Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investiční fond zaplatí tučnou pokutu. Klientům sliboval návratnost 2 700 %

Publikováno
Investiční fond zaplatí tučnou pokutu. Klientům sliboval návratnost 2 700 %
Zdroj: cryptoslate.com

Správce aktiv Titan Global Capital Management USA LLC nabízející v rámci svých fondů několik investičních produktů včetně investic do kryptoměn se dohodl s americkou Komisí pro kontrolu cenných papírů (SEC) na zaplacení pokuty přesahující 1 milion USD za klamání zákazníků. V pondělí o tom na svých stránkách informovala sama Komise.

Uvádění nepřesných a zavádějících informací se Titan dopouštěl mezi srpnem 2021 a říjnem 2022, když na svých stránkách propagoval produkt s názvem Titan Crypto, u kterého uváděl hypotetickou výkonnost až 2 700 %. K té dle Komise došel zcela záměrným přenesením výsledků z vybraného a nedostatečně reprezentativního 3týdenního období na celý rok.

Roční výkonnost Titan Crypto fondu skládajícího se z kryptoměn Bitcoin (49,75 %), Ethereum (49,75 %) a Titan Cash (0,5 %) činí přitom k datu 31. července 2023 – 22,4 %. K tomu si Titan samozřejmě účtuje poplatky za poradenství a management.

Zdroj: titan.com
Složení Titan Crypto
Složení produktu Titan Crypto

Regulátoři také zjistili, že Titan učinil protichůdná prohlášení klientům o tom, jak zacházel s úschovou kryptoměn a dále nepřijal žádné zásady pro osobní obchodování digitálních aktiv svými zaměstnanci.

Společnost zjištění SEC nepřiznala ani nepopřela, v prohlášení se však zavázala k “významných investicích do budování a zlepšování svého programu dodržování předpisů.” Klientům uvedeným v omyl zaplatí 850 tisíc USD a navíc úroky ve výši více než 192 tisíc USD, uvedla SEC.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎