Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Šok pro investory Apple, akcie se dramaticky propadají. Čína plánuje omezit prodeje iPhonů

Publikováno
Šok pro investory Apple, akcie se dramaticky propadají. Čína plánuje omezit prodeje iPhonů
Zdroj: Depositphotos.com

Investoři akcií Apple začínají panikařit. Agentura Bloomberg totiž přišla ze šokující novinkou, že by Čína měla brzy přistoupit k plošnému zákazu užívání oblíbených IPhonů státních zaměstnanců. Tento plošný zákaz by se neměl týkat pouze zaměstnanců, ale měl by být rozšířen také na státní firmy.

Huawei a TikTok. Jedná se o odvetu?

Redaktor Yahoo Finance tvrdí, že se jedná ze strany Číny o odvetný krok, za uvalené sankce Amerického ministerstva obchodu na polovodičovou společnost Huawei, což jí velmi zkomplikovalo přístup k dodávkám komponentů od amerických společností.

Pokud Čína tyto kroky uskuteční, může to mít na akcie Apple výrazný vliv. Čína totiž pokrývá 19 % vývozu iPhonů. V tomto směru hlásí problémy také obchodní společnosti Skyworks a Qualcomm, které jsou výhradními dodavately iPhonů do Číny.

Se zákazem iPhonů mohou také souviset šířící se zákazy používání čínské aplikace TikTop v USA. Prvním státem, který v tomto směru učinil právní kroky je Montana, jejíž zástupci 14. dubna odhlasovali zákaz aplikace. Pokud návrh zákona o zákazu podepíše guvernér, mohl by na celém území Montany začít platit již v lednu příštího roku.

Apple se snaží komunikovat

Zástupci společnosti Apple se snaží celou situaci komunikovat s čínskou stranou. Apple již dříve vyhověla Číně v požadavku ochrany osobních údajů, kdy společnost nesmí informace o čínských uživatelích iPhonů exportovat mimo čínské území. Společnost Apple proto vybudovala datová uložiště přímo v Číně, aby tak vyhověla požadavkům.

Společnost Apple díky čínskému trh dokázala v roce 2022 vygenerovat tržby 394 miliard dolarů. Na tomto čísle se prodeje iPhonů podílely tržbami v hodnotě 74,2 miliardy USD. Současné informace nehovoří o plošném zákazu mobilních zařízení společnosti Apple napříč širokou veřejností, ale není vyloučeno, že tato eventualita nepřijde někdy v budoucnosti.

Kliknutím přejdete do aplikace Discord, kde naleznete celý článek zdarma.

Pokud vás zajímá jaký vliv může mít omezení prodeje iPhonů na akcie Apple, přijďte na náš Discord, kde můžete shlédnout celou multi timeframe analýzu akcií Apple ZDARMA. Kliknutím na tlačítko výše se na server přidáte. Článek poté naleznete v sekci #analýzy.

Na našem Finex.cz Discord serveru tvoříme místo pro diskuzi v rámci členů naší komunity a sami do ní také přispíváme. Přidejte se na Discord ještě dnes a přijďte diskutovat – třeba i o tomto článku.

Multi timeframe analýza akcií Apple

Denní časový rámec (D1)

Na tomto časovém rámci akcie Apple vytvářejí poměrně rozsáhlé prodejní gapy. První výrazný gap trh již dokázal vyplnit poté, co se odrazil od nejbližší supportní zóny. Díky cenovému vrcholu, vzniklém po tomto odrazu, můžeme do trhu zakreslit klesající trendovou čáru. Dokud akcie Apple tutu trendovou čáru neprorazí, budou se obchodovat v klesajícím trendu. Nejbližší support na D1 se nachází na úrovni 61,8 % Fibonacciho retracementu.

Zdroj: xstation5
Denní akciový graf společnosti Apple
Denní akciový graf společnosti Apple

Týdenní časový rámec

Nejbližší supportní zóny, na kterou akcie Apple reagovaly, byla v konfluenci s proraženými cenovými maximy z loňského roku. Pokud bude dále docházet k poklesu, z technického pohledu vypadá zajímavě cenová úroveň okolo 160 USD za akcii, kde se nachází konfluence jednoduchého klouzavého průměru SMA100 a 50 % % Fibonacciho retracementu. Tato hladina Fiba je natažena na celý swingový pohyb, ovšem Fibo hladiny na D1 vycházejí z kratšího swingového pohybu. Poslední support se nachází na ceně 155 USD za akcii, ovšem v případě jeho testu by se trh nacházel ve výrazném down trendu.

Zdroj: xstation5
Týdenní akciový graf společnosti Apple
Týdenní akciový graf společnosti Apple

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.