Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
V pondělí 18. března IBM vydalo prohlášení o vzniku a fungovaní takzvaného Blockchain World Wire neboli BWW, ambiciózního a inovativního globálního finančního systému využívající blockchainu Stellaru. Na to Big Blue obdržela dopisy od 6 světových bank pro založení jejich vlastních stable coins, které budou podporované jejich národními měnami.
Jak už bylo řečeno, pomocí spojení IBM a Stellar (XLM) vznikl pro přeshraniční platby Blockchain World Wire (BWW), jehož založení proběhlo v září 2018. V pondělí celé toto spojení přišlo k životu a již spravuje 46 bank, přičemž jeho cílem je provádět převody kryptoměn v reálném čase.
K celému spojení se chce přidat 6 světových bank zahrnující brazilskou banku Banco Bradesco, jihokorejskou banku Bank Busan a filipínskou banku Rizal Commercial Banking Corporation. Ty chtějí tímto způsobem založit své vlastní stable coins, které budou podporované jejich národními měnami.
Podle prohlášení vedoucího IBM Jesse Lunda se další zatím nezveřejněné banky chystají k projektu připojit a vyřešit tak své stable coiny, které budou podporované Eurem a Indickou rupií. Ještě však před pondělním oznámením se společnost IBM spojila s další společností Stronghold a vytvořila tak první Stellar stable coinovou síť.
Podle dalšího prohlášení BWW již podporuje více než 47 měn v 72 zemích a další se budou jen přidávat. Celý stable coinový program by tak měl nabídnout hned několik benefitů a lepší prostředí pro mezinárodní platby. Jeho hlavní výhodou má být především rychlost, tedy možnost realizace platby v reálném čase a snížení poplatků.
Toto prohlášení mělo pozitivní vliv na cenu XLM. Poslední týdny už se jeho cena zvedá, po tomto prohlášení však cena XLM stoupla o více než 7 % za několik hodin, zatímco cena bitcoinu a dalších kryptoměn stoupala řádově o desetiny procent.
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.