Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC] Analýza 23. 6. 2023 – Zpět do bullmarketu?

Publikováno

Ahoj tradeři, v posledním týdnu máme od BTC velký pohyb vzhůru, který přišel přesně po otestování 25 tis. USD, což je support, na který zde v týdenních analýzách poukazujeme už měsíce jako na první support schopný odrazit cenu.

V této chvíli tedy velmi pravděpodobně BTC vystoupí z korekce týdenního grafu a přejde zpět do uptrendového režimu. Podmínka pro to je uzávěr týdenní svíce nad 28 tis. USD, takže pokud do trhu mají vstoupit medvědi, museli by to udělat velmi agresivně během následujících dvou dní.

Podmínky pro uptrend
Podmínky pro uptrend

Pokud týdenní svíce uzavře tak jak je, otevírá se cesta k dlouho zmiňovanému targetu 35 tis. USD, což je primární rezistence, na níž by se BTC měl dostat. Supporty, které by mohl otestovat (z nich je možné hledat longové vstupy do trhu), jsou:

  • 29 230 USD,
  • 28 060 – 27 600 USD.

Toto jsou hlavní dva supporty, ne které se nyní dívám pro případné pokračující nákupy BTC.

Supporty a rezistence Bitcoinu
Supporty a rezistence Bitcoinu

Níže je ještě graf likvidací, na kterém se opět blížíme k hlavnímu clusteru shortových likvidací spočívajícímu na cenách 31 – 35 tis. USD. Jakmile do něj BTC vkročí, likvidace pozic znamenají nákupní tlak. Slouží tak jako palivo, které může cenu katapultovat o desítky procent během velmi krátkého času.

Zdroj: decentrader.com
Likvidace Bitcoinu
Likvidace Bitcoinu

Závěr

Pokud BTC uzavře svíci tohoto týdne nad 28 tis. USD, splní tak podmínku pro ukončení korekce, o které jsme psali v předchozích analýzách. V té chvíli můžeme očekávat, že dno je vytvořené a cesta na 35 tis. USD otevřená.

Tuto tezi podporuje i graf likvidací, který bude působit jako palivo pro pohyb nahoru, pokud do něj BTC zasáhne. Také končí přesně na rezistenci 35 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jarda Sadílek

Musím uznat že vám ty analýzy fungují dost dobře už nakou dobu.