Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Podvod zastřešující se Binance a tzv. transit wallet

Podvod zastřešující se Binance a tzv. transit wallet

Dobrý den, kontaktoval mě údajně p. Bojan Král ze společnosti Blockchain, který hovoří dobře česky ale s ruským přízvukem. Mám u Binance založený účet. Dle jeho hovoru mám údajně přes 30tis. USD, které jsou na transitní peněžence.

Dnes jsem dostala email, kde je uvedeno, že mám částku 39 832 USD na transit wallet a že mám udělat turnover ve výši 1312 USD, za to nakoupit BTC a poslat na transit wallet. Tak jem si provedla ověření emailu [email protected], binance tento mail dal jako neověřený.

Dala jsem rovněž tomuto údajnému binance support dotaz, proč je u mé odpovědi uvedena azbuka, tak mi napsali, že si zjednali tlumočníka na pomoc. Jak úsměvné. Obdržela jsem následně další email, kde jsem obdržela upozornění, pokud neprovedu platbu 1 312 USD do 24 hodin, tak půjdou "peníze" do likvidace.

Vzhledem k tomu, že tam žádné nejsou, tak je mohou zlikvidovat. Minulý týden – jsem ještě dostala mail, kde byla za .com. i přípona .co ([email protected]) – i zde se jedná o podvodný email – zde mě vyzývali, abych provedla "BTC Correction" s tím, že je to zvyk binance, když se mění kurz, tak se musí doplatit, což nedává žádný smysl. Na ten údajně správný email jsem dala odpověď, že se jedná o FAKE a celé je to hnusný podvod. Tak uvidím, zda to bude mít pokračování.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 7
Elena Vetríková

Dobrý večer,

Mám podobnú skúsenosť,

istý pán menom Tomáš Jarešev, mi dnes zavolal, že mám v blockcheire od minulého roka u nich uložené bitcoiny, keď som mu povedala, že som žiadne bitcoiny na ich účte nemala a ani som o nich nevedela, začal byť podráždebý, nerozumela som mu, lebo hovoril lámanou češtinou s ruským prízvukom, a že mi ešte zavolá zajtra, lebo on je mojim poradcom a pomôže mi tie bitcoiny previesť, na vytvorený účet. Kde si ich môžem premeniť na menu euro a poslať na svoj účet, alebo ďalej s nimi obchodovať. Poslal mi na môj e-mail akúsi peňaženku, kde nie je vidno, že by bola moja, ale sú tam iba tie bitcoiny, o ktorých hovoril. Poslal mi aj prílohy, na jednej je použité aj moje meno a prevody, ktoré som nikdy neurobila. Neviem , či je to podvod.

Ďakujem za váš názor.

Portál Finex.cz
Odpověď na Elena Vetríková

Dobrý den, stoprocentně se jedná o podvod. Rozhodně nemůžeme doporučit s ním nikterak dál komunikovat.

Elena Vetríková
Odpověď na Portál Finex.cz

Ďakujem, už som zablokovala dané číslo a podobné komunikácie vždy vopred stopnem,
prajem pekný deň.

Dalibor Moc

Dobrý den, mám za sebou totožný rozhovor, předcházelo mi nekolik telefonátu kde mi bylo hned jasné o co jde. Pořád jsem telefonát odkládá a domlouval si další a další telefonát atom že mám zájem vědět víc od “svých” BTC. Mezitím jsem si připravil čistý NTB mimo podnikovou síť a čekal co se stane. Připojí se nám můj telefon a chtěli přístup do bankovnictví. Tam jsem to utnul. Každopádně čelí rozhovor mám nahraný. Kdyby to někoho více zajímaloohu poslat.

Portál Finex.cz
Odpověď na Dalibor Moc

Dobrý den, děkujeme za zprávu. Mohl byste nás kontaktovat na [email protected]? Možná bychom rozhovor mohli publikovat po upravení Vašeho hlasu – abychom mohli upozornit více lidí konkrétněji i s ukázkou.

Portál Finex.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš příspěvek. Můžeme potvrdit, že jednáte s podvodníky a velmi Vás musíme odradit od jakékoli další komunikace s nimi, nedej bože jim posílat peníze.

Hana Hlavatá
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, Děkuji za odpověď, ale myslím si, že komunikace skončila a pokud se ozvou, budu informovat. Ještě jsem zapomněla, že se mě snažili přemluvit k založení účtu Kraken, který je údajně lépe zabezpečený než Binance🤣

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo