Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

U Revolut můžete nově investovat i do zlata! Nová služba je dostupná uživatelům s tarifem Premium a Metal

Publikováno
U Revolut můžete nově investovat i do zlata! Nová služba je dostupná uživatelům s tarifem Premium a Metal

Po kryptoměnách a akciích přidává Revolut do nabídky i komodity. Nově si tak mohou vlastníci účtu s tarifem Metal a Premium pořídit i zlato. To bude navíc možné nakoupit již od 10 haléřů, a i s ním platit.

Zlato jen pro Premium a Metal

Poté, co mohli uživatelé úspěšně využívat nákupu kryptoměn a akcií se Revolut rozhodl přidat do nabídky i zlato. Jeho nákup však bude dostupný pouze uživatelům s tarifem Premium a Metal. Ti mohou využít hned několika způsobů, jak do něj investovat.

Tím nejjednodušším je nákup zlata přímo za tržní cenu, ale uživatelé mohou využít i automatické výměny zlata a nastavit u ní požadovaný cenový limit. Posledním způsobem je pak účtování cashbacku v podobě zlata u tarifu Metal.

U Revolut nemusíte nakupovat zlato po uncích

Zlato však není nutné kupovat na unce a je možné investovat i do jeho zlomků. Minimální částka k investování je už od 10 haléřů. Ani zlatu se však nevyhnou poplatky, a tak Revolut účtuje 0,25 % u obchodování během týdne a 1 % při obchodování od soboty do nedělní půlnoci podle času ve Velké Británii.

Investování do zlata však není jedinou novinkou. Nově s ním po jeho nákupu můžete i platit pomocí platební karty nebo ho směnit za fiat měny či kryptoměny nebo ho i ukládat do trezorů.

Naše recenze internetové peněženky Revolut

Favorit redakce

Zkontrolujte platné obchodní podmínky
Výhody
  • Skvělé kurzy pro směnu měn
  • Možnost využít Google Pay či Apple Pay
Nevýhody
  • Prémiové karty jsou až za příplatek
  • Výběry z bankomatu zdarma mají své limity

Revolut kryje hodnotu zlata fyzickým zlatem

Ani u Revolut není hodnota zlata krytá jen dobrým slovem, a proto spojil síly se společností London Bullion Market Association. U ní má uložené fyzické zlato ve stejné hodnotě jako to, které vlastní jeho uživatelé.

Právě proto Revolut upozorňuje všechny uživatele, že v jejich vlastnictví bude pouze nefyzické zlato a nemají počítat s doručením toho fyzického.

Zajímaví je však i fakt, že zlato není a prozatím ani nebude nějak chráněno ze strany regulačních a finančních orgánů ve Velké Británii. Při investování je tedy jediné řešení, a to věřit slovům společnosti a doufat, že při případné insolvenci Revolut vám budou investované peníze vráceny zpět na účet.

Co říkáte na možnost investování do zlata u Revolut? Podělte se s námi o váš názor.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Libor

Lze i s planem standard….

Jakub

Přesně tak… rovněž mám Standart a komodity lze obchodovat.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎