Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 TOP nedávné IPO – aneb akcie, které letos vstupovaly na burzu a rozhodně stojí za pozornost

3 TOP nedávné IPO – aneb akcie, které letos vstupovaly na burzu a rozhodně stojí za pozornost

Investice do IPO má svá úskalí, vyžaduje dávku kuráže i trpělivosti a není od věci raději počkat a investovat až po zalistování akcií na burze. Většina takových titulů může působit i nepřiměřeně draze vůči svým finančním výsledkům. S nově nabytým kapitálem však může společnost dále prosperovat a nabídnout svým investorům i několikanásobný růst.

Právě proto jsme pro vás dnes vybrali 3 nové akciové tituly, které mají velký potenciál k budoucímu růstu.

1. Bumble

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Bumble Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo Bumble

Společnost Bumble (BMBL) v současnosti vlastní kromě stejnojmenné seznamovací aplikace i aplikaci Badoo. Bumble se ve své podstatě nijak zásadně neliší od své konkurence, kromě svého zaměření na ženy – díky tomu mají výhradní právo posílat zprávy jako první. Právě tato změna přinesla společnosti velkou část současných uživatelů, kteří oceňují mnohem bezpečnější prostředí platformy.

Naopak Badoo funguje jako celosvětová seznamovací sociální síť pro uživatele, kteří chtějí navázat nové vztahy. Obě aplikace dohromady disponují měsíčně 40 miliony aktivních uživatelů, přičemž 2,5 milionů se řadí mezi předplatitele jejích služeb. Obě aplikace je samozřejmě možné využívat zcela bezplatně, přičemž je zde i možnost platby za speciální algoritmy, které dokážou vyhledat potenciálního partnera s větší přesností. Obě aplikace se navíc řadí mezi 5 nejlépe hodnocených a zároveň nejvýdělečnějších iOS aplikací v oblasti životního stylu ve více než 30 zemích světa.

Minulý rok vzrostly výnosy společnosti meziročně o 11 % na 542,1 milionů dolarů. Kvůli nákladům na její únorové IPO však pokleslo free cash flow o 50 % na 45,6 milionů dolarů. Právě FCF tak může být důležité sledovat – jak se bude dále vyvíjet?

Bumble samozřejmě počítá i s dalšími inovacemi, které by jí měly pomoci vyrovnat se její konkurenci a následně získat na svoji stranu i více uživatelů. Jelikož je možné, že růst zaznamená až v několika následujících letech, může být lepší na tento titul nahlížet jako na dlouhodobou investici.

Poznámka

Ticker: BMBL

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota společnosti: 10,9 miliardy dolarů

2. Roblox

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Roblox Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo Roblox

Roblox (RBLX) nabízí prakticky každému jedinečnou možnost navrhovat a vyvíjet své vlastní videohry, které následně mohou hrát ostatní uživatelé na různých zařízeních včetně iOS, Androidu, Macu či Xboxu.

Více než 20 milionů her Robloxu je dostupných zdarma, a tak se společnost musí spoléhat na nabídku vylepšení, které je možné pořídit skrze prémiovou virtuální měnu Robux. Ke konci minulého roku evidovala denně 32,6 milionů aktivních uživatelů – jejichž počet meziročně vzrostl o celých 85 %.

V minulém roce vzrostly i výnosy společnosti, které dosáhly hranice 924 milionů dolarů. Podobně na tom bylo i její free cash flow, které meziročně vzrostlo o neskutečných 2 736 % na 411,2 milionů dolarů. Tento nadprůměrný růst je připisován především pandemii koronaviru, která přinutila část uživatelů trávit většinu jejich volného času doma.

Roblox vyniká i kvůli tomu, že dokáže udržet svůj business stále profitabilní, a to i přesto, že reinvestuje přibližně 22 % svých tržeb do inovací své platformy. Právě díky nim chce v následujících několika letech přilákat další uživatele a zvýšit tak i své zisky.

Poznámka

Ticker: RBLX

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 39,5 miliardy dolarů

3. Hims & Hers Health

Logo Hims & Hers

Hims & Hers Health (HIMS) ještě do nedávna působila jako prodejce léků a vitamínových doplňků na léčbu nedokonalostí pleti, vypadávání vlasů či úzkosti. Teď je ale jejím cílem stát se první vertikálně integrovanou digitální zdravotnickou společností.

Právě proto podnikla kroky ke své expanzi, která zahrnovala například rozvoj služeb jako telehealth či telepharmacy. Díky nim mohou její zákazníci za poplatek 39 dolarů podstoupit virtuální prohlídku u lékaře a následně si nechat domů doručit i předepsané léky.

V minulém roce meziročně vzrostl počet předplatitelů jejích služeb o 64 % na 312 000. V návaznosti na to společnost očekává, že by její tržby měly v tomto roce vzrůst až o 34 % na 200 milionů dolarů.

Hims & Hers Health chce rozšířit svoji i nabídku produktů o léky na spaní, neplodnost, diabetes a další chronické stavy. V plánu je i možná expanze mimo území USA, čímž by mnohonásobně zvýšila své šance na růst počtu předplatitelů. S pandemií koronaviru vzrostla i poptávka po službách jako telehealth či telepharmacy, které by se měly v následujících letech stát neodmyslitelnou součástí našeho života.

Poznámka

Ticker: HIMS

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 2,1 miliardy dolarů

Proč právě tyto akcie?

Jak je vidět letošní rok hned ze začátku přinesl na trh velké hráče z různých odvětví, jejichž největší výhodou je jejich zaměření na online prostředí. Jelikož pandemie koronaviru značně ovlivnila chování většiny lidí je možné předpokládat, že některé společnosti budou z nastalé situace profitovat i poté, co se náš život vrátí do normálu.

Většina odborníků navíc předpovídá, že se lidstvo bude ubírat směrem k technologiím a online službám, a je tak velmi pravděpodobné, že mezi nejvýdělečnější společnosti se budou řadit technologické a jim podobné společnosti. Právě proto byste se na všechny tři tituly měli dívat spíše jako na dlouhodobou investici, která vám však za pár let může přinést zajímavé zisky.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.