Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple zveřejnil rekordní výsledky za poslední čtvrtletí roku 2019

Publikováno
Apple zveřejnil rekordní výsledky za poslední čtvrtletí roku 2019
Zdroj: impactplus.com

Americká společnost Apple v polovině tohoto týdne oznámila dlouho očekávané výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku.

A investoři si mnou ruce – firma dosáhla rekordního obratu a čistého zisku, přičemž většina analytiků je toho názoru, že má Apple ještě spoustu prostoru k dalšímu růstu.

Rekordní obrat a čistý zisk

Firma pod vedením Tima Cooka vykázala tržby ve výši 91,8 miliard dolarů, což znamená meziroční nárůst o 9 %. Čistý zisk byl 22,2 miliard dolarů.

Jedná se o zcela bezprecedentní výsledky a absolutní rekord v obou kategoriích. Společnost také odkoupila své akcie v hodnotě 20 miliard dolarů a další 3,5 miliardy vyplatila svým akcionářům na dividendách.

Prodeje nových iPhonů poslaly tržby nahoru

Více než 60% podíl na obratu (55,96 miliard dolarů) tvořily prodeje nových iPhonů 11 a 11 Pro, čímž značně překročily odhad.

61 % všech tržeb měly údajně na svědomí prodeje mimo Spojené Státy. Apple může těšit také rostoucí zájem o jeho služby (12,72 miliard) a nositelnou elektroniku spolu s příslušenstvím (10,01 miliard), kde je velký zájem zejména o AirPods a Apple Watch.

Pokles naopak zaznamenaly prodeje Macu a iPadu. Poslední čtvrtletí je samozřejmě čtvrtletím svátečním, je tedy vidět, o co byl na Vánoce největší zájem.

graf akcií Apple
Graf akcií Applu (Zdroj: Tradingview.com)

V současnosti je po celém světě 1,5 miliardy aktivních zařízení Applu. Dle vedení firmy se jedná o silný doklad spokojenosti, angažovanosti a věrnosti zákazníků, který také poslouží jako hnací motor pro další růst.

Tim Cook a koronavirus

Ředitel společnosti Apple Tim Cook se také vyjádřil k tématu současné epidemie nového koronaviru 2019–nCoV v Číně. Dle jeho slov firma situaci bedlivě sleduje a posílá finanční prostředky skupinám, které se snaží zastavit jeho šíření.

V současnosti jsou v Číně zavřené již tři Apple Story, přičemž Apple údajně zůstává v bezprostředním kontaktu se svými zaměstnanci v postižených oblastech.

Další články o Applu

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎