Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 levné akciové tituly, které můžete teď výhodně nakoupit

Publikováno
3 levné akciové tituly, které můžete teď výhodně nakoupit

Během února a března se pandemii koronaviru povedlo odečíst z akciových trhu 35 %, dostat Ameriku do recese a poslat zbytek S&P 500 do výprodeje. I přesto se však většině akciového trhu povedlo smazat ztráty a některé akcie jsou do konce na svých maximech. To však neplatí pro všechny akcie.

Je pravdou, že akciový trh jako celek již není tak výhodný jako tomu bylo před několika měsíci, ale stovky jednotlivých akcií stále můžete sehnat se “slevou” okolo 30 a více procent. Akciový výprodej tak stále není u konce.

Pojďme se společně podívat na 3 levné zajímavé akcie, které je možné momentálně nakoupit ve výprodeji.

Akcie H&R Block – 35 %

Americká společnost zabývající se daněmi H&R Block dostala v únoru a březnu stejně jako zbytek akciového trhu přímý zásah a od té doby se jí z něj stále nepovedlo vzpamatovat. Od začátku roku tak cena jejích akcií klesla přibližně o 35 %, což je dobrá zpráva právě pro ty, kteří se chystají vzít útokem levné akcie. Analytici z Wall Street však očekávají 10 % anualizovaný dlouhodobý růst. Uvidíme, zda se tato předpověď naplní.

Akcie H&R Block by se však mohly vzpamatovat rychleji, než se očekávalo. Jak už bylo řečeno společnost se zabývá daněmi, kolem kterých se momentálně točí hned několik nezodpovězených otázek a nebylo by tak divu, kdyby se na ní v blízké době neobrátili nový klienti. Společnost by tak mohla inkasovat mnohem větší zisky, než sama očekávala.

Dobrou zprávou pro případné investory jsou i dividendy, které společnost stále vyplácí ve výši 6,6 % a na rozdíl od jiných to nevypadá, že by uvažovala o jejich snížení.

Zde můžete nakoupit akcie H&R Block

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.

Akcie Capital One Financial – 44 %

Akcie Capital One Financial od začátku roku klesly o více než 44 %. K takovému poklesu je dotlačily především nízké úrokové sazby a přicházející recese, které zrovna nelákají investory, aby investovali do bankovního sektoru.

Právě kvůli nízkým úrokům banky nebudou schopny vybrat na půjčkách tak vysoké úroky jako tomu bylo doposud. Ještě horší je i fakt, že jejích klienti nebudou tyto půjčky schopni splácet a bude stále více docházet k jejich prodlení.

TIP: Podívejte se na těchto 5 ruských akcií – Zajímavé investiční příležitosti
TIP: Podívejte se na těchto 5 ruských akcií – Zajímavé investiční příležitosti

Výsledky však dopadly podle očekávání, což potvrdilo i oznámení Capital One o příjmech za první čtvrtletí. Celkově tak banka došla k poklesu o 2 % s čistou ztrátou 1,3 miliardy dolarů. Výsledky by však nemusely být tak špatné, kdyby samotná banka dopředu neodečetla 5,4 miliardy dolarů, což je podle ní hodnota půjček, které nebudou její klienti schopni splatit.

Pokud vezmeme v úvahu plánovaný růst o 9 % (podle data z S&P Global Market Intelligence) a přibližně 2,6 % výnosy na dividendách má tento titul poměr celkových výnosů přibližně 0.8. Banka by však mohla vyjít z této krize mnohem silnější, a to především kvůli tomu, že většina Američanů začala více využívat platby online a kreditní karty.

Zde můžete nakoupit akcie Capital One Financial

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.

Akcie United Airlines – 78 %

Jak by se dalo očekávat největší slevy je možné najít u společností, které mají velmi vysokou šanci, že by je pandemie koronaviru mohla zruinovat. A mezi ně patří například společnosti zaměřující se na výletní plavby nebo aerolinky jako je například i United Airlines.

Od začátku roku 2020 si akcie společnosti United Airlines odepsaly více než 78 %, načež společnost vykázala v prvním čtvrtletí čistou ztrátu 1,7 miliardy dolarů. Její tržby tak klesly o 17 % a nic prozatím nenaznačuje tomu, že by se situace měla zlepšovat. Společnost totiž na měsíc květen ohlásila snížení celkového počtu letů o 90 % a podobnou hodnotu očekává i v červnu.

Aktuální cena akcií United Airlines

Načítání
Načítání Načítání

Tato společnost má však výhodu v podpoře ze strany státu, kdy již z programu na podporu mezd získala 5 miliardy dolarů a v rámci zákona CARES dalších 4,5 miliardy. Společnost se navíc odhodlala i k prodeji 39,25 milionů akcií a dluhopisů v hodnotě 2,25 miliardy dolarů.

Další vývoj akcií je nejistý. Vše samozřejmě závisí především na tom, jak dlouho ještě bude trvat tato krize v rámci pandemie koronaviru. United Airlines se však snaží udržet ze všech sil a nic nenaznačuje tomu, že by neměla toto období dotáhnout až do konce.

Vzpamatují se akcie dříve, než bychom čekali nebo přijdou ještě větší akciové výprodeje? Jaký je váš názor?

Zde můžete nakoupit akcie United Airlines

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Ve světě financí se pohybuji již dlouho, ale i tak jsou pro mne nejzajímavější témata obchodování na burze a kryptoměny.

O těchto tématech ráda diskutuji a píšu. Sice píšu teprve 2 roky, ale to nic nemění na faktu, že do každého článku dám i kousek sebe.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎