Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Extrémně vzácný signál se 100% přesností předpovídá růst indexu S&P 500 na 5 400 bodů!

Publikováno
Extrémně vzácný signál se 100% přesností předpovídá růst indexu S&P 500 na 5 400 bodů!
Zdroj: depositphotos.com

Renomovaný tržní stratég Ryan Detrick identifikoval řadu býčích indikátorů, které ukazují na možnou historickou rally na akciovém trhu, jež by mohla být počátkem roku 2024 základem pro dosažení rekordních hodnot.

Detrickova analýza upozorňuje na vzácný jev na akciovém trhu, kdy více než 60 % složek indexu S&P 500 dosáhlo nových dvacetidenních maxim. Tento rozsáhlý nárůst napříč různými sektory je považován za předzvěst síly trhu a v minulosti byl spolehlivým ukazatelem býčího impulsu.

Povzbudivé signály

Od roku 1972 se vyskytlo pouze 16 případů, včetně aktuální události, kdy byl pozorován takovýto nárůst v celé šířce trhu. Po každém z těchto signálů se index S&P 500 o rok později nacházel na vyšší hodnotě, přičemž průměrný výnos činil 18 %. Na základě tohoto historického vzorce lze usoudit, že by index S&P 500 mohl během příštího roku potenciálně dosáhnout úrovně nad 5 400 body, což by překonalo i ty nejoptimističtější tržní prognózy.

Detrick tvrdí, že souběh těchto signálů je argumentem pro trvalý růst akciového trhu. V důsledku toho on a jeho tým v Carson Group obhajují nadsazenou pozici v akciích.

Kromě široce zastoupeného růstu jednotlivých akciových titulů Detrick zdůraznil i další povzbudivé známky býčího trhu, včetně listopadového nárůstu indexu S&P 500 o 8,8 %.

Představuje to 18. nejlepší měsíční výkonnost v historii. Historické údaje ukazují, že po 20 nejlepších měsíčních výkonech trh v 80 % případů pokračoval v růstu i o rok později. Kromě toho ve 30 případech, kdy index S&P 500 zaznamenal měsíční zisk alespoň 8 %, v následujícím roce akcie rostly v 90 % případů.

Hodnota indexu S&P 500

Analýza prorokuje časy hojnosti

Index S&P 500 nedosáhl nového rekordního maxima od druhého ledna 2022. V současné době je však méně než 5 % od překonání svého předchozího maxima. Detrick tedy předpokládá, že nový rekord je na obzoru na začátku roku 2024. 

Detrick tvrdí, že souběh těchto signálů je argumentem pro trvalý růst akciového trhu. V důsledku toho on a jeho tým v Carson Group obhajují nadsazenou pozici v akciích, což signalizuje jejich důvěru v potenciál trhu k dalšímu růstu.

Tato analýza může být pro investory přesvědčivá, protože naznačuje potenciálně lukrativní období pro ty, kteří investují do akcií. Je však důležité si uvědomit, že podmínky na trhu se mohou měnit a při investičním rozhodování je třeba zohlednit individuální okolnosti a toleranci k riziku. Tyto signály však naznačují jasný začátek silného akciového trhu v nadcházejícím roce.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
13
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Tomas G

Takový clickbait článek jsem tu nečekal, doufám že se z toho nestane standard.

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. Děkujeme za zpětnou vazbu, vážíme si toho.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎