Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč by měly akcie Nvidia vzrůst o dalších 50 % na cenu 1 400 dolarů?

Akcie společnosti Nvidia utrpěly ztrátu, ale analytici zůstávají optimističtí a na nadcházející konferenci Nvidia GTC očekávají odhalení nových růstových příležitostí.

Proč by měly akcie Nvidia vzrůst o dalších 50 % na cenu 1 400 dolarů?
Zdroj: depositphotos.com

Po své spanilé jízdě zažila Nvidia minulý pátek 10% pokles, což byl nejhorší denní výsledek za 9 měsíců. Někteří analytici však zůstávají nadále klidní a dokonce navyšují cílové ceny akcií.

Například C. J. Muse, analytik z firmy Cantor Fitzgerald, zvýšil cílovou cenu akcií Nvidia z 900 na 1 200 USD. Očekává totiž, že se brzy ukážou nové růstové příležitosti Nvidie. Konkrétně vyhlíží konferenci Nvidia GTC, která začíná příští týden.

Info

Nvidia GTC je globální konference o umělé inteligenci (AI). Sjedou se na ní vývojáři, inženýři, výzkumníci a další IT profesionálové. Tematicky se bude zaměřovat na AI, strojové učení a autonomní stroje, ale i počítačovou grafiku a datovou vědu.

Nová cílová cena tohoto analytika představuje více než 30% růst oproti současným úrovním. C. J. Muse však jde se svými optimistickými prognózami ještě dál.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nové motory růstu

Muse očekává, že se na konferenci bude intenzivně probírat potenciál Nvidie rozvíjet její softwarový business. Ten je zatím v plenkách, ale do budoucna se od něj dá očekávat solidní výkonnost.

V loňském roce dosáhl obratu miliardy USD, což se může zdát hodně, ale je třeba na číslo nahlížet v kontextu finančních výsledků Nvidie, která za poslední fiskální rok dosáhla tržeb ve výši téměř 61 miliard USD.

Tento business zahrnuje především AI Enterprise, což je komplexní cloudová sada softwaru pro umělou inteligenci a analýzu dat, usnadňující firmám vývoj a nasazení produkčních aplikací AI, včetně generativní AI.

Kromě toho Muse očekává, že Nvidia využije potenciál inferenčních aplikací. Řekl, že mnozí na Wall Street se zdáli překvapeni, když Nvidia zjistila, že nejméně 40% poptávky po grafických procesorech pro datová centra za posledních 12 měsíců pochází z inference.

Info

Inference v oblasti umělé inteligence znamená schopnost trénovaného modelu vyvozovat závěry a činit rozhodnutí na základě sady dat, která jsou pro model zcela nová.

Při zpětném pohledu to dává smysl s ohledem na snahy společností Meta a Microsoft v této oblasti.

Na konferenci GTC pravděpodobně dojde i k oficiálnímu oznámení dalšího hardware produktu pro datová centra, čipu B100. Ten by měl nabídnout dvojnásobný výkon oproti současnému čipu H200 – což pochopitelně povede k upgradu stávajících zařízení.

Není tak těžké si představit, že 10 až 15% serverů v datových centrech bude do roku 2025 upgradováno.

Muse předpokládá, že obměna čipů v datových centrech za nové proběhne relativně rychle vzhledem k významnému navýšení výkonu a potenciálnímu náskoku, který s novým čipem mohou zákazníci získat.

Vidí tedy celou řadu faktorů, které by měly hnát cenu Nvidie ještě výš, jakmile investoři přijmou, že ještě nejsou na svém vrcholu. Jako reálnou úroveň vnímá tak vnímá dokonce 1 200 – 1 400 USD.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.