Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Budoucnost AI a cloud computingu? Microsoft představil procesor Azure Cobalt

Budoucnost AI a cloud computingu? Microsoft představil procesor Azure Cobalt
Zdroj: Microsoft.com

Společnost Microsoft představila procesor Azure Cobalt, nový procesor se 128 jádry, který je navržen tak, aby rozšířil možnosti umělé inteligence a zlepšil udržitelnost cloud computingu.

Procesor Azure Cobalt CPU je postaven na architektuře Arm Neoverse CSS a jeho cílem je vylepšit platformu Azure společnosti Microsoft, zejména pro aplikace umělé inteligence. Tato inovace je v souladu se strategií společnosti Microsoft transformovat cloud computing zaměřením na výkon a efektivitu.

Spolu s procesorem Azure Cobalt CPU představil Microsoft akcelerátor Maia 100 AI, vlastní čip pro trénování velkých modelů AI. Testuje se s technologií GPT 3.5 Turbo, která pohání různé produkty společnosti Microsoft. Při vývoji těchto čipů bylo klíčové partnerství společnosti Microsoft se společností Arm, která využívá ekosystém Neoverse CSS a Total Design společnosti Arm k zefektivnění tvorby specializovaných řešení.

Microsoft také řeší otázky životního prostředí tím, že zajišťuje energetickou účinnost čipu Maia (podobně jako čipy řady M od společnosti Apple), čímž snižuje spotřebu energie i náklady při jeho rozsáhlém použití. Rani Borkar, viceprezident společnosti Microsoft, poznamenal, že je důležité sladit hardware s vývojem softwaru, aby se zvýšila efektivita provozu cloudu a AI.

Scott Guthrie, šéf cloudu a AI ve společnosti Microsoft, zdůraznil odhodlání společnosti vylepšovat datová centra těmito čipy na míru.

Fáze testování procesoru Azure Cobalt zahrnuje pracovní zátěže z aplikací Microsoft Teams a SQL Server, přičemž do roka se plánuje nabídnout zákazníkům virtuální počítače poháněné procesorem Cobalt. Očekává se, že tento krok výrazně zlepší zkušenosti firem a vývojářů s cloudovými zdroji díky vyššímu výkonu a škálovatelnosti. Azure Cobalt 100, první v řadě, maximalizuje platformu Neoverse CSS, což umožňuje společnosti Microsoft zaměřit se na vlastní pokroky.

Mohamed Awad ze společnosti Arm zdůraznil roli procesoru Azure Cobalt při efektivnější výstavbě datových center, která bude nezbytná pro budoucí platformy a služby. Spolupráce společnosti Microsoft se společností Arm je příkladem partnerství, které nastavuje nové standardy v oblasti cloud computingu a umělé inteligence.

Vývoj akcií Microsoft v tomto roce

Načítání
Načítání
Koupit akcie Microsoft! Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Procesor Azure Cobalt CPU naznačuje odhodlání společnosti Microsoft zaujmout vedoucí postavení v oblasti AI a cloud computingu a nově definovat cloudovou infrastrukturu se zaměřením na optimalizaci AI.

Přechod společnosti Microsoft k vlastní výrobě čipů je součástí širšího trendu v odvětví, kdy technologičtí giganti jako Google a Apple rovněž vyrábějí vlastní čipy pro zvýšení výkonu.

Microsoft bude s největší pravděpodobností i nadále ovlivňovat celé odvětví a nastavovat nové trendy. Zajímavé bude také sledovat, co přinese strategické partnerství se společností Arm a zda sázka na AI a cloud computing nakopne akcie Microsoft ještě k většímu růstu. Není asi překvapením, že představení nového procesoru cenu akcií ovlivnilo pozitivně. Aktuálně je cena akcií Microsoft $412,8.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.