Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin byl pro investory ziskový během 98,66 % své existence!

Publikováno
Bitcoin byl pro investory ziskový během 98,66 % své existence!

Investoři, kteří Bitcoin drželi, vydělali více, než ti, kteří spekulovali na pohybech jeho ceny. Na tuto skutečnost upozornil jeden z prominentních analytiků vývoje na trzích s kryptoměnami. Přesně 3817 dnů. To je počet dnů, kdy byl Bitcoin ziskový pro investory.

Vzhledem k tomu, že historii Bitcoinu můžeme počítat pouze na 3869 dnů, znamená to, že Bitcoin byl pro investory výhodný po 98.66 % své historie.

Ukazuje se, že jediní lidé, kteří na Bitcoinu prodělali při dlouhodobé investici, jsou ti, kteří ho prodali během několika razantních poklesů ceny. Na druhou stranu, ti kteří vydrželi, mohli sklízet šťavnaté ovoce v podobě zajímavých zisků.

bitcoin profitabilita
Zelená plocha v grafu ukazuje období, kdy byl nákup Bitcoinu ziskový. (Zdroj: Rhytm Trader)

Spekulace nebo uchovatel hodnoty?

Tato informace je dalším příspěvkem do probíhající debaty mezi zastánci pojetí Bitcoinu jako ideálního uchovávatele hodnoty, a mezi těmi investory, kteří namítají, že volatilita jeho ceny mu znemožňuje tuto funkci spolehlivě plnit.

Existuje samozřejmě velká skupina investorů, která Bitcoin využívá pouze jako prostředek pro spekulaci. Vydělávají na denních pohybech kryptoměny, a co je důležité, pokud obchodují v dostatečném objemu, dokáží ovlivnit cenu.

Jestliže obchodují v mezích menšího investora, v zásadě pouze následují pohyby cen do té doby, než to pro ně přestane být výhodné. Jsou to ovšem právě tito investoři/spekulanti, kteří se nejvíce podílejí na cenové volatilitě Bitcoinu a tím ovlivňují i výše zmíněnou debatu.

Míra cenové volatility se snižuje zejména ve chvíli, kdy se spekulanti rozhodnou Bitcoiny držet déle či se naopak rozhodnou z trhu stáhnout, například kvůli nevydařeným obchodům.

V nejbližších letech bychom mohli být svědky přerodu mnoha spekulantů právě v dlouhodobé investory. Náhled na Bitcoin jako uchovatele hodnoty je totiž stále více populární, zejména ve světle horších makroekonomických předpovědí pro příští roky.

Investoři budou hledat bezpečné aktivum, které by jejich majetek dokázalo uchránit, a Bitcoin se jeví stále více slibným právě pro tento úkol.

Poznámka

Info: Pokud chcete i vy, začít investovat do Bitcoinu, nebo jiných kryptoměn, sepsali jsme pro vás komplexní návod, jak začít.

Porovnání se zlatem

Podporovatelé Bitcoinu jako uchovatele hodnoty často uvádějí zlato (cena zlata) jako příklad toho, že i ten nejznámější druh investice pro uchování majetku během ekonomického poklesu může být velmi volatilní.

Jako jeden příklad může sloužit nestabilita v cenách zlata, která se projevila po roce 1971, kdy prezident Nixon zrušil zlatý standard pro americký dolar.

cena zlata
Ceny zlata v rozmezí let 1972 – 1981 (Zdroj: OpenGold)

Právě toto srovnání staví Bitcoin do úplně jiného světla. Ten se tak může zařadit mezi do kategorie potenciálních investic, udržujících hodnotu. Díky tomu můžeme být brzy svědky toho, že se trh s Bitcoinem zaplní dlouhodobými investory namísto spekulanty.

Vzhledem k analýze o ziskovosti Bitcoinu, o které jsme mluvili na začátku tohoto článku, mohou o Bitcoinu uvažovat i lidé, kteří se o něj doposud nezajímali.

Co vy? Investujete do Bitcoinu, nebo to aspoň plánujete? Podělte se s námi níže v komentářích. 

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.