že akcie Apple budou růst? 

Firma je finančně velice zdravá, je známá svojí schopností inovovat a být před konkurencí. Tradičně silné cash flow umožní společnosti přežít i v dočasně nepříznivých časech.

Pro příští rok se očekává nárůst výnosů o přibližně 10 % vůči roku 2020. Kromě toho data napovídají , že Apple bude dále zvyšovat svůj tržní podíl v Evropě i v Číně.

Zdá se tedy, že Apple má proti koronaviru účinný recept. Není proto divu, že analytici Morgan Stanley doporučují akcie Apple ke koupi s průměrnou cílovou cenou na hodnotě 130 USD v průběhu příštích 12 měsíců.

Poznámka

Investiční banka Morgan Stanley proto aktuální pokles ceny vidí jako zdravou korekci před zahájením prodeje iPhone 12.

Apple totiž chystá na 12. října zahájení prodeje svého nového iPhonu 12. Každé zveřejnění nového produktu je pro příznivce této značky ostře sledovaná událost.

Případný úspěch zaváděcí akce může vyvolat zajímavý růst ceny těchto akcií.

Firma se na prodej nového modelu patřičně připravuje. Za poslední měsíc Apple znovu otevřel v USA 57 prodejních míst. Z celkového počtu 512 obchodů, které se musely kvůli koronaviru dočasně uzavřít, je v USA znovu otevřeno již 446 prodejen.

A co vy, chystáte se také využít této příležitosti? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Vladimír vystudoval ekonomiku a management na VUT – Podnikatelské fakultě v Brně. Je držitelem mezinárodního účetního certifikátu ACCA, což mu dává solidní předpoklady pro analýzy účetních výkazů firem. Zkušenosti s oceňováním firem a auditem velkých mezinárodních společností kotovaných na burze získal u PricewaterhouseCoopers. Později působil v bankovnictví na pozicích ředitele controllingu a interního auditu.

V roce 2017 zahájil svoji novou kariéru soukromého analytika a copywritera se zaměřením na finanční trhy, investice, trading a různá podvodná schémata. Kromě psaní článků a e-booků o financích se Vladimír věnuje výuce angličtiny. Je aktivní na platformě X, kde jej můžete sledovat pod profilem KMFTraders.

Motto: “Na každém kroku záleží. Keep moving forward.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎