Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč by měly akcie Nvidia a AMD i nadále prudce růst?

Růst polovodičového průmyslu byl v roce 2023 enormní - téměř trojnásobek indexu S&P 500. Pro letošní rok však platí slušný předpoklad, že by mohl tento růst pokračovat.

Publikováno
Proč by měly akcie Nvidia a AMD i nadále prudce růst?

V roce 2023 vykazoval polovodičový průmysl pozoruhodnou sílu a výrazně překonával širší trh – růst o 66 % oproti 24 % růstu indexu S&P 500. Tento působivý výkon byl podpořen především rostoucí poptávkou po čipech s umělou inteligencí, z čehož těžily velké polovodičové společnosti, jako jsou Nvidia a Advanced Micro Devices (AMD).

Společnost Nvidia zaznamenala výrazný nárůst hodnoty svých akcií, mimo jiné díky svému dominantnímu podílu na trhu s grafickými kartami, který činí více než 80 %. Tyto grafické karty jsou klíčové pro oblasti jako hraní her, 3D vykreslování a střih videa. Finanční zprávy společnosti tento fakt odrážejí: ve druhém fiskálním čtvrtletí roku 2024 vzrostly tržby z her meziročně o 22 % na 2,5 miliardy dolarů a v následujícím čtvrtletí byl nárůst ještě působivější, a to o 81 %.

V současné době tvoří hry téměř 16 % příjmů Nvidie a herní byznys společnosti je připraven na další růst v roce 2024.

Vedení společnosti Nvidia pochopitelně zdůrazňuje také rychlý nástup generativní umělé inteligence jako klíčové aplikace pro výkonné počítače. Společnost se chystá této příležitosti využít s novou platformou určenou k urychlení práce s aplikacemi umělé inteligence na osobních počítačích, což by mohlo výrazně zvýšit rozšíření jejích grafických karet.

Vývoj ceny akcie Nvidia v roce 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Úspěchy společnosti AMD

Společnost AMD rovněž dosahuje úspěchů. Její divize zaměřená na PC, zahrnující procesory pro stolní počítače, notebooky a pracovní stanice, zaznamenala ve třetím čtvrtletí meziroční nárůst tržeb o 42 % na 1,5 miliardy dolarů. Tento segment přitom představuje 26 % tržeb AMD.

Prodej procesorů Ryzen pro osobní počítače s umělou inteligencí zaznamenal značný růst, protože se trh s osobními počítači začíná normalizovat a úroveň zásob se upravuje. Kromě toho generální ředitelka společnosti AMD Lisa Su oznámila uvedení více než 50 nových designů notebooků s procesory Ryzen AI, které obsahují integrovaný akcelerátor AI pro zpracování pracovních úloh s umělou inteligencí.

Do budoucna AMD spolupracuje se společností Microsoft na nové generaci systému Windows, která bude využívat AI čipy společnosti AMD k zavedení významného pokroku v uživatelském prostředí systému Windows. Toto partnerství spolu s rostoucím podílem společnosti AMD na trhu jí dává dobrou pozici, aby mohla těžit z očekávaného oživení prodejů osobních počítačů.

Vývoj ceny akcie AMD v roce 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Prognóza vývoje trhu s osobními počítači v roce 2024

Prognóza vývoje trhu s osobními počítači v roce 2024 je optimistická. Společnost IDC, která se zabývá průzkumem trhu, předpovídá 3,4% nárůst dodávek osobních počítačů, zatímco společnost Canalys předpokládá 8% skok.

Mezi faktory růstu patří počítače s umělou inteligencí, stárnoucí instalovaná základna počítačů a blížící se nutnost upgradu na systém Windows 11, protože v říjnu 2025 končí podpora systému Windows 10.

Toto oživení prodeje osobních počítačů je pro společnosti Nvidia a AMD dobrou předzvěstí, protože významná část jejich příjmů pochází ze sektoru osobních počítačů.

Pro investory, kteří chtějí využít růstu polovodičového průmyslu, představují společnosti Nvidia a AMD atraktivní možnosti. Obě akcie jsou i v roce 2024 připraveny pokračovat ve své vzestupné trajektorii díky inovacím, poptávce na trhu a strategickým partnerstvím.

Klíčová role polovodičového průmyslu v pohonu nové generace počítačů, zejména v souvislosti s pokrokem v oblasti umělé inteligence, podtrhuje potenciál těchto společností dosáhnout v nadcházejícím roce ještě větších výšin.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
3
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Igor Sedněv

Dobrý den, poznámka pro pana Kudláčka: Zacks,com několik dnů definuje AMD číslem 4 (prodat) a tato zpráva trvá do konce ledna, takže lze předpokládat, že do konce ledna bude cena spíše klesat než růst. Doporučuji studovat nějaké seriózní podklady, protože by to jen pomohlo. Jinak je podobná informace nebo úvaha o AMD spíše k ničemu. Přeji hezký den, s pozdravem Igor Sedněv

Ing. Patrik Kudláček

Dobrý den, pane Sedněve, díky za komentář. Zacks.com je jeden z mnoha analytických webů, který samozřejmě může být relevantní, nicméně doporučení jednoho webu, nebo článek (jako je například právě tento) určitě nejsou dostačující k realizaci jakéhokoliv investičního rozhodnutí. Jakoukoliv akcii by si měl investor zhodnotit osobně v rámci vlastní fundamentální a technické analýzy. Pokud berete informaci na webu Zacks.com jako bernou minci, samozřejmě váš názor respektuji, ale ztotožňovat se s ním nemusím. Přeji pěkný den.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎