Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Airbnb vykázalo 300% meziroční růst tržeb: Akcie společnosti přesto padají – Proč?

Airbnb vykázalo 300% meziroční růst tržeb: Akcie společnosti přesto padají – Proč?

Airbnb vykázalo 300% meziroční růst tržeb: Akcie společnosti přesto padají - Proč?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Airbnb ve čtvrtek klesly o více než 4 % poté, co společnost oznámila své hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí. Airbnb překonalo očekávání Wall Street ohledně tržeb a počtu rezervací, ale varovalo před potenciální volatilitou akcií ve zbytku roku kvůli šíření varianty delta covid-19.

Tržby společnosti ve výši 1,3 miliardy dolarů za 2. čtvrtletí 2021 vzrostly meziročně o téměř 300 %, „pouze“ o 10 % však překonaly tržby za 2. čtvrtletí 2019. Čistá ztráta společnosti pak byla výrazně nižší v meziročním srovnání i ve srovnání s 2. čtvrtletím 2019. Ve 2. čtvrtletí letošního roku činila 68 milionů dolarů – ztráta 11 centů na akcii. To znamená zlepšení o 507 milionů dolarů ve srovnání s 2. čtvrtletím 2020 a lepší výsledek o 229 milionů dolarů ve srovnání s 2. čtvrtletím 2019.

Airbnb však vykázalo i řadu dalších zajímavých čísel. Platforma pro zprostředkování krátkodobých pobytů vykázala 83,1 milionu rezervovaných nocí a zážitků, což je o 29 % více než v prvním čtvrtletí a o neuvěřitelných 197 % více než v předchozím roce.

Jak ale všichni tušíte, cestovní trh se v loňském roce doslova zhroutil v souvislosti s pandemií covid-19. Analytici nicméně očekávali pouze 79,2 milionu rezervovaných nocí a zážitků.

Hrubá hodnota rezervací, což je způsob, jakým Airbnb sleduje příjmy hostitelů, poplatky za služby, úklid a daně, dosáhla 13,4 miliardy dolarů, což je meziročně o 320 % více a rovněž výrazně více než konsenzuální odhady očekávající hrubou hodnotu rezervací ve výši 11,56 miliardy dolarů.

Vývoj ceny akcií Airbnb za posledních 6 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Společnost varovala v dopise akcionářům, že se připravuje na volatilitu v důsledku delta varianty covid-19

Podle vedení Airbnb bude delta varianta koronaviru i nadále ovlivňovat chování cestovatelů – zejména počet a délku případných rezervací a jejich rušení. Ačkoli ve třetím čtvrtletí očekává nejsilnější čtvrtletní tržby v historii (díky růstu průměrné ceny ubytování za jednu noc), předpokládaný počet rezervovaných nocí a zážitků ve třetím čtvrtletí by měl být nižší než ve druhém a třetím čtvrtletí roku 2019.

Pokrok v očkování a omezení výskytu nových variant koronaviru budou proměnnými, které ovlivní výsledky společnosti ve třetím a čtvrtém čtvrtletí.

Airbnb zatím není schopné odhadnout, v jakém množství budou lidé ochotní cestovat na podzim. Právě tato nejistota, která zazněla z úst managementu, se tak projevila do negativního vývoje akcií Airbnb, který nastal v poobchodní fázi akciového trhu, po oznámení poměrně pozitivních hospodářských výsledků. I proto se akcie obchodují výrazně pod cenou, na kterou dosáhly krátce po svém vstupu na burzu v prosinci 2020.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo