Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

8. díl Meta Trader 4 seriálu – Práce s grafikou v MT4

Publikováno
8. díl Meta Trader 4 seriálu – Práce s grafikou v MT4

Od doby, co jsme začali zveřejňovat články probírající trendové linie (Použití trendových čar, Trendové čáry, Příklady použití TL), začaly mi chodit otázky typu jak zakreslit TL, nebo dá se kreslit přímo v MT4? To mě inspirovalo a rozhodl jsem se napsat další díl Meta Trader 4 seriálu, tentokrát se budu věnovat práci s grafikou v MT4 – Jak kreslit, mazat a nebo upravovat vlastní šablony.

Jak upravit graf pro pohodlný obchod binárních opcí

Meta Trader 4
Obrázek č. 1: Vlastnosti grafu

První a nejdůležitější věc je mít graf, ve kterém se sami vyznáme. Pokud si stáhnete šablonu někde z internetu, nemusí to sice být špatné, ale v žádném případě se nebojte sami si šablonu upravit dle svých potřeb.

 1. Klikněte pravým tlačítkem myši někam do prostoru grafu. (ne na žádný indikátor) a zvolte vlastnosti. Otevře se nám okno (obrázek č. 1)
 2. Nalevo vidíme náhled, jak bude graf vypadat, až potvrdíme změny.
 3. Napravo máme možnosti, které se dají změnit. (Bohužel na obrázku 1 je rozházená diakritika, snad to přežijete :) ) Řekneme si nyní, co která možnost změní. Myslím ale, že selským rozumem by to dokázal pochopit každý.
 • Pozadí: Mění jednolitou barvu pozadí.
 • Popředí: Mění barvu popisků os. Například času a ceny.
 • Mřížka: Mění barvu mřížky, kterou já osobně ale nedoporučuji zapnout, akorát mě ruší.
 • Sloupec nahoru: Barva obrysu a knotu bullish svíce.
 • Sloupec dolů: Barva obrysu a knotu bearish svíce.
 • Svíčka Bull: Barva výplně býčí svíce.
 • Svíčka Bear: Barva výplně medvědí svíce.
 • Čárový graf: Mění barvu čáry, nemáme-li zvolený svíčkový, ale čárový graf.
 • Objem: Změna barvy objemových čar.
 • Hladinu nabídky a úrovně limitů nebudeme potřebovat.

Teď, když si umíme nastavit graf tak, aby jsme se v něm nádherně vyznali a byl perfektně přehledný, pojďme se mrknout na nástroje zabudované do MT pro kreslení.

Jak kreslit do grafu přímo v programu Meta Trader 4

V nabídce nástrojů nahoře v programu Meta Trader 4 vidíme spoustu tlačítek. Je mezi nimi i sada pro kreslení do grafu. Vysvětlíme si nyní, k čemu jaký nástroj slouží.

Tlačítka v Meta Traderu
Nástroje pro kreslení
 • První nástroj je vertikální (tedy nahorů a dolů) linie. Není to nic jiného, než svislá čára, kterou si můžeme umístit kam chceme. Já ji používám hlavně pro zakreslení svíce, na které jsem do obchodu vstoupil a také času expirace.
 • Druhý nástroj je linie horizontální. Je to prakticky pouze linie ze strany do strany – nelze natáčet. Používám ji hlavně pro zakreslení vstupu do obchodu na strike price, abych věděl, zda jsem in, nebo out. Je také vhodná pro zakreslení supportů a resistencí. Více o tomto tématu v jednom z dalších dílů technické analýzy.
 • Další nástroj je moje oblíbená linie trendu. Pokud nástroj zvolíme, poté klikneme na libovolné místo v grafu a táhneme, utvoří se nám polopřímka. Sama se zachytává za nejbližší knoty, pokud se snažíte zakreslit trend a jen o kousek se netrefíte.
 • Další dva nástroje jsou pro zakreslení kanálu stejné vzdálenosti a fibonacciho linií. O tom si také povíme v nějakém z příštích dílů tech. analýzy.
 • Další 2 nástroje jsou pro textový popisek. Nevím, jaký je mezi nimi rozdíl a je to snad jedno.
 • Použitím posledního nástroje lze do grafu vkládat nejrůznější symboly. Palce, šipky, popisky ceny.

Teď vám už všem musí být jasné, jak se tyto nástroje používají. Pokud ne, vyzkoušejte si to! Nic tím nezkazíte a vše je velice intuitivní a proto se to snadno naučíte. Ostatně jak myslíte, že jsem se to naučil já? :)

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jolana

Ahoj Štěpáne, chtěla bych se zeptat, jak se dají vymazat čáry, zakreslené do grafu? Nemůžu na to přijít. Děkuji předem za odpověď.

Štěpán Petřivý

Čau, stačí na ni 2x cvaknout myší a zmáčknout Delete :)

Michal

Děkuji, také jsem měl s mazáním trable :-)

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.