Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Evropské indexy v poslední době značně ožily. Chcete vědět, zda jejich růst bude pokračovat?

Evropské akciové indexy ožily. Co je nastartovalo a budou pokračovat v nastoleném trendu? Ekonomické podmínky, nálada investorů a technická analýza napoví.

Publikováno
Evropské indexy v poslední době značně ožily. Chcete vědět, zda jejich růst bude pokračovat?
Zdroj: Depositphotos.com

Evropské akciové indexy, se odrazily od dna z konce října a nyní rostou. Tento trend lze pozorovat u německého DAX 40, celoevropského Euro Stoxx 600 i britského FTSE 100.

Katalyzátorem tohoto tržního nadšení je rostoucí přesvědčení o brzkém uvolnění měnové politiky – investoři vycházejí z vyhlídky na snížení úrokových sazeb, které očekávají pod vlivem holubičích signálu ze strany Fedu a udržování uvolněné monetární politky Bank of Japan.

Jestli je optimismus na místě ukážou další údaje o vývoji inflace v eurozóně a Velké Británii. Listopadová meziroční inflace byla nižší než ta říjnová a pokud by se pokles tempa růstu cen opakoval v dalších měsících, oživení trhů v Evropě by mělo pokračovat.

DAX 40

DAX 40 (dříve DAX 30) je akciový index složený ze 40 největších německých společností obchodovaných na burze ve Frankfurtu.

V současné době vykazuje známky býčího trendu. Technická analýza ukazuje, že se index obchoduje pohodlně nad 200denním i 50denním klouzavým průměrem, tedy 15 739,62 resp. 15 623,67 bodu, což naznačuje růstovou trajektorii ve střednědobém až dlouhodobém horizontu.

Po prolomení hladiny resistence na úrovni 16 400 se dá očekávat, že při protitlaku najde index na této úrovni naopak support. Objemy obchodů byly v nedávné minulosti velké na cenových maximech a naopak malé v blízkosti dna, což podporuje zlom trendu směrem nahoru.

Aktuální vývoj hodnoty indexu DAX 40

FTSE 100

Financial Times Stock Exchange 100, neboli FTSE 100 (vyslovuje se jako “footsie”), je index, který sleduje 100 největších společností (podle tržní kapitalizace), které se obchodují na London Stock Exchange.

Britský index FTSE 100 vykazuje podobný býčí střednědobý trend, protože se také obchoduje nad svými 200denním a 50denním klouzavým průměrem, tedy 7 624,8 resp. 7 490,9. FTSE 100 však dává poněkud odlišný technický obrázek, pokud jde o úrovně resistence.

Index se v současné době obchoduje mírně pod hladinou rezistence své trendové linie. To vyzývá investory k opatrnosti. Bude klíčové, jak se křivka zachová v bodě, kdy protne svou hlavní hladinu resistence, tedy 7 800.

Aktuální vývoj hodnoty indexu FTSE 100

Na trzích vládne optimistická nálada a technická analýza podporuje býčí předpoklady. Ukazatele indexu DAX naznačují růstový trend bez bezprostředních překážek, zatímco býčí střednědobý trend indexu FTSE 100 je zmírněn přítomností potenciální rezistence.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎