Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

3. díl Seriálu technické analýzy – Použití trendových čar (Strategie)

Ahoj, vítám vás u dalšího dílu seriálu technické analýzy. Dnes si ukážeme podrobné příklady obchodu za použití jedné z nejzákladnějších věcí – trendových čar. O tom, jak se trendové čáry zakreslí jsme si povídali v prvním díle seriálu technické analýzy, takže pokud to nevíte, určitě doporučuji přečíst.

Více méně nahý graf v MT4

Obrázek č. 1: Graf USD/CAD s timeframe M5 ze dnešního rána

Obrázek č. 1 je náhled vývoje ceny z dnešního rána s timeframe M5, což znamená, že jedna svíčka reprezentuje vývoj ceny za 5 minut. Zakresleme si nyní trendovou čáru resistence stoupajícího trendu. Já trendové linie nejradši zakresluji ve vyšším timeframe, než ve kterém hledáme obchody. Přepnul jsem si tedy na M15, TL zakreslil a přepnul zpět na M5 pro lepší orientaci.

Graf USD/CAD s timeframe M5 ze dnešního rána

Obrázek č. 2: Graf USD/CAD s timeframe M5 ze dnešního rána s TČ

Do obrázku č. 2 jsme zakreslili trendovou čáru (trendovou linii). Vidíme, že trend se od té čáry cena nádherně odrážela a vytvářela nám spoustu příležitostí k obchodu. Pokud bychom dnes ráno k obchodu využívali pouze strategii odrazů od trendové linie, měli bychom spoustu příležitostí k obchodu. Pojďme se na ně podívat v obrázku č. 3.

Graf USD/CAD s timeframe M5 ze dnešního rána

Obrázek č. 3: Graf USD/CAD s timeframe M5 ze dnešního rána s TČ a obchody

Na obrázek č. 3 jsem vyznačil všechny místa, která nás budou zajímat, pojďme si říct, proč jsou důležitá.

 • A: Na tomto místě jsme ještě nemohli obchodovat, protože teprve tam jsme zakreslili trendovou linii. Do té doby jsme nevěděli, jestli nebude náhodou o kousek výš, nebo níž.
 • B: Průnik s TL a zároveň místo prvního obchodu. Zadali jsme obchod s opcí PUT s časem expirace 15 minut. Skončilo In-Money.
 • C: Místo druhého obchodu. Zadali jsme obchod s opcí PUT s časem expirace 15 minut. Bohužel skončilo Out-Of-Money.
 • D: Místo třetího obchodu. Zadali jsme obchod s opcí PUT s časem expirace 15 minut. Skončilo In-Money.
 • E: Místo dalšího obchodu. Zadali jsme obchod s opcí PUT s časem expirace 15 minut. Skončilo In-Money.
 • F: Posledního obchod. Zadali jsme obchod s opcí PUT s časem expirace 15 minut. Skončilo In-Money.
 • G: Žádný bod G jsem ještě nezakreslil, ale vidíme, že se tam rýsuje. Svíce protnula TL a v tom momentě jsme mohli bývali zadat další obchod PUT. Jak to tak vypadá, mohli jsme skončit in-money, ale kdo ví? V době kdy jsem článek psal, jsem ještě nevěděl, jak by to dopadlo.

Nádherně jsme si ukázali, jak se pomocí tak jednoduché strategie, která navíc ani nevyužívá žádný speciální indikátor dá krásně odhadnout pohyb trhu. Dejme tomu, že bychom obchodovali u brokera iqoption a to s částkou $20. Měli jsme 5 obchodů, z toho 4 skončili pro nás výhodně. Celkový zisk by činil $44. To je přes 900 Kč a to přeci za jedno dopoledne vůbec není špatné. 🙂

Obchodovat můžete na demo módu bez rizika

Broker Hlavní výhoda Minimální vklad Profit V českém jazyce Recenze Založit účet
IQ Option DEMO ÚČET ZDARMA $ 10 Až 92 %* Ne Recenze Začněte obchodovat
*V případě úspěšného obchodu
Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

9 komentářů k “3. díl Seriálu technické analýzy – Použití trendových čar (Strategie)”

 1. Ahoj, zeptám se možná blbě, ale…proč jsi neudělal čáru , průnik už o trochu dřív – když byly dvě stoupající svíce a pak jedna dlouhá klesající? Čekáš, až bude déle stoupající trend?

  1. Ahoj,
   nevím přesně jak to myslíš. Musíš si uvědomit že v době zakreslování té linie ještě nevidíš všechny ty svíce napravo, takže je to o něco těžší. Zkus si je zakrýt třeba rukou a uvidíš že ten trend není úplně lehce znatelný.

   Snad chápeš co tím myslím a snad jsem i já pochopil tvůj dotaz. 🙂 ŠP

 2. Ahoj, jenom takový laický dotaz.Proč v 1 díle technické analýzy-trendové čáry píšeš, že u stoupajícího trendu se najde nejnižší místo a to se pak spojí s místem nejbližšího propadu. Trendová čára je tam vlastně umístěna pod grafem.V tomhle grafu jde také o stoupající trend, ale čára je nad grafem, jsou spojené jiné místa.Díky za odpověď.

  1. Ahoj, máš pravdu. Měl jsem to napsat. Ale čáry si můžeš udělat obě a potom se jedná o support i resistenci. Lze obchodovat i odrazy směrem vzhůru z čáry “dole” ale i odrazy směrem dolů z čáry “nahoře.” Doufám, že jsem ti to vysvětlil. 🙂

 3. Ahoj, mužu se zeptat? Co tam máš za šablonu ? že to máš bílé, a na konci máš čas konec svíce? díky za odpověd 🙂

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.