Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěřitelný obrat: Intel v prosinci trojnásobně překonává růst indexu S&P 500 i akcií Nvidia!

Akcie Intel jenom v prosinci vzrostly o 17 % a od začátku roku se jejich hodnota téměř zdvojnásobila. Jaké je tajemství letošního úspěchu společnosti?

Publikováno
Neuvěřitelný obrat: Intel v prosinci trojnásobně překonává růst indexu S&P 500 i akcií Nvidia!
Zdroj: depositpohotos.com

Intel letos zaznamenává pozoruhodný růst a jen v prosinci cena jeho akcií vzrostla o 17 %, čímž trojnásobně překonal 5,9% nárůst indexu S&P 500 a zastínil i 6% nárůst akcií Nvidia.

Letošní oživení tohoto polovodičového titána je výrazným obratem oproti roku 2022, kdy se akcie Intel propadly o 48 % v důsledku neuspokojivých čtvrtletních výsledků. Navzdory 90% nárůstu ceny akcií od začátku roku tržní kapitalizace společnosti Intel ve výši 212 miliard dolarů stále zaostává za 231,7 miliardy dolarů společnosti AMD a významnými 1,22 bilionu dolarů společnosti Nvidia.

Porovnání vývoje hodnoty indexu S&P 500, akcií Intel a akcií Nvidia v průběhu prosince

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
Intel / INTC
Načítání
Načítání
Načítání
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání

Na nedávný prudký růst akcií Intel odráží kombinaci příznivých událostí. Izraelská vláda udělila společnosti Intel grant ve výši 3,2 miliardy dolarů na pomoc při výstavbě továrny na výrobu čipů v jižní části země v hodnotě 25 miliard dolarů, což je v souladu se strategií generálního ředitele Pata Gelsingera rozšířit výrobní kapacity společnosti.

Tato investice představuje největší investici svého druhu v Izraeli, kde je společnost Intel již významně zastoupena s 11 700 zaměstnanci a investicemi přesahujícími 50 miliard dolarů za posledních pět desetiletí.

Kromě této strategické expanze si Intel získal pozornost pozitivním vývojem produktů. Společnost nedávno představila sadu produktů a služeb zaměřených na umělou inteligenci, včetně čipu Gaudi3, určeného pro generativní software umělé inteligence, který bude uveden na trh v příštím roce. Dalším vrcholem byl procesor Core Ultra, zaměřený na rostoucí trh počítačů s umělou inteligencí.

Podaří se Intelu prorazit na poli AI?

Tyto nové produkty vyvolaly na Wall Street optimismus ohledně potenciálního růstu společnosti v roce 2024, protože odvětví AI se nadále daří.

Generální ředitel Pat Gelsinger vyjádřil své nadšení pro rozšiřování výroby těchto inovativních čipů s ambicí postavit společnost Intel do pozice přední síly v oblasti umělé inteligence.

Gelsingerova vize tvorby hodnoty přesahuje spokojenost zákazníků a zahrnuje i výnosy pro akcionáře a zdá se, že investoři na tento výhled reagují pozitivně. Díky pokroku v oblasti umělé inteligence a agresivnímu úsilí společnosti znovu získat pozici v oblasti polovodičů projevují investoři obnovenou důvěru ve směřování společnosti.

Vývoj ceny akcií Intel za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Intel Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎