Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple se blíží k dosažení hodnoty 4 bilionů dolarů!

Publikováno
Apple se blíží k dosažení hodnoty 4 bilionů dolarů!
Zdroj: depositphotos.com

Technologický gigant Apple by se měl do konce příštího roku stát první společností, která na akciovém trhu dosáhne hodnoty 4 bilionů dolarů, předpovídá analýza od společnosti Wedbush.

Investiční výzkumná společnost věří, že Apple má reálnou šanci stát se první společností s tržní kapitalizací ve výši 4 bilionů dolarů do konce roku 2024. Wedbush zvýšil cílovou cenu akcií Apple o 10 dolarů, tedy na 250 dolarů, což by znamenalo růst o 30 % oproti aktuální ceně. Ta se v posledních dnech pohybovala v blízkosti úrovně 190 dolarů.

Vývoj ceny akcií Apple za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

I když hodnota Applu momentálně činí 2,99 bilionu dolarů, po historickém prolomení hranice 3 bilionů dolarů dříve v tomto roce, se analytici domnívají, že ještě větší úspěch je na dohled. Očekávají, že nadcházející vánoční svátky pomohou Applu překonat doposud odhadované hospodářské výsledky za 4. kvartál, což pomůže akciím výše.

Růst v roce 2024

V roce 2024 pak analytici Wedbush odhadují, že Apple prodá až 240 milionů kusů telefonů iPhone 15. Růst prodejů by měl táhnout nejen domácí trh, ale také lze očekávat poptávku po až 100 milionech iPhonů 15 na trhu čínském.

Applu rovněž rostou příjmy z prodeje služeb. Wedbush odhaduje, že tato část podnikání by mohla již brzy dosáhnout hodnoty až 1,6 bilionu dolarů. Tento růst bude klíčovým faktorem pro hodnotu akcií společnosti v blízké budoucnosti.

Kombinace těchto faktorů může z roku 2024 udělat “zlatou příležitost” pro investory vlastnící akcie Apple, tvrdí analytici této výzkumné firmy.

Zdroj: demandsage.com
Počet prodaných iPhonů v jednotlivých letech
Počet prodaných iPhonů v jednotlivých letech

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎