Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Existují akcie, které rostou i nyní během medvědího trhu?

Publikováno
Existují akcie, které rostou i nyní během medvědího trhu?
Zdroj: depositphotos.com

I během medvědího trhu jsou akcie, které jsou schopné růst. Je jich poskromnu, ale existují. Vyplatí se však je vůbec sledovat?

Plus jsou tu akcie, které během jednotlivých bearmarket rally ihned využívají situace a jdou slušně nahoru. Tyhle akciové tituly se dají v grafech snadno identifikovat a jejich kurzové růsty v rámci rally lze teoreticky využít ve svůj prospěch. Dlouho tyto kurzové růsty ovšem nevydrží, ale zato jsou poměrně silné. Máme pro vás 2 konkrétní příklady.

1) Akcie Enphase Energy

Akcie Enphase Energy jsou právě jedny z mála akcií, které rostou i navzdory medvědímu trendu na obecném trhu. Z počátku kurz titulu klesal též, což vydrželo pouze do konce ledna. Od té doby zase trh drží uptrend. Uptrend, který je ovšem dosti nestálý. Ta struktura je hlavně do začátku léta velmi chaotická.

Jakmile začalo to letní bearmarket rally na akciovém trhu, kurz akcie Enphase Energy vyrostl za pár týdnů o cca 90 %. Docela slušná reakce. Je to holt dáno tím, že na trhu operuje hodně silných spekulantů, kteří jsou pak schopni cenu vyhnat velmi snadno nahoru. Stačí, aby na trhu převládlo dostačující risk-on prostředí, tedy chuť riskovat.

Zdroj: tradingview.com
Akcie Enphase Energy
Akcie Enphase Energy

Jsou akcie Enphase vhodné k obchodování jenom, protože rostou i nyní díky jednotlivým rally na akciových trzích? Spíše jde skutečně o krátkodobý spekulativní nástroj. Což není vhodné pro každého. Navíc tyhle spekulativní tituly už mají za sebou zhodnocení v řádu několika tisíc procent.

2) Akcie Tesla

U akcií Tesla se nedá říct, že by zrovna v rámci medvědího trhu soustavně rostly. Jsou zde viditelné ztráty a aktuální kurz je poměrně daleko od historického maxima z listopadu 2021. Všimněte si ale těch jednotlivých agresivních kurzových růstů. Pokaždé, když obecný trh začne stoupat, Tesla exceluje.

Což je opětovně dáno tím, že je Tesla pro silné spekulanty ideálním nástrojem pro rychlé zisky. Stačí poměrně málo na to, aby se povedlo cenu za krátký čas dostat hodně vysoko. Pak z trhu zase tihle spekulanti odejdou. Projevem jejich exitu jsou ty jednotlivé kurzové skluzavky zpátky dolů.

Zdroj: tradingview.com
Akcie Tesla
Akcie Tesla

Stejně jako u předchozího titulu, akcie Tesla jsou v současnosti spíše “hračka” pro spekulanty. Proto je ten trh skoro rok tolik volatilní. Každý, kdo do nich investuje, pak riskuje, že koupit na jednom z těch vrcholů rally a pak musí klidně během pár týdnů ztrátě ve výši několika desítek procent. A něco takového je dosti bolestivé.

Závěrem

Co z dnešního stručného článku plyne? Nehledat žádné zázraky mezi akciovými tituly, které jdou do protitrendu. Jelikož je to velmi riskantní. Málokteré akciové tituly jsou schopny vzdorovat tomu, co se nyní v globální ekonomice odehrává. Proto je lepší hledat něco stabilního, nikoliv extrémně volatilního.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎