Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Předběžné hospodářské výsledky Kofola – Výnosy velmi silné, výrazně pomohla letní sezóna

Publikováno
Předběžné hospodářské výsledky Kofola – Výnosy velmi silné, výrazně pomohla letní sezóna
Zdroj: wikipedia.org

Podnik Kofola ČeskoSlovensko, a.s. zveřejnil své předběžné hospodářské výsledky za poslední kvartál a celý rok 2021. Na základě zveřejněných informací můžeme hned konstatovat, že pro Kofolu byl rok 2021 jistým zlepšením situace. Obzvlášť je to posun od „covidového“ období, které znamenalo pro pohostinství značný pokles obratu. To se logicky projevilo i na výnosech společnosti Kofola.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Kofola Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tržby meziročně solidně vzrostly

Společnosti Kofola za rok 2021 stouply meziročně výnosy o 7,5 % na 6,636 miliardy korun. Ukazatel EBITDA dle předběžných hospodářských čísel vzrostl o 9,2 % na 1,125 miliardy korun – Kofola počítá s tím, že za rok 2022 bude zhruba obdobný výsledek. I když byl celý trh pořád do značné míry tlumen, alespoň do května roku 2021, v podstatě se výsledky vrátily zpátky na úrovně z doby před pandemií.

Vzhledem k tomu, že se dařilo jejich akciovému titulu, mají v plánu část odprodat. Kofola má v plánu prodat asi 5 % svých akcií, které drží dceřiná společnost Radenska. Z toho chce následně financovat další podnikové investice.

Co se týká kvartálních výsledků, Kofola utržila za poslední čtvrtletí roku 2021 1,568 miliardy korun. Což je meziroční růst o 17,2 %. Ukazatel EBITDA byl za poslední kvartál 139 milionů korun, meziročně jde o růst o 11,2 %.

Závěrem

Kofola měla i přes nepříznivé období, které trvalo až do května 2021, vcelku dobré výnosy. K čemuž podstatně pomohla letní sezóna, která byla silná. Dle generálního ředitele se firma připravila na léto na domácích trzích i v Adriatickém regionu, kam se v létě vrátili turisté z celé Evropy. Mimo jiné bylo dosaženo slušných výnosů i za pomocí nákladové disciplíny.

Když Kofola dokázala i přes několik nepříznivých měsíců v roce dosáhnout takto dobrých výsledků, rok 2022 by proto měl držet rostoucí trend. Tudíž odhady firmy jsou proto možná poněkud přízemní.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.