Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Micron během jediného dne vyletěly téměř o 20 %! Co k tomu vedlo?

Očekávání byla vysoká a výsledky ještě lepší. Generální ředitel Micronu tvrdí, že tomu tak bude i v dalších 3 čtvrtletích. Akcie okamžitě vyletěly vzhůru.

Akcie Micron během jediného dne vyletěly téměř o 20 %! Co k tomu vedlo?
Zdroj: depositphotos.com

Americký výrobce počítačových pamětí a datových úložišť Micron ve středu překvapivě oznámil dosažení zisku a cena jeho akcií v poobchodní fázi vyskočila o 18 % výše.

Ačkoli analytici očekávali, že Micron překoná konsensuální odhady, výsledky byly ještě lepší, než si mysleli a reakce na tuto zprávu byla skutečně mohutná.

Vývoj akcií Micron za poslední týden

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MU Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Za posledních 15 let zaznamenaly akcie Micronu denní skok o více než 14 % pouze v roce 2011, takže pokud si středeční zisk udrží i během čtvrteční obchodní seance, bude to pro titul rekordní denní růst.

V návaznosti na úspěch Micronu vzrostly v poobchodní fázi obchodování i akcie konkurenčního hráče na poli paměťových zařízení Western Digitalo přibližně asi o 7 %.

Akcie Western Digital za poslední týden

Načítání
Načítání
Kupte si akcie WDC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tržby společnosti Micron vzrostly z 3,69 miliardy dolarů na 5,82 miliardy dolarů. Analytici očekávali tržby ve výši 5,35 miliardy dolarů.

Micron také ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2024 (končící 29. února) reportoval čistý zisk ve výši 793 milionů dolarů, což odpovídá hodnotě 71 centů zisku na akcii. Ve stejném období předchozího roku přitom utrpěl ztrátu ve výši 2,3 miliardy dolarů, čili 2,12 dolaru na akcii.

Zatímco ve druhém čtvrtletí předchozího roku měl Micron negativní hrubou marži ve výši -31,4 %, v posledním vykazovaném čtvrtletí dosáhl 20% hrubé marže. Jedná se také o 25násobek oproti 0,8% marži v prvním fiskálním čtvrtletí.

Micron také zvýšil svůj výhled

Pro aktuální kvartál očekává firma ještě vyšší tržby a to ve výši 6,60 miliardy dolarů, což je o 10 % více než konsensus analytiků, který očekával 6,00 miliard dolarů.

Společnost také předpokládá 17 centů zisk na akcii, zatímco analytici předpokládali 9 centů na akcii.

Generální ředitel, Sanjay Mehrotra, věří, že Micron je jednou z firem, které budou z boomu umělé inteligence (AI) profitovat nejvíc. Prohlásil to ve svém komentáři k výsledkům.

Při konferenčním hovoru společnosti k výsledkům dál poznamenal, že Micron těží z robustního růstu cen díky houstnoucí situaci v oblasti nabídky a poptávky.

Naše výjimečné produktové portfolio nás staví do dobré pozice, abychom dosáhli dobrých výsledků i ve druhé polovině fiskálního roku 2024 – Sanjay Mehrotra

“Tvrzení je částečně podpořeno silnou poptávkou po serverech s umělou inteligencí, řekl a dodal, že tento trend vede k pozitivnímu efektu na ceny na všech koncových trzích s paměťmi a úložišti.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.