Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tesle se neuvěřitelně daří: Co stojí za posledním nárůstem akcií o 75 %?

Akcie Tesly od dubnových minim vzrostly o 75 %. Co je hnací silou růstu? A vydrží akcii toto momentum? Přečtěte si, jak se na to dívají analytici.

Tesle se neuvěřitelně daří: Co stojí za posledním nárůstem akcií o 75 %?
Zdroj: caranddriver.com

Akcie Tesly zažívají pozoruhodnou sérii a v pondělí prodloužily svou rally na 9 po sobě jdoucích růstových dní mírným 0,5% ziskem.

Tato vítězná série efektivně vymazala celoroční ztráty a znamená pro giganta v oblasti elektromobilů obrat. Od dubnového dosažení 52týdenního minima vzrostla Tesla o více než 75 %.

Aktuální vývoj ceny akcií Tesly

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Co akcie nastartovalo?

Katalyzátorem současné rally jsou podle všeho dobré čtvrtletní údaje o dodávkách nových vozů, které překonaly očekávání trhu.

Kromě hlavní automobilové činnosti upoutal pozornost investorů také rozvíjející se segment skladování energie. Tato divize se stala nejrychleji rostoucím segmentem společnosti.

TIP

Skladování energie je klíčovou oblastí pro budoucí růst Tesly. Nejnovější produkty v této oblasti, jako jsou Powerwall a Megapack, mohou výrazně přispět k diverzifikaci příjmů společnosti.

Výsledky Tesly odrážejí širší trend v odvětví elektromobilů. Také menší výrobci elektromobilů vykázali za poslední čtvrtletí solidní čísla dodávek.

V pondělí akcie společnosti Lucid vzrostly o téměř 7 % poté, co tento startup vyrábějící luxusní elektromobily překonal očekávání v objemu výroby a dodávkách za druhé čtvrtletí.

Aktuální vývoj ceny akcií Lucid

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LCID Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Podobně čínští konkurenti Li Auto, Nio a XPeng zveřejnili lepší než očekávané čtvrtletní dodávky.

Jak k obratu došlo?

Na začátku letošního roku čelila Tesla značným problémům, včetně silné konkurence na mezinárodních trzích a poklesu poptávky po elektromobilech ve Spojených státech.

V reakci na to společnost zavedla plán na snížení počtu zaměstnanců o více než 10 %. Mnozí analytici si tento krok vyložili jako znamení, že přichází těžké časy.

Kromě toho Tesla v loňském roce snížila ceny, aby zvýšila prodeje a účinněji konkurovala svým čínským rivalům.

Dan Levy, senior analytik akciového výzkumu v Barclays, tvrdí, že riziko dalšího snižování cen je tu pořád. Stejně jako pochybnosti o některých fundamentech. Zrovna tak podle něj stále přetrvává určité ochlazení poptávky po elektromobilech.

Levy ponechává pro akcie Tesly rating equal-weight s cílovou cenou 180 USD, což naznačuje potenciální téměř 30% pokles ze současných úrovní.

Equal-weight rating

Rating eqal-weight vyjadřuje, analytikův názor, že akcie svým výkonem nebude ani vyčnívat, ani zaostávat za benchmarkem.

Tímto hodnocením analytik doporučuje obdobnou váhu akcie v portfoliu, jakou má v benchmarkovém indexu – například v S&P 500.

Vydrží růstová dynamika?

Investoři nyní netrpělivě vyhlížejí čtvrtletní zprávu o hospodářských výsledcích, jejichž zveřejnění je naplánováno na 23. července po uzavření trhu. Očekává se, že tato zpráva poskytne další informace o finančním zdraví a provozní výkonnosti společnosti.

Kromě toho se všechny oči upírají k 8. srpnu, kdy má Tesla představit své dlouho očekávané robotaxi.

Info

Tesla plánuje vstoupit na trh robotaxi s plně autonomními vozidly, což by mohlo způsobit revoluci v osobní dopravě.

Tato technologie by mohla výrazně snížit náklady na přepravu a zvýšit dostupnost autonomních vozidel pro širokou veřejnost.

Klíčové pro akcie Tesly je uznání Wall Streetu, že Tesla je nejvíce podhodnocenou akcií na trhu s umělou inteligencí.

Takto akcie komentoval Dan Ives, výkonný ředitel společnosti Wedbush, ve své nedávné poznámce.

Ives zvýšil cílovou cenu pro akcie Tesly na 300 USD, přičemž nový býčí scénář pro rok 2025 počítá se 400 USD. Dodal, že nadcházející událost spojená s představením robotaxi “vydláždí cestu k plně samořídícímu vozu a autonomní budoucnosti”.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.