Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Apple zveřejnil rekordní výsledky za poslední čtvrtletí roku 2019

Apple zveřejnil rekordní výsledky za poslední čtvrtletí roku 2019

Apple zveřejnil rekordní výsledky za poslední čtvrtletí roku 2019
Zdroj: impactplus.com

Americká společnost Apple v polovině tohoto týdne oznámila dlouho očekávané výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku.

A investoři si mnou ruce – firma dosáhla rekordního obratu a čistého zisku, přičemž většina analytiků je toho názoru, že má Apple ještě spoustu prostoru k dalšímu růstu.

Rekordní obrat a čistý zisk

Firma pod vedením Tima Cooka vykázala tržby ve výši 91,8 miliard dolarů, což znamená meziroční nárůst o 9 %. Čistý zisk byl 22,2 miliard dolarů.

Jedná se o zcela bezprecedentní výsledky a absolutní rekord v obou kategoriích. Společnost také odkoupila své akcie v hodnotě 20 miliard dolarů a další 3,5 miliardy vyplatila svým akcionářům na dividendách.

Prodeje nových iPhonů poslaly tržby nahoru

Více než 60% podíl na obratu (55,96 miliard dolarů) tvořily prodeje nových iPhonů 11 a 11 Pro, čímž značně překročily odhad.

61 % všech tržeb měly údajně na svědomí prodeje mimo Spojené Státy. Apple může těšit také rostoucí zájem o jeho služby (12,72 miliard) a nositelnou elektroniku spolu s příslušenstvím (10,01 miliard), kde je velký zájem zejména o AirPods a Apple Watch.

Pokles naopak zaznamenaly prodeje Macu a iPadu. Poslední čtvrtletí je samozřejmě čtvrtletím svátečním, je tedy vidět, o co byl na Vánoce největší zájem.

graf akcií Apple
Graf akcií Applu (Zdroj: Tradingview.com)

V současnosti je po celém světě 1,5 miliardy aktivních zařízení Applu. Dle vedení firmy se jedná o silný doklad spokojenosti, angažovanosti a věrnosti zákazníků, který také poslouží jako hnací motor pro další růst.

Tim Cook a koronavirus

Ředitel společnosti Apple Tim Cook se také vyjádřil k tématu současné epidemie nového koronaviru 2019–nCoV v Číně. Dle jeho slov firma situaci bedlivě sleduje a posílá finanční prostředky skupinám, které se snaží zastavit jeho šíření.

V současnosti jsou v Číně zavřené již tři Apple Story, přičemž Apple údajně zůstává v bezprostředním kontaktu se svými zaměstnanci v postižených oblastech.

Další články o Applu

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo