Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Akcie Kofola vstupuje do nového roku se ztrátou, leč výhled na celý rok solidní - Co dalšího ukáže technická a fundamentální analýza?

Akcie Kofola vstupuje do nového roku se ztrátou, leč výhled na celý rok solidní - Co dalšího ukáže technická a fundamentální analýza?

Akcie Kofola vstupuje do nového roku se ztrátou, leč výhled na celý rok solidní - Co dalšího ukáže technická a fundamentální analýza?
Zdroj: denik.cz

Akcie Kofola jsou čerstvě po reportovaných výsledcích za první kvartál letošního roku. A výsledky jsou víceméně dle tržního konsensu. Respektive Kofola stejně jako před rokem zaznamenala za úvodní čtvrtletí v roce ztrátu. Což bylo víceméně očekáváno, protože nejsilnější období jsou logicky druhé a třetí čtvrtletí. Jednotlivá čísla si proto ukážeme a následně si zpracujeme základní technickou analýzu. Nebude chybět stručný závěr.

Vývoj ceny akcií Kofola
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Hospodářské výsledky Kofola za 1Q

Za první čtvrtletí Kofola utržila 1,506 miliardy korun, což je meziročně zlepšení o 30,3 % oproti stejnému období z minulého roku. Kofola mimo jiné nabídla výhled, který indikuje slušný růst tržeb 0 39 % za duben a o 30 % za květen. Což automaticky znamená, že obrat firmy jednoznačně překoná předešlá období. EBITDA za první kvartál zaznamenala růst o 22,7 % na 112 milionů korun.

Co se týče segmentu Fresh & Herbs, ten si polepšil o 70 % na 187 milionů korun. Příjmy z adriatického regionu stouply o 9 % na 228 milionů korun. Příjmy z klíčového československého regionu v meziročním podání vzrostly o 30,5 % na 1,091 miliardy korun.

Výnosy z jednotlivých segmentů
Výnosy z jednotlivých segmentů
Zdroj: kofola.cz

Provozní výnos činil -35 milionů korun, což je oproti minulému roku značné zlepšení. Co se týká dosažené ztráty, ta se pohybuje na 106 milionech korun. Kofola dává tuto ztrátu za vinu rostoucím úrokovým nákladům. Čili se jedná o stejný výsledek jako za první kvartál roku 2021.

Kofola zveřejnila i tržní výhled pro celý aktuální rok. Ten počítá s celoročním EBITDA v rozmezí 1,08 – 1,2 miliardy korun.

Technická analýza akcie Kofola

Co se týká techniky trhu, akcie Kofola jsou na tom od poslední dubnové analýzy v podstatě stejně. Respektive tu můžeme minimálně od listopadu minulého roku sledovat korektivní vývoj, který má podobu klesajícího klínu. Čili pořád platí, že akcie kofola se de facto drží expanzivního trendu, který trvá od března 2020. Podobné korektivní struktury jsou totiž typické v rámci býčích trendů.

Týdenní graf akcie Kofola
Týdenní graf akcie Kofola
Zdroj: lynxbroker.cz

Z řečeného klínu může přijít průlom nahoru každou chvíli. Leč pro trh je ideální, aby nastal finální odraz od S/R levelu 275 korun. Což je takřka spodní konec patternu. U klesajících klínu je zcela běžné, že finálnímu průlomu předchází prvně otestování klíčového supportu, který je na spodním konci grafického útvaru. V případě průlomu je první překážka kolem S/R levelu 330 korun. Jestli se býkům podaří zmíněný level prorazit, bude to jistě technický posun vpřed.

Závěrem

Kofola vstoupila do nového roku se ztrátou, stejně jako minulý rok. Nicméně všechny ostatní úrovně hospodaření stoupají. Tržby z jednotlivých segmentů a regionů jdou taktéž nahoru, což implikuje stále silnou poptávku. I navzdory všeobecně rostoucím nákladům na vstupy, které zapříčiňují růst cen produktů Kofola. Jak jsme si ale mnohokrát objasnili, produkty typu nápojů Kofola jsou levné. Čili není pro výrobce problém zdražit, aby tím pokryl dodatečné náklady vyplývající z akcelerace inflace.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo