Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Bitcoin byl pro investory ziskový během 98,66 % své existence!

Bitcoin byl pro investory ziskový během 98,66 % své existence!

Bitcoin byl pro investory ziskový během 98,66 % své existence!

Investoři, kteří Bitcoin drželi, vydělali více, než ti, kteří spekulovali na pohybech jeho ceny. Na tuto skutečnost upozornil jeden z prominentních analytiků vývoje na trzích s kryptoměnami. Přesně 3817 dnů. To je počet dnů, kdy byl Bitcoin ziskový pro investory.

Vzhledem k tomu, že historii Bitcoinu můžeme počítat pouze na 3869 dnů, znamená to, že Bitcoin byl pro investory výhodný po 98.66 % své historie.

Ukazuje se, že jediní lidé, kteří na Bitcoinu prodělali při dlouhodobé investici, jsou ti, kteří ho prodali během několika razantních poklesů ceny. Na druhou stranu, ti kteří vydrželi, mohli sklízet šťavnaté ovoce v podobě zajímavých zisků.

bitcoin profitabilita
Zelená plocha v grafu ukazuje období, kdy byl nákup Bitcoinu ziskový. (Zdroj: Rhytm Trader)

Spekulace nebo uchovatel hodnoty?

Tato informace je dalším příspěvkem do probíhající debaty mezi zastánci pojetí Bitcoinu jako ideálního uchovávatele hodnoty, a mezi těmi investory, kteří namítají, že volatilita jeho ceny mu znemožňuje tuto funkci spolehlivě plnit.

Existuje samozřejmě velká skupina investorů, která Bitcoin využívá pouze jako prostředek pro spekulaci. Vydělávají na denních pohybech kryptoměny, a co je důležité, pokud obchodují v dostatečném objemu, dokáží ovlivnit cenu.

Jestliže obchodují v mezích menšího investora, v zásadě pouze následují pohyby cen do té doby, než to pro ně přestane být výhodné. Jsou to ovšem právě tito investoři/spekulanti, kteří se nejvíce podílejí na cenové volatilitě Bitcoinu a tím ovlivňují i výše zmíněnou debatu.

Míra cenové volatility se snižuje zejména ve chvíli, kdy se spekulanti rozhodnou Bitcoiny držet déle či se naopak rozhodnou z trhu stáhnout, například kvůli nevydařeným obchodům.

V nejbližších letech bychom mohli být svědky přerodu mnoha spekulantů právě v dlouhodobé investory. Náhled na Bitcoin jako uchovatele hodnoty je totiž stále více populární, zejména ve světle horších makroekonomických předpovědí pro příští roky.

Investoři budou hledat bezpečné aktivum, které by jejich majetek dokázalo uchránit, a Bitcoin se jeví stále více slibným právě pro tento úkol.

Porovnání se zlatem

Podporovatelé Bitcoinu jako uchovatele hodnoty často uvádějí zlato (cena zlata) jako příklad toho, že i ten nejznámější druh investice pro uchování majetku během ekonomického poklesu může být velmi volatilní.

Jako jeden příklad může sloužit nestabilita v cenách zlata, která se projevila po roce 1971, kdy prezident Nixon zrušil zlatý standard pro americký dolar.

cena zlata
Ceny zlata v rozmezí let 1972 – 1981 (Zdroj: OpenGold)

Právě toto srovnání staví Bitcoin do úplně jiného světla. Ten se tak může zařadit mezi do kategorie potenciálních investic, udržujících hodnotu. Díky tomu můžeme být brzy svědky toho, že se trh s Bitcoinem zaplní dlouhodobými investory namísto spekulanty.

Vzhledem k analýze o ziskovosti Bitcoinu, o které jsme mluvili na začátku tohoto článku, mohou o Bitcoinu uvažovat i lidé, kteří se o něj doposud nezajímali.

Co vy? Investujete do Bitcoinu, nebo to aspoň plánujete? Podělte se s námi níže v komentářích. 

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$61 054
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 993
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$479
Aktualizováno 22.10.2021 23:24

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo