Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato akcie může být nová Tesla!

Působivé výsledky společnosti Eli Lilly ve 4. čtvrtletí, které byly způsobeny novým lékem na hubnutí Zepbound, vyvolaly u analytiků nadšení. Jedná se o akcii, kterou se jednoznačně vyplatí sledovat!

Publikováno
Tato akcie může být nová Tesla!
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Eli Lilly, americký farmaceutický gigant, vykázala ve čtvrtém čtvrtletí působivé výsledky, které výrazně překonaly očekávání v oblasti i zisku.

K tomuto úspěchu přispělo především úspěšné uvedení léku na hubnutí Zepbound a zvýšení cen léku na cukrovku Mounjaro.

Přípravek Zepbound, schválený americkými regulačními orgány na začátku listopadu, dosáhl jen ve čtvrtém čtvrtletí tržeb ve výši 175,8 milionu USD. Analytici předpokládají, že by jeho prodeje mohly v prvním roce přesáhnout miliardu dolarů, přičemž se spekuluje, že by se mohl stát nejúspěšnějším lékem v historii.

Navzdory těmto pozitivním výsledkům zůstaly akcie Eli Lilly po oznámení hospodářských výsledků téměř beze změny, a to po téměř 60% nárůstu v loňském roce.

Tržní kapitalizace společnosti se pohybuje kolem 670 miliard dolarů, což z ní činí největší farmaceutickou společnost ve Spojených státech.

Pokud jde o finanční specifika, společnost vykázala zisk na akcii (EPS) ve výši 2,49 USD, čímž překonala odhad analytiků ve výši 2,22 USD. Tržby dosáhly 9,35 miliardy USD, což překonalo očekávaných 8,93 miliardy USD.

Vývoj ceny akcií Eli Lilly v roce 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LLY Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Eli Lilly vykázala 28% nárůst tržeb

Tržby farmaceutické firmy za čtvrté čtvrtletí znamenaly 28% nárůst oproti předchozímu roku. Do budoucna společnost poskytla svůj celoroční výhled na rok 2024, který zahrnuje zisk na akcii v rozmezí 12,20 až 12,70 USD a předpokládané tržby v rozmezí 40,4 až 41,6 miliardy USD.

Finanční ředitel Eli Lilly, Anat Ashkenazi, uvedl, že růst tržeb by se měl zrychlit ve druhé polovině roku, což se bude shodovat se zvýšenou dostupností dávek inkretinových léčiv. Společnost předpokládá, že poptávka po těchto lécích bude i v roce 2024 převyšovat nabídku.

I kvůli této poptávce Eli Lilly do konce roku 2023 úspěšně zdvojnásobila svou kapacitu na výrobu inkretinových léčiv a plánuje další navýšení výroby.

Nový výrobní závod v Concordu v Severní Karolíně by měl začít vyrábět inkretinové léky do konce roku 2024 a přípravky budou připraveny k expedici v roce 2025.

Lék na cukrovku Mounjaro je hitem

Lék Mounjaro zaznamenal prudký nárůst poptávky a cen, přičemž tržby za čtvrté čtvrtletí dosáhly 2,21 miliardy dolarů a překonaly očekávání analytiků, kteří předpokládali celosvětové tržby ve výši 1,73 miliardy dolarů.

Eli Lilly přitom zaznamenala růst i v dalších oblastech svého portfolia: Verzenio, lék na rakovinu prsu společnosti Eli Lilly, zaznamenala za čtvrtletí 42% nárůst prodejů na 1,15 miliardy dolarů a Jardiance, lék na diabetes 2. typu, zaznamenal 30% nárůst prodejů na 798,1 milionu dolarů.

I když u některých výrobků došlo k poklesu tržeb v důsledku snížení cen, celkové finanční zdraví společnosti Eli Lilly zůstává silné.

Kromě finančních úspěchů čeká společnost Eli Lilly na rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) o svém experimentálním léku na Alzheimerovu chorobu, donanemabu, který slibně zpomaluje progresi této choroby u pacientů v raném stadiu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎