Kryptoměny beru jako jednu z největších příležitostí svého života. Byla by škoda ji promeškat.
Elon Musk, aktuálně nejbohatší člověk světa, je přesvědčen, že se začíná blýskat na lepší časy. Na posledním setkání s akcionáři společnosti Tesla se miliardář optimisticky vyjádřil o budoucnosti americké ekonomiky. Okomentoval také potíže, kterým aktuálně největší světová ekonomika musí čelit.
Aby se vypořádal s nejvyšší inflací za posledních 40 let, zvýšil Federální rezervní systém (Fed) své úrokové sazby. To samozřejmě ovlivnilo mnoho odvětví, včetně kryptoměnové sféry. K tomu se přidala nejistota způsobená konfliktem mezi Ruskem a Ukrajinou a ani nárůst napětí s Čínou situaci neprospěl. To vedlo mnoho ekonomů k přesvědčení, že Spojené státy vstoupí do období velké hospodářské recese.
Sám Musk již v minulosti varoval před tím, co nás čeká. Uvedl, že období silné krize by mohlo způsobit bankrotů a protáhnout se až do konce roku 2023. Aktuálně je ovšem přesvědčen, že výsledný scénář nebude zas tak špatný, jak mnozí předpokládají.
Vzhledem k tomu, že podle něj je “vytváření makroekonomických prognóz receptem na katastrofu”, tak teď předpovídá, že nadcházející krize bude “relativně mírná”.
Jedním z důvodů tohoto přesvědčení má být nízké zadlužení většiny společností.
“Dluh, který nyní společnosti mají, je relativně nízký, takže bych pravděpodobně řekl, že půjde o mírnou až střední recesi, možná tak na 18 měsíců.”
K inflaci se generální ředitel společnosti Tesla vyjádřil slovy, že on a jeho tým mají “dobrý přehled o tom, jak a kam se ceny věcí v čase posouvají”. Je to dáno tím, že automobilka potřebuje ke své činnosti různé produkty a vstupy z mnoha částí světa.
“Získáváme spoustu informací o tom, kam se ceny věcí v čase vyvíjejí, protože když vyrábíte miliony aut, musíte nakupovat zboží mnoho měsíců dopředu, než je potřeba… Protože je to dlouhý dodavatelský řetězec s obrovskou setrvačností, tak máme určitou představu o tom, jak a kam se ceny v čase vyvíjejí. Zajímavé je, že nyní vidíme, že u většiny našich komodit, většiny věcí, které se dodávají do vozů Tesla (ne všechny, ale více než polovina) ceny během půl roku klesají.”
Vzhledem k tomu, že ceny komodit, které společnost používá, již klesají, je možné, že by mohlo jít o začátek trendu, který by měl pokračovat i v příštích šesti měsících. Z tohoto důvodu tedy generální ředitel společnosti Tesla předpokládá, že inflace bude “rychle klesat”.
Podle mnoha analytiků je zlepšení světového ekonomického scénáře klíčové pro to, aby trh s kryptoměnami znovu vstoupil do býčího cyklu a dosáhl nových maxim a rekordů.
Při pohledu na dnešní graf vidíme, že po prolomení směrem dolů pod úroveň 23 200 USD získala cena bitcoinu medvědí momentum a obchoduje se pod úrovní 23 000 USD. Nejbližší support se nachází na 22 650 USD a další hlavní podporu můžeme vidět v blízkosti zóny 22 500 USD. V případě jejího prolomení, by se cena mohla propadnout až k úrovni 21 500 USD. Naopak nejbližší rezistence se nachází poblíž hladiny 23 200 USD. Další hlavní rezistence se nyní tvoří poblíž hladiny 23 500 USD.
Kryptoměny beru jako jednu z největších příležitostí svého života. Byla by škoda ji promeškat.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.