Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Věříte na Santa Claus Rally? Měli byste a vysvětlíme vám, proč!

Santa Claus i Ježíšek jsou skutečností pouze pro nejmenší, kteří v ně skutečně věří. Ale Santa Claus Rally je realita akciových trhů. Záleží na tom, jestli přijde, nebo ne.

Publikováno
Věříte na Santa Claus Rally? Měli byste a vysvětlíme vám, proč!

Akciový trh má silnou tendenci růst během posledních pěti obchodních dnů roku a prvních dvou obchodních dnů nového roku. Tento jev běžně označujeme jako Santa Claus Rally.

Tento jev objevil v roce 1972 Yale Hirsch, tvůrce Almanachu obchodníka s cennými papíry. Letos začalo obchodní okno Santa Claus Rally 22. prosince a končí 3. ledna.

Santa Claus má burzu rád

Toto období představuje nejsilnější sedmidenní časové okno, ve kterém akcie spolehlivě rostou. Toto období také pomáhá prosinci být na akciovém trhu nejvýkonnějším měsícem roku.

Při použití údajů o akciovém trhu sahajících až do roku 1928 je průměrný zisk během období Santa Claus Rally 1,6 %. Pokud by se tento růst odehrál i letos, poslalo by to index S&P 500 na nová rekordní maxima.

“Santa Claus Rally je skutečná,” uvedl technický analytik Bank of America Stephen Suttmeier v článku na začátku prosince. Suttmeier také dodal, že toto obchodní okno je nesmírně důležité býčí – pokud se Santa Claus Rally neuskuteční, může to investorům posloužit jako varovné znamení, že by příští rok mohl být pro akcie velmi slabý.

Co se stane, když k růstu nedojde?

“Je pozoruhodné, že v letech 2000 a 2008 se nekonala žádná Santa Claus Rally. Nebyly to pro investory nejlepší časy a chybějící růst byl varováním, že s trhem něco není v pořádku. Velmi často se pak stává, že poté, co se nekonala Santa Claus Rally, byl pak celý další rok velmi negativní, to jsme mohli vidět v letech 1994 a 2015,” řekl Suttmeier.

V souladu s tímto názorem Yale Hirsch vymyslel frázi: “Pokud Santa nezavolá, medvědi mohou přijít na Broad and Wall.” Tím je myšlen negativní výhled na medvědí trh, který přijde na burzu, která sídlí na rohu Wall street a Broad street.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎