Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Twitter se mění na X a Dogecoin zase roste! Dočkáme se plateb v DOGE?

Twitter se mění na X a Dogecoin zase roste! Dočkáme se plateb v DOGE?
Zdroj: newsbtc.com

Kryptoměna Dogecoin (DOGE), kterou má v oblibě Elon Musk, vzrostla o více než 10 % potom, co se logo Muskova Twitteru změnilo na písmeno X. Postupně se změní celý design starého Twitteru na “X”, ostatně společnost vlastnící Twitter už od nástupu Elona Muska operuje pod názvem X Corp.

Dogecoin začal růst v posledních sedmi dnech a spekulace o rebrandingu Twitteru a následná změna loga pomohla této kryptoměně k více než 10% růstu.

Analytici tvrdí, že Twitter, který se v pondělí přejmenoval na aplikaci X, by mohl v nadcházejících měsících brzy přijímat platby v DOGE vzhledem k tomu, že majitel Elon Musk je do kryptoměny zjevně zamilovaný. “Spekuluje se, že inzerenti by mohli pomocí DOGE platit za reklamy a další využití na Twitteru,” vysvětlil CoinDesku marketingový ředitel společnosti Kryptomon, Tomer Nuni.

“Totéž jsme viděli, když Tesla odhalila možnost platit za své zboží pomocí DOGE. Spekulace by se tedy mohly točit kolem Muskových podniků, které začnou přijímat krypto, jako to dělá Tesla,” dodal Nuni.

Spekulace nejsou nepodložené. V dubnu Musk v tweetu naznačil platby DOGE a navrhl Dogecoin jako jednu z možností platby za Twitter Blue, předplacenou službu s prémiovými funkcemi. Muskova společnost Tesla, která vyrábí elektromobily, již přijímá platby DOGE za nákup zboží a merchandise v obchodě Tesla Store a je možné, že ji Twitter bude následovat.

Podle lednové zprávy Financial Times navrhuje Twitter/X systém, který by umožňoval platby prostřednictvím jeho platformy, a přestože miliardář Elon Musk chce, aby byl v první řadě určen pro fiat měny, chce mít možnost později přidat i kryptoměny. Uvidíme, zda přijde řada na Dogecoin a zda jeho fanoušci budou moci tuto kryptoměnu na platformě využívat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.