Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Terra (LUNA) přechází na nový blockchain I Jaké jsou změny?

Terra (LUNA) přechází na nový blockchain I Jaké jsou změny?

logo kryptoměny luna
Zdroj: cripto-valuta.net

Očekává se spuštění "Terra 2.0", takzvaného oživení ekosystému Terra po implozi algoritmického stablecoinu terraUSD (UST). Ve středu tohoto týdne o tom bylo rozhodnuto validátory sítě. Pro rozvětvení neboli tzv. hardfork hlasovalo celkem 65 % validátorů.

Zásoba tokenů na novém blockchainu bude něco málo přes 116 milionů, uvedli vývojáři.

"Nabídka při vzniku bude podstatně nižší, než kdokoli očekává, blížící se 116,7 milionům a po jednom roce vzroste na 182 milionů," dodali v reakci na obavy komunity z vysoce nafouknuté nabídky luna.

Jak to teď tedy bude?

  • Ti Investoři, kteří drželi více než 10 000 tokenů LUNA před implozí UST, budou pravidelně dostávat nové tokeny, aby se zabránilo okamžitému prodeji. Přes 30 % jejich tokenů bude zpočátku odemčeno a zbývajících 70 % bude uvolněno během dvou let. Tito držitelé obdrží po dobu šesti měsíců nové tokeny.
  • Peněženky s více než 1 milionem tokenů LUNA nebo UST před vychýlením UST od amerického dolaru by musely čekat déle než rok, než obdrží nějaké tokeny, s čtyřletým obdobím platnosti, podle plánu obnovy.
  • Vývojáři Terra umožní poslat nově vydané tokeny LUNA držitelům staré LUNA. To by teoreticky umožnilo starým držitelům získat zpět část své ztracené investiční hodnoty a zároveň motivovat k používání nového blockchainu.

Jak vznikl tento plán?

Důvod, proč musel vzniknout nový plán, je takový, že začátkem května ztratila společnost UST svou vazbu na americký dolar a v následujících týdnech klesla až na 7 centů, což způsobilo pokles cen souvisejícího tokenu luna (LUNA) o 99,7 % a odliv více než 28 miliard USD z decentralizovaných společností Terra. Některé kryptofondy byly zasaženy ztrátami v miliardách dolarů. Mezi ně patřily i České investiční fondy.

Zakladatel společnosti Terra Do Kwon přišel v následujících dnech s plánem obnovy a navrhl hardfork blockchainu a "výplatu" držitelům postiženým implozí UST. Plán se snaží učinit komunitu celistvou a zároveň oživit jejich důvěru v ekosystém Terra.

Hardfork – označuje vytvoření nového blockchainu s daty ze starého blockchainu. I když se tento plán může zdát jako rozchod, vývojáři Terra uvedli, že Terra 2.0 bude zcela nový projekt a žádná data ze současného řetězce nebudou přenesena do nového.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo