Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Novinky » 3 levné akciové tituly, které můžete teď výhodně nakoupit

3 levné akciové tituly, které můžete teď výhodně nakoupit

3 levné akciové tituly, které můžete teď výhodně nakoupit

Během února a března se pandemii koronaviru povedlo odečíst z akciových trhu 35 %, dostat Ameriku do recese a poslat zbytek S&P 500 do výprodeje. I přesto se však většině akciového trhu povedlo smazat ztráty a některé akcie jsou do konce na svých maximech. To však neplatí pro všechny akcie.

Je pravdou, že akciový trh jako celek již není tak výhodný jako tomu bylo před několika měsíci, ale stovky jednotlivých akcií stále můžete sehnat se "slevou" okolo 30 a více procent. Akciový výprodej tak stále není u konce.

Pojďme se společně podívat na 3 levné zajímavé akcie, které je možné momentálně nakoupit ve výprodeji.

Akcie H&R Block – 35 %

Americká společnost zabývající se daněmi H&R Block dostala v únoru a březnu stejně jako zbytek akciového trhu přímý zásah a od té doby se jí z něj stále nepovedlo vzpamatovat. Od začátku roku tak cena jejích akcií klesla přibližně o 35 %, což je dobrá zpráva právě pro ty, kteří se chystají vzít útokem levné akcie. Analytici z Wall Street však očekávají 10 % anualizovaný dlouhodobý růst. Uvidíme, zda se tato předpověď naplní.

Akcie H&R Block by se však mohly vzpamatovat rychleji, než se očekávalo. Jak už bylo řečeno společnost se zabývá daněmi, kolem kterých se momentálně točí hned několik nezodpovězených otázek a nebylo by tak divu, kdyby se na ní v blízké době neobrátili nový klienti. Společnost by tak mohla inkasovat mnohem větší zisky, než sama očekávala.

Dobrou zprávou pro případné investory jsou i dividendy, které společnost stále vyplácí ve výši 6,6 % a na rozdíl od jiných to nevypadá, že by uvažovala o jejich snížení.

Zde můžete nakoupit akcie H&R Block

XTB logo

XTB

★ 93 %

U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Akcie Capital One Financial – 44 %

Akcie Capital One Financial od začátku roku klesly o více než 44 %. K takovému poklesu je dotlačily především nízké úrokové sazby a přicházející recese, které zrovna nelákají investory, aby investovali do bankovního sektoru.

Právě kvůli nízkým úrokům banky nebudou schopny vybrat na půjčkách tak vysoké úroky jako tomu bylo doposud. Ještě horší je i fakt, že jejích klienti nebudou tyto půjčky schopni splácet a bude stále více docházet k jejich prodlení.

Výsledky však dopadly podle očekávání, což potvrdilo i oznámení Capital One o příjmech za první čtvrtletí. Celkově tak banka došla k poklesu o 2 % s čistou ztrátou 1,3 miliardy dolarů. Výsledky by však nemusely být tak špatné, kdyby samotná banka dopředu neodečetla 5,4 miliardy dolarů, což je podle ní hodnota půjček, které nebudou její klienti schopni splatit.

Pokud vezmeme v úvahu plánovaný růst o 9 % (podle data z S&P Global Market Intelligence) a přibližně 2,6 % výnosy na dividendách má tento titul poměr celkových výnosů přibližně 0.8. Banka by však mohla vyjít z této krize mnohem silnější, a to především kvůli tomu, že většina Američanů začala více využívat platby online a kreditní karty.

Zde můžete nakoupit akcie Capital One Financial

XTB logo

XTB

★ 93 %

U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Akcie United Airlines – 78 %

Jak by se dalo očekávat největší slevy je možné najít u společností, které mají velmi vysokou šanci, že by je pandemie koronaviru mohla zruinovat. A mezi ně patří například společnosti zaměřující se na výletní plavby nebo aerolinky jako je například i United Airlines.

Od začátku roku 2020 si akcie společnosti United Airlines odepsaly více než 78 %, načež společnost vykázala v prvním čtvrtletí čistou ztrátu 1,7 miliardy dolarů. Její tržby tak klesly o 17 % a nic prozatím nenaznačuje tomu, že by se situace měla zlepšovat. Společnost totiž na měsíc květen ohlásila snížení celkového počtu letů o 90 % a podobnou hodnotu očekává i v červnu.

Aktuální cena akcií United Airlines

Graf ceny akcií United Airlines
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Tato společnost má však výhodu v podpoře ze strany státu, kdy již z programu na podporu mezd získala 5 miliardy dolarů a v rámci zákona CARES dalších 4,5 miliardy. Společnost se navíc odhodlala i k prodeji 39,25 milionů akcií a dluhopisů v hodnotě 2,25 miliardy dolarů.

Další vývoj akcií je nejistý. Vše samozřejmě závisí především na tom, jak dlouho ještě bude trvat tato krize v rámci pandemie koronaviru. United Airlines se však snaží udržet ze všech sil a nic nenaznačuje tomu, že by neměla toto období dotáhnout až do konce.

Vzpamatují se akcie dříve, než bychom čekali nebo přijdou ještě větší akciové výprodeje? Jaký je váš názor?

Zde můžete nakoupit akcie United Airlines

XTB logo

XTB

★ 93 %

U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo