Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » NFT projekt The Divergents z Česka draží NFT na humanitární pomoc Ukrajině. Zúčastníte se?

NFT projekt The Divergents z Česka draží NFT na humanitární pomoc Ukrajině. Zúčastníte se?

NFT projekt The Divergents z Česka draží NFT na humanitární pomoc Ukrajině. Zúčastníte se?

Další NFT s českými kořeny bude uvedeno na největší tržiště s non-fungible tokeny, OpenSea. Česká NFT kolekce The Divergents v aukci momentálně draží unikátní 1/1 NFT od umělce Marka Ehrenbergera a výtěžek z aukce půjde na humanitární pomoc Ukrajině.

NFT kolekce The Divergents již úspěšně prodala 500 kusů NFT a tým za kolekcí stojící se nyní připravuje na budování širší komunity včetně veřejného prodeje dalších NFT.

Co je to The Divergents?

The Divergents je pilotní projekt platformy NFTense Art Collective, který spojuje NFT technologii s uměním a web3 filantropií, konkrétně pak s rozvojem komunitních a dobročinných projektů.

Speciální Divergent ve žluto modré barvě a slzou v oku vznikl původně na výstavu v pražské NFT galerii Crypto Portal, jeho vydražení na pomoc Ukrajině je ale pro autory projektu dalším logickým krokem.

Galerie Crypto Portal se nachází v Praze a je první stálou expozicí svého druhu v České republice. Transformuje umění virtuální technologie blockchain ve skutečnost. Crypto Portal se snaží pomoci místním umělcům a nadšencům orientovat se v novém a vzrušujícím světě NFT. Galerie v rámci akce NFCastle 2021 představila svou zahajovací výstavu 15. října minulého roku.

"Technologie blockchain vytváří nepřeberné množství příležitostí pro umělce i sběratele. Způsob, jakým je umění vnímáno a vytvářeno, se přímo před našima očima mění s nově objevenou technologií blockchain," říká kurátor a manažer Crypto Portalu.

Kolekci 2022 unikátních NFT ručně nakreslil umělec Marek Ehrenberger. Sestávají z 10 hlavních osobností a najdete mezi nimi třeba umělce, digitálního alchymistu, ochránce zvířat, spirituálního mistra nebo humanistu.

Právě “Good Samaritan” byl převlečen do ukrajinských barev a symbolizuje solidaritu s lidmi na Ukrajině, kteří čelí nejtěžším momentům svých životů v novodobé historii.

The Divergent for Ukraine

Aukce NFT nazvaného “The Divergent for Ukraine” se mohu lidé z celého světa účastnit již teď na globálním NFT tržišti OpenSea a nabídky dávat v kryptoměně WETH. Pozor ale, aukce bude ukončena již zítra, v úterý 8. března ve 20:00. V případě příhozů těsně před jejím koncem se ale aukce automaticky prodlužuje o dalších deset minut.

Vystavená NFT od 40 ukrajinských umělců budou během sobotní vernisáže na prodej, a také vstupné z akce půjde na přímou podporu Ukrajiny.

“Aukci jsme nastavili na týden, protože s kurátory z Crypto Portalu spolupracujeme na dobročinné výstavě NFT děl na pomoc Ukrajině, která se uskuteční v sobotu 5. března. Náš ukrajinský Divergent se stal tváří celého projektu, na výstavě bude součástí expozice a chceme i návštěvníkům výstavy dát možnost se aukce zúčastnit,” vysvětluje za NFTense spoluzakladatelka Jana Kubátová.

Od počátečně nastavené ceny na úrovni 0,05 WETH se dražitelé postupně přehazují. Pokud byste se o NFT zajímali, přehodit momentální cenu můžete zde. Bude zajímavé sledovat, kam se cena ještě vyšplhá.

Jako organizaci, kam poputují získané finance z aukce i výstavy, jsme společně vybrali Člověka v tísni. “Vzhledem ke koncepci projektu The Divergents a s ohledem na prolidské vnímání světa bych svým uměleckým dílem chtěl podpořit hlavně humanitární pomoc ukrajinským civilistům v oblasti bojů,” vysvětluje budoucí využití prostředků autor díla Marek Ehrenberger.

Komunita pro majitele NFT spolu s tvořením projektů

NFT kolekce The Divergents dala vznik decentralizované autonomní organizace (tzv. DAO). Do digitální organizace budou mít přístup pouze majitelé jednoho z jejich non-fungible tokenů, kteří se stanou součástí globální digitální komunity, jež bude společně realizovat komunitní projekty. Autoři projektu věří, že přispět k pozitivní změně mohou obyčejní lidé svým vlastním úsilím a nastartovat vlnu konání dobra tzv. “od spodu”.

DAO organizaci bude věnována třetina zisků z NFT kolekce a každý člen bude moci po celý rok 2022 předkládat dobročinné a kulturní projekty a společně hlasovat o jejich finanční podpoře.

V roce 2022 plánuje toto DAO podpořit až 20 projektů – každý z nich obdrží 2 ethery, což je v přepočtu téměř 130 000 Kč. Peníze budou vynaloženy na pomoc opuštěným psům, vznik komunitních zahrádek, na vznik nových NFT projektů, environmentálním startupům a v kontextu světových událostí samozřejmě na dobročinnou pomoc obyvatelům zemí zasažených válkou.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-0,38%
Cena
$20 213
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-4,2%
Cena
$1 109
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-4,8%
Cena
$221,6

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo