Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Index Dow Jones padá vlivem jediného titulu. Které akcii byste se nyní měli vyhnout obloukem?

Index Dow Jones klesl z velké části kvůli problémům jediné společnosti. Přečtěte si více o turbulencích na trhu.

Index Dow Jones padá vlivem jediného titulu. Které akcii byste se nyní měli vyhnout obloukem?
Zdroj: depositphotos.com

Index amerických blue-chip akcií zaznamenal v úterý pokles. Dow Jones Industrial Average, který reprezentuje akcie 30 významných amerických společností, klesl k hodnotě 37 400 bodů a odepsal 0,62 %.

Po 13,5% růstu v loňském roce, ztrácí jeden z nejstarších akciových indexů letos přes 1,5 %.

Vývoj hodnoty indexu Dow Jones za poslední týden

Nejvíce hodnotu indexu stáhly dolů akcie Boeingu. Akcie amerického výrobce letadel se letos propadly o téměř 22 % kvůli výrobním závadám u letadel řady 737 MAX 9, čímž se ceny dostaly pod 200denní klouzavý průměr a překročily kritickou hranici výprodeje z nedávného nákupního bodu.

Nejdříve Boeing odepsal 10 % po incidentu letadla společnosti Alaska Airlines, o kterém jsme vás informovali. O týden později se musel stejný typ letadla, tentokrát japonských aerolinek, vrátit po krátkém letu na letiště, když pilot objevil prasklinu v čelním skle letounu.

Letadlo společnosti All Nippon Airways mířící do prefektury Tojama se muselo vrátit do Tokia poté, co posádka objevila prasklinu v jedné z vnějších vrstev čelního skla kokpitu. Let s číslem 1182 přepravoval 59 cestujících a vrátil se bez dalších incidentů. Mluvčí letecké společnosti upřesnil, že prasklina neměla vliv na letové schopnosti letadla ani nezpůsobila ztrátu tlaku v kabině.

Obě události se naštěstí obešly bez zranění, ale jejich dopad na cenu akcií Boeingu je zjevný.

Vývoj cen akcií Boeing od začátku roku 2024

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Boeing Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tyto incidenty vedly k všeobecnému zpřísnění předpisů kolem společnosti Boeing a vrhly stín na její pověst.

Propadly se také akcie Morgan Stanley

Rovněž se propadly akcie Morgan Stanley a to o 4 %. Finanční holdingová společnost totiž zveřejnila data o zisku za čtvrtý kvartál ovlivněný pokutami ve výši 535 milionů USD.

Mezitím technologický lídr a další součást indexu Dow Jones, společnost Microsoft, vzrostla o 0,5 % poté, co minulý týden dosáhla 5,6% růstu.

Akcie Goldman Sachs nepatrně rostly poté, co banka vykázala za čtvrté čtvrtletí meziroční nárůst zisku o 51 %. Vedení banky však uvedlo, že v celoročním zisku ztratila oproti předchozímu roku 24 %, protože v celém odvětví klesl objem obchodů v důsledku makroekonomické situace.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.