Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Toyota trhají rekordy! Daří se i Fordu

Akcie Toyoty dosahují rekordních hodnot díky silné poptávce po hybridních vozidlech. Ford na stejné vlně dohnal, co v minulém týdnu ztratil.

Publikováno
Akcie Toyota trhají rekordy! Daří se i Fordu
Zdroj: depositphotos.com

Akcie společnosti Toyota Motor dosáhly ve středu rekordní hodnoty a překonaly tak ostatní japonské automobilky díky obnovenému zájmu investorů o hybridní vozidla na úkor elektromobilů.

Dobré finanční výsledky Toyoty ve třetím fiskálním čtvrtletí (poslední kalendářní čtvrtletí roku 2023), podpořené silnou poptávkou po hybridních vozidlech s benzinovým a elektrickým pohonem, vedly společnost ke zvýšení výhledu provozního zisku pro fiskální rok končící 31. března o téměř 9 %

Akcie automobilek na vzestupu

Akcie Toyoty ve středu odpoledne vzrostly o 4 % po maximálním nárůstu o 7,3 % v dopolední seanci.

Růst byl patrný napříč celým trhem, přičemž akcie společnosti Nissan vzrostly o 2,9 % a akcie společnosti Honda o 1,3 %.

Analytici Goldman Sachs zdůraznili, že klíčovým faktorem obnoveného zájmu trhu je silná pozice Toyoty v oblasti hybridních technologií. K vylepšené prognóze zisku významně přispělo také zvyšování cen vozidel.

Vývoj akcií Toyoty od začátku roku 2024

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Toyota Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Od začátku roku 2023 akcie Toyoty vyskočily o 80 % (v japonském jenu) ve srovnání s 69% růstem Hondy a 47 %, které připsal Nissan. Více než dvojnásobně tento růst překonal 34% nárůst hodnoty širšího indexu Topix – index tokijské burzy.

V rámci snahy o další elektrifikaci Toyota oznámila další investici ve výši 1,3 miliardy dolarů do svého závodu v Kentucky, kdy mimo jiné bude probíhat montáž nového třířadého elektrického SUV pro americký trh.

Ztráty elektrických Fordů

Mezitím společnost Ford Motor Company oznámila tržby za čtvrté čtvrtletí ve výši 46 miliard dolarů, což rovněž překonalo očekávání. Zároveň firma nastínila celoroční výhled zisku, který je také nad odhady, přestože utržila další ztráty své jednotky zaměřené na elektromobily.

V roce 2023 se Ford restrukturalizoval do tří obchodních jednotek: Ford Blue pro tradiční vozy na benzinový pohon, Ford Model e pro divizi elektromobilů a Ford Pro pro užitkové vozy a nákladní vozy Super Duty.

Výsledky těchto jednotek se ve 4. čtvrtletí lišily, přičemž Ford Blue a Ford Pro si vedly dobře, zatímco Ford Model e vykázal ztrátu, která by podle odhadů měla v letošním roce být ještě vyšší – 5 až 5,5 miliardy dolarů.

Akcie Fordu v minulém týdnu klesaly a tak 6% nárůst po zveřejnění výsledků jen dohnal předchozí pokles.

Akcie Ford v uplynulém týdnu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie F Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Vedou hybridy

V roce 2023 vzrostly celkové prodeje Fordu v USA o 7,1 % na přibližně 1 995 912 vozů, což představuje nejlepší rok od roku 2020.

přičemž prodej hybridů vzrostl o více než 40 %. Společnost plánuje v reakci na poptávku zákazníků uvést na trh více hybridů.

Management se domnívá, že hybridy by mohly brzy tvořit 25 % všech prodejů pickupů F-150, a potvrdil, že společnost vyrábí hybridy v maximální kapacitě.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎