Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Co můžeme očekávat od akcií Apple do konce roku 2020?

Publikováno
Co můžeme očekávat od akcií Apple do konce roku 2020?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Apple během letošních prázdnin vystoupaly až na rekordní hodnoty a gigant spotřební elektroniky tak nakonec dokonce překonal tržní kapitalizaci 2 miliony dolarů.

Po rozpačitých výsledcích hospodaření za 3. kvartál letošního roku však došlo ke zklidnění, mírnému poklesu a řada investorů si nyní pokládá otázku: „Co lze očekávat od Applu v závěru letošního roku, případně v roce následujícím?“

Není žádným překvapením, že největší hybnou silou moderního úspěchu společnosti Apple byl prodej iPhonů, které po svém uvedení na scénu v roce 2007, způsobily v oblasti mobilních telefonů naprostý převrat.

Prodej smartphonů přinesl společnosti roky masivního růstu a věrnou základnu uživatelů, kteří jsou ochotní nakupovat i další produkty této ikonické značky.

Prodej iPhonů však ve třetím čtvrtletí letošního roku výrazně zpomalil, když se ukázalo, že uživatelé s upgradem pravděpodobně vyčkávali na nový model smartphonů podporující technologii 5G.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Wall street nepřijmula podzimní novinky Apple s nadšením

Apple představil nový iPhone 12 23. října, tj. první iPhone podporující technologii 5G, spolu s inteligentním reproduktorem HomePod. Kromě ultrarychlého bezdrátového připojení 5G, charakterizuje iPhony nové generace vylepšený fotoaparát, rychlejší procesor a nový design.

Investoři však nebyli představenými novinkami nikterak ohromeni a akcie v tento den klesly o 2,7 %. Jednalo se tak o vůbec nejhorší reakci Wall Street na odhalení nových iPhonů v historii.

10. listopadu pak společnost představila první Macy s procesory navrženými přímo inženýry Apple, namísto čipů od společnosti Intel. Nové procesory nabízejí násobně lepší výkony než procesorové jednotky od Intelu a jsou energeticky mnohem účinnější, ani po tomto odhalení si však akcie nevedly příliš dobře a poklesly o 0,3 %.

Na konci října porazil Apple odhady analytiků

Zdroj: depositphotos.com

IPhone-12-Apple

29. října pak Apple oznamoval hospodářské výsledky za 3. kvartál. Přestože se mu podařilo porazit odhady analytiků a vydělal 73 centů na akcii (oproti odhadovaným 70) zaznamenal meziroční propad zisku o 4 %. Tržby přitom vzrostly o 1 %.

Hlavní vinu na poklesu mělo snížení prodejů starších iPhonů o 21 % na 26,4 miliardy dolarů.

Někteří analytici však právě zde vidí určitou příležitost pro další růst akcií Apple.

Podle analytiků byl pokles iPhonů jednoduše způsobený vyčkáváním spotřebitelů čekajících na nový model iPhone 12, se kterým by mohli rovnou přejít na novou technologii 5G.

Ztráty iPhonů kompenzoval růst Maců o 29 % na 9 miliard dolarů a prodeje iPadů, které vzrostly o 46 % na 6,8 miliardy dolarů. Trend práce a výuky z domova, pravděpodobně dopomohly růstu oběma z těchto produktových kategorií.

Může nastat u Apple do konce roku obrat?

Právě pokles prodejů iPhonů ve 3. kvartále letošního roku by mohl předznamenat, růst této produktové kategorie v posledním čtvrtletí letošního roku, což budou pravděpodobně investoři kvitovat.

Neobvyklý propad tržeb naznačuje, že spotřebitelé skutečně čekali na nový iPhone 12, podporující 5G sítě. Příchod tohoto velkého technologického cyklu opět může poslat akcie Apple na vzestupnou trajektorii, není však pravděpodobné, že by akcie výrazně rostly ještě do konce roku.

Stávající investoři pravděpodobně nebudou své pozice ani na konci roku vyprodávat, neboť je pro většinu z nich Apple dlouhodobou investicí. Proto se neočekává výrazný či dlouhodobý propad.

Z dlouhodobého hlediska je pravděpodobné, že se akcie Apple opět zotaví. Jedná se o velmi kvalitní akciový titul.

Na druhou stranu nyní jsou akcie Apple obchodované za 38násobek ročních zisků. Možná tak budou chtít potenciální investoři ještě raději vyčkávat na další pokles.

Více napoví až hospodářské výsledky za 4. kvartál letošního roku, které budou oznámeny 26. ledna 2021 – zapište si toto datum do kalendáře.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎