Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nevíte kam investovat v současné době? Tady je 5 dividendových akcií vyplácejících více než 6 %

Nevíte kam investovat v současné době? Tady je 5 dividendových akcií vyplácejících více než 6 %
Zdroj: Depositphotos.com

V tomto článku poodhalíme 5 nejlepších dividendových akciích vyplácejících více než 6% dividendu. Bez jakéhokoliv oddalování, pojďme na to!

5. Energy Transfer LP (NYSE: ET)

Energy Transfer LP je společnost se sídlem v Texasu, která vlastní a provozuje plynovody a skladovací zařízení zemního plynu. Dne 25. října oznámila společnost Energy Transfer LP čtvrtletní dividendu ve výši 0,265 USD na akcii, což je 15,2% nárůst. Dividenda byla akcionářům vyplacena 21. listopadu.

Dne 8. prosince analytik Citi Spiro Dounis ohodnotil Energy Transfer LP s ratingem Buy a cílovou cenou 16 USD. Tento sektor nabízí “přesvědčivou kombinaci růstu a výnosu”, napsal analytik ve výzkumné poznámce.

Společnost zvýšila celoroční upravenou prognózu EBITDA na 12,9–13,3 miliardy USD z dřívějších 10,6 až 11,0 miliardy USD. Společnost splatila dluh ve výši 3,7 miliardy USD, přičemž použila silné cashflow posledního roku v důsledku zvyšování cen zemního plynu. Společnost také oznámila vydání 900 milionů USD v 6,5% dluhopisech, čímž může zvýšit svůj růstový potenciál v následujících obdobích.

4. Pioneer Natural Resources Company (NYSE: PXD)

Pioneer Natural Resources Company je společnost zabývající se průzkumem a těžbou ropy a zemního plynu se sídlem v Texasu. Společnost vyplatila 15. prosince akcionářům čtvrtletní dividendu ve výši 5,71 USD na akcii.

Dne 28. října Pioneer Natural Resources Company (NYSE: PXD) oznámila, že v roce 2023 plánuje zvýšit úroveň produktivity přeskupením svého portfolia vrtů tak, aby se zaměřovala na vrty s co možná nejvyšší návratností.

Společnost Pioneer nedávno vynikla příslibem vrátit akcionářům velkou většinu volného peněžního toku prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií a ukončila zajišťování, aby poskytla akcionářům vyšší zisky a dividendový potenciál, pokud by ceny ropy a zemního plynu nadále stoupaly.

3. AT&T Inc. (NYSE: T)

AT&T Inc. je americká nadnárodní telekomunikační společnost, která poskytuje satelitní televizi, pevné telefony, mobilní telefony a internetové služby. Dne 27. prosince společnost AT&T Inc. oznámila, že vytvoří joint venture s BlackRock Alternatives s názvem Gigapower, který dosáhne počátečního pokrytí 1,5 milionu zákazníků ve Spojených státech.

Dne 15. prosince společnost AT&T Inc. oznámila čtvrtletní dividendu ve výši 0,2775 USD na akcii, v souladu s předchozími. Dividenda je splatná 1. února 2023. Dividendový výnos dosáhl lehce přes 6 %.

Podle údajů Insider Monkey bylo na konci třetího čtvrtletí 2022 na AT&T Inc. (NYSE:T) 61 hedgeových fondů býčích, ve srovnání s 55 fondy v předchozím čtvrtletí.

Analytik Investment Partners uvedl: “Očekává se, že v inflačním prostředí se telekomunikačnímu sektoru bude dařit dobře.” Přičemž akcie AT&T považuje za jednu z nejlepších dividendových akcií současnosti.

2. Verizon Communications Inc. (NYSE: VZ)

Verizon Communications Inc. je společnost se sídlem v New Yorku, která poskytuje komunikační, technologické, informační a zábavní produkty a služby spotřebitelům, podnikům a vládám po celém světě. Dne 1. prosince společnost vyhlásila čtvrtletní dividendu ve výši 0,6525 USD na akcii, v souladu s předchozím čtvrtletím.

Dne 16. prosince si finanční analytik Tigress Ivan Feinseth u Verizon Communications Inc. udržel rating “Buy”, ale snížil cílovou cenu akcií na 64 USD z 68 USD. Investice společnosti Verizon Communications Inc. do rozvoje její sítě 5G se začnou vyplácet v budoucnu a přinesou lepší provozní a finanční výkonnost, řekl analytik investorům ve zprávě z výzkumu. Nyní však krátkodobě předpokládá mírný pokles ceny těchto akcií nebo jejich stagnaci.

Podle údajů Insider Monkey bylo na konci 3. čtvrtletí 2022 62 hedgeových fondů na Verizon Communications Inc. ve srovnání s 58 fondy v předchozím čtvrtletí.

1. Chesapeake Energy Corporation (NASDAQ:CHK)

Chesapeake Energy Corporation je nezávislá průzkumná a produkční společnost, zaměřená na získávání, průzkum a rozvoj nemovitostí pro těžbu ropy, zemního plynu a kapalného zemního plynu ve Spojených státech. 11. listopadu Chesapeake Energy Corporation vyhlásila čtvrtletní dividendu ve výši 3,16 USD na akcii, což je 36,2% nárůst oproti předchozí dividendě 2,32 USD. Dividenda byla distribuována mezi akcionáře 1. prosince.

Dne 19. října uvedl analytik Jefferies Lloyd Byrne zhodnocení Chesapeake Energy Corporation s ratingem Buy a cílovou cenou 150 USD. Věří, že hodnota energie bude opět stoupat (podpořena napjatým kapitálovým trhem).

Podle údajů Insider Monkey bylo na konci 3. čtvrtletí 2022 70 hedge fondů Chesapeake Energy Corporation (NASDAQ:CHK) ve srovnání s 67 fondy v posledním čtvrtletí.

Miller Value Partners ve svém dopise pro investory za 3. čtvrtletí 2022 o Chesapeake Energy Corporation uvedl: “Společnost zdvojnásobila své zpětné odkupy akcií z 1 miliardy USD na 2 miliardy USD (ročně).” To v kombinaci s vyplácenými dividendami znamená návratnost okolo 20 % z tržní kapitalizace ročně.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.