Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nová hvězda na softwarovém nebi. Poletí její akcie vzhůru?

Walmart expanduje za hranice tradičního maloobchodu. Nabízí sofistikovaný software pro optimalizaci tras, čímž otvírá nové možnosti pro logistické giganty. Slibuje revoluční změny v doručovacích službách.

Nová hvězda na softwarovém nebi. Poletí její akcie vzhůru?
Zdroj: depositphotos.com

Walmart už neprodává jen potraviny a oblečení – prodává také software logistickým gigantům. Společnost nyní nabízí svůj nástroj Route Optimization, který pomáhá podnikům mapovat efektivní doručovací trasy.

Jen za poslední rok dosáhl Walmart, který se vlastní software rozhodl nabízet jako službu (software as a service – SaaS) ušetřil přes 90 milionů dolarů.

  • Přechod Walmartu na trh se softwarem znamená strategii diverzifikace podnikání, protože maloobchodní gigant usiluje o vstup na rychleji rostoucí trh a vyšší ziskové marže.
  • Zavedení systémů Route Optimization, Store Assist a jeho vyhledávání poháněného umělou inteligencí také staví společnost do pozice předního hráče v praktickém využití umělé inteligence – zvyšuje efektivitu nakupujících i maloobchodníků.

Přemýšlení nad rámec maloobchodu

Začátkem března Walmart koupil společnost Vizio ve snaze vstoupit do oblasti chytrých televizorů. Walmart v této oblasti vidí značný potenciál zisku, zejména prostřednictvím reklamy.

Jedná se o pokračování jeho (dosud) úspěšné snahy – v loňském roce vzrostly jeho reklamní aktivity o 28 % na 3,4 miliardy dolarů. To sice zdaleka nedosahuje maloobchodních čísel Walmartu, ale ukazuje to na slibný segment, který by měl v příštích letech růst.

Aktuální vývoj ceny akcií Walmart

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Walmart Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Walmart na druhé straně čelí i problémům

Nejenom Walmart, ale i další maloobchodní giganti, jako jsou Target a Dollar General odstraňují a přehodnocují samoobslužné pokladny.

Argumentují tím, že samoobslužné pokladny vedly k nárůstu krádeží v obchodech a přispívají k “úbytku” – což je maloobchodní termín pro ztráty zásob způsobené krádežemi nebo nepoctivými chybami zákazníků.

Ani e-commerce není imunní. S úbytkem se potýkají i online prodejci, jako je Amazon, kteří se snaží potírat propracované podvody s vracením zboží.

Skupiny organizovaného zločinu využívají sociální média ke své propagaci a pomáhají nakupujícím získat zpět peníze za zboží, které jim prý nikdy nebylo doručeno. Nový průzkum naznačuje, že laxní zásady ohledně vracení zboží stály maloobchodníky v roce 2023 neuvěřitelných 101 miliard dolarů.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.