Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.
Populární kryptoměna Dogecoin na sebe v posledních dnech strhává obrovskou pozornost. Její fanoušci vyhlásili na sociálních sítích na 20. 4. Doge Day, aby podpořili růst ceny k vysněné hranici $ 0.69, nebo nejlépe k jednomu dolaru. Pro mnohé investory se jedná o významnou psychologickou hranici.
Ani datum 20. dubna, ani cenová úroveň $ 0.69, nebyly vybrány náhodou. Američané datum píšou opačně, tedy 4/20. A 420 je slangový výraz pro kouření marihuany. Číslo 69 v internetové kultuře poté mnohdy představuje sex.
Spojení čísel 420 a 69 v minulosti využil i známý meme-lord a propagátor Dogecoinu, Elon Musk.
Dogecoin je decentralizovaná kryptoměna a P2P síť, ve které se tato měna používá. Tento projekt vznikl v roce 2013 jako vtip a úspěch, kterého se Dogecoinu dostává, zaskočil i jeho zakladatele Bila Markuse a Jacksona Palmera.
V úterý 20. 4. 2021 se ale nakonec žádná cesta na měsíc nekonala. Cena v ten den naopak klesla zhruba 20 % na cenu $ 0,21 za jednu virtuální minci DOGE.
Tato kryptoměna nicméně v tomto roce zažívá díky aktuálnímu bull-runu a několika tweetům Elona Muska, generálního ředitele společnosti Tesla, své nejlepší období od samotného spuštění.
Svého dosavadního maxima dosáhla před týdnem, dne 16. 4. 2021, kdy se šestá největší kryptoměna (dle tržní kapitalizace v době psaní článku) vyšplhala až na cenu $ 0,43. Dosáhla tak například vyšší tržní kapitalizace, než jakou má americká automobilka Ford. To na Twitteru pobavilo právě i Elona Muska.
Ten nedávno na sociální síti Clubhouse prohlásil, že je velký fanoušek meme a jeho tweety o Dogecoinu jsou pouze vtip. Díky úspěchu Dogecoinu ale v kryptoměnovém světě vypukla mánie dalších meme coinů, jako např. Shiba Inu, Akita Inu, Safe Moon a dalších, které se chtějí svézt na jeho popularitě.
Investice do těchto projektů je ale velice riskantní a mnohým nakonec po opadnutí zájmu zbydou jen oči pro pláč. Proto do těchto projektů investujte pouze ty peníze, o které jste ochotni bez problému přijít.
Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.