Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěřitelný růst o 500 % za poslední rok. Mohou vám tyto akcie zhodnotit peníze i nyní?

Za poslední rok vzrostly akcie Abercrombie & Fitch o neuvěřitelných 500 %. Co stojí za tímto fenomenálním úspěchem a je tato investiční příležitost stále aktuální?

Publikováno
Neuvěřitelný růst o 500 % za poslední rok. Mohou vám tyto akcie zhodnotit peníze i nyní?
Zdroj: depositphotos.com

Od svých skromných začátků jako společnost vyrábějící lovecké vybavení v roce 1892 se Abercrombie & Fitch pohybovala mezi epicentrem kultury teenagerů a mládeže a dnem slevového regálu.

Společnost si během své cesty vyzkoušela několik rolí: bankrot a hrozbu převzetí v 70. a 80. letech, po nichž následovalo období, kdy se stala americkou stálicí pro “cool kids” v 90. letech.

Po velké recesi v letech 2007 až 2008 však došlo k poklesu tržeb v 11 po sobě jdoucích čtvrtletích, což vedlo k odchodu kontroverzního generálního ředitele Mika Jeffriese. Nyní se však Abercrombie & Fitch vrací zpět, a to díky nečekané síle.

Vývoj ceny akcií Abercrombie & Fitch za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ANF Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Velký comeback Abercrombie & Fitch

Pod vedením generálního ředitele Frana Horowitze od roku 2017 Abercrombie změnila svou image, opustila atmosféru “cool kid” a přepracovala sortiment.

Tento přerod obrátil trend a vytáhl Abercrombie & Fitch z desetiletého poklesu prodejů – dokonce se společnosti dařilo i během pandemie. Abercrombie & Fitch zaznamenala překvapivé zisky, otevřela nové obchody a zvýšila tržby dvouciferným tempem, zatímco se módní průmysl potýkal s problémy.

  • V prvním čtvrtletí 2024 Abercrombie & Fitch vykázala rekordní zisky, přičemž tržby meziročně vzrostly o 22 % na 1,02 miliardy dolarů – překonala tak 16% nárůst z roku 2023.
  • Zrychlující se tržby a výhled pomohly akciím Abercrombie & Fitch za poslední rok vzrůst o téměř 500 %, což ji řadí mezi nejvýkonnější společnosti akciového trhu.

Zrození “nové” společnosti

Znovuzrození společnosti Abercrombie & Fitch lze přičíst oživení módních trendů 90. let, které si oblíbili nostalgičtí mileniálové a zvídavá generace Z.

Údaje společnosti Morning Consult odrážejí nárůst popularity značky na rekordní úroveň – což signalizuje slibný růst do budoucna.

  • Ve své nejnovější zprávě o výsledcích hospodaření Abercrombie & Fitch zvýšila prognózu tržeb pro rok 2024 – očekává 10% nárůst oproti dřívější prognóze 4 až 6% růstu předpovídané na konci roku 2023.
  • Společnost rovněž plánuje otevření nových obchodů v USA, Německu a Velké Británii a zároveň testuje nové obchodní segmenty, jako jsou svatební oděvy.

Zlepšený výhled společnosti se shoduje s optimistickými náladami dalších spotřebitelských značek, jako je Target a Walmart, které zjistily, že se v posledním čtvrtletí zrychlilo utrácení amerických spotřebitelů.

Společnosti jako American Eagle a Dick’s Sporting Goods se ve svých středečních výsledkových zprávách rovněž podělily o optimistické výhledy. Pokud tento trend přetrvá, mohlo by to znamenat konec úmorného roku pro spotřebitelské značky.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.