Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Růstová akcie se 70% slevou! Firma je připravena sklízet plody své práce na několika frontách

Vývoj Robloxu v rozmanitou online herní platformu přitahuje hráče i velké společnosti. Analytici i přes nedávné poklesy akcií vidí jejich zářnou budoucnost.

Publikováno
Růstová akcie se 70% slevou! Firma je připravena sklízet plody své práce na několika frontách
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Roblox Corporation se vyvinula z poskytovatele herních služeb v mnohostrannou online herní platformu nejen pro hráče.

Navzdory 78% poklesu z maxima v roce 2022 mají akcie podle analytiků před sebou cestu vzhůru.

Aktuálně se akcie obchodují 67 % pod konsenzuální cílovou cenou analytiků ve výši 50,62 USD. Většina analytiků navíc udržuje rating strong buy (silná koupě).

Proč se analytikům akcie tolik líbí?

Společnost Roblox byla založena v roce 2006 a zpočátku se zaměřovala na vytváření virtuálních světů a nákupy ve hrách.

Od té doby však expandovala do metaverse a přilákala do něj značné množství uživatelů, kteří nejsou typickými hráči, ale spíš příležitostně navštěvují virtuální svět ze sociálních, vzdělávacích, zážitkových nebo dokonce nákupních důvodů.

Toho si všimly také velké společnosti, jako například Nike nebo Hyundai, které tento virtuální svět využívají pro účely budování značky a další marketingové strategie.

Vývoj odráží širší vizi společnosti a její snahu využít růstové trajektorie odvětví metaverse, digitální reklamy a elektronického obchodu.

Jedním z příkladů této transformace je zavedení video billboardů ve virtuálních světech uživatelů. Tyto reklamy budou vypadat jako fyzické billboardy, které již dnes znáte.

Roblox navíc nedávno uzavřel významné strategické partnerství se společností Walmart. Díky němu mohou nyní uživatelé využít platformu pro nákupy fyzických produktů ve virtuálních obchodech.

Roblox je připraven sklízet plody své práce

Společnost Precedence Research předpokládá, že celosvětový metaverse trh poroste do roku 2033 ročním tempem 38,3 %. Většina tohoto růstu se projeví v druhé polovině tohoto období, jakmile si společnosti plně uvědomí potenciál tohoto marketingového média.

Firma předpokládá ve stejném období růst pro odvětví digitální reklamy v tempu 9,6 % ročně, což není nijak oslnivé číslo, ale díky unikátnosti platformy Robloxu a jejího přístupu k digitálnímu marketingu, je pravděpodobné, že si společnost z tohoto růstu ukrojí značný díl.

Navíc je tu předpokládaný 16% průměrný roční růst e-commerce trhu do konce desetiletí. Pokud se spolupráce Robloxu s Walmartem ukáže jako plodná, platformě se pootevřou dveře k dalším partnerům a Roblox si tak bude moci sáhnout i na další peníze.

Slovo závěrem

Potenciální investoři by měli mít na paměti rizika spojená s Robloxem, včetně vysoké volatility akcií a také ztrátovost společnosti.

Navzdory tomu silný dvouciferný růst tržeb společnosti poskytuje potenciální podporu při postupu směrem k ziskovosti.

Bez ohledu na krátkodobé výkyvy je Roblox díky svému inovativnímu přístupu k digitálnímu zážitku akcií, která stojí za zvážení pro ty, kteří se zajímají o budoucnost online interakce a obchodování.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎