Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak koupit C+charge – průvodce pro začátečníky

Publikováno
Jak koupit C+charge – průvodce pro začátečníky

Elektromobilita se s prvotním technologickým nástupem automobilky Tesla v posledních letech rozmohla v opravdu obrovském měřítku. Nejenom přední světové značky automobilů, ale i nové, v současné chvíli vznikající automobilky začínají elektromobily přidávat do svých výrobních linek.

C+Charge se zaměřuje právě na odvětví elektromobility, ve kterém se snaží vytvořit a rozšířit síť nabíjecích stanic a ekosystém, jenž pomůže řidičům i provozovatelům nabíjecích stanic s celým procesem nabíjení i placení a následného rozvoje.

V dnešním průvodci si C+Charge představíme a uvedeme si, jak koupit C+Charge a jeho tokeny $CCHG v současném předprodeji této kryptoměny.

Co je C+charge?

V současné době se síť dobíjecích stanic sice rozvíjí, nicméně dle C+Charge ne dostatečně. Síť dobíjecích stanic tak neodráží skutečný růst odvětví a prozatím nemá předpoklady, jenž potřebuje pro budoucí vzestup tohoto odvětví.

Co se týče další nedostatečné vlastností současné dobíjecí sítě, existuje v ní různorodost v cenových hladinách za odebranou kWh elektrické energie. Kvůli tomu si řidiči nejsou jistí částkou, kterou za dobíjení tedy vlastně zaplatí, a celkově zde neexistuje žádný standard, který by tuto informaci uváděl.

Zde na trh vstupuje C+Charge, které si klade za cíl umožnit řidičům využívat síť dobíjecích stanic s jednotnými cenami za dobití jejich elektromobilů nebo poskytovat platební síť obsahující rychlost a jednoduchost technologie blockchainu. Zároveň také C+Charge odměňuje řidiče za dobíjení jejich elektromobilů pomocí emisních povolenek, o kterých si povíme dále v článku.

C+Charge tedy buduje síť a aplikaci, která bude řidičům sloužit jako místo, jenž mohou využívat jako platební bránu, peněženku nebo jako vyhledávač nejbližších nabíjecích stanic. V aplikaci a tedy i na svém účtu bude také možné si zobrazit společně s množstvím emisních povolenek nebo držených NFT-éček také zůstatek $CCHG tokenů, za které budete moci svůj elektromobil dobíjet. Jedná se tak o jednotný systém, kde uvidíte vše přehledně na jednom místě.

Emisní povolenky (carbon credits)

Emisní povolenky, nebo uhlíkové kredity, jsou povolení, které umožňují držiteli vypustit určitou částku oxidu uhličitého nebo jiné skleníkového plynu. Jejich cílem je právě snižovat množství těchto skleníkových plynů, nýbrž přístup k těmto emisním povolenkám mají prozatím pouze velké společnosti.

Projekt se zaměřuje právě na zmíněné poskytování emisních povolenek, neboli uhlíkových kreditů, i řidičům, což v současné době není prozatím možné. Za dobíjení vašeho elektromobilu tak dostanete tyto emisní povolenky v podobě uhlíkových kreditů, které následně můžete využít na tvorbu hodnotného NFT, jež bude následné možné prodávat na online tržišti.

Trh s elektromobily

Nejenom v Evropě, ale i jinde na světě, se trh s elektromobily dostává do velmi dynamického tempa růstu, což můžeme vidět na přiloženém grafu níže. Ten pojednává o prodaných elektromobilech v posledních letech, který se v roce 2021 zdvojnásobil. Jedná se tedy o velmi vysoký nárůst a do budoucna můžeme očekávat, že se tento růst bude zrychlovat a trh s elektromobily čím dál více rozšiřovat.

Pokud již nyní, v momentu zavádění elektromobilů do běžného provozu, můžeme sledovat takový obrovský skok v podobě prodaných elektromobilů, je velice pravděpodobné, že do budoucna bude čím dál více lidí přecházet na tento inovativní způsob pohánění osobních nebo dokonce i nákladních automobilů.

V EU je stanoven zákaz prodeje aut se spalovacími motory od roku 2035. Elektromobily se tak dostanou do úzkého rozpětí možností, jak mohou být auta poháněna. Výjimku z tohoto pravidla mohou dostat auta se spalovacími motory, které jsou ale poháněna klimaticky neutrálními palivy, nýbrž automobilů v této kategorii neexistuje velké množství.

Je proto třeba zajistit odpovídající nabíjecí síť, která bude schopna zajistit dostatečný přísun elektrické energie pro elektromobily, jež budou mnohonásobně více rozšířené, než jak je tomu nyní.

Roadmapa

Roadmapa C+Charge je rozdělena do několika úseků. Nyní se nacházíme ve fázi předprodeje, ve které je mimo samotný předprodej plánována akvizice obchodů nebo uvedení smart kontraktů.

V další fázi s názvem “Pre-Launch” (před spuštěním) je dále plánováno mnoho kroků, mezi které patří například navázání partnerství s výrobci nabíjecího hardwaru, vyhledávání lokalit pro samotné nabíjecí stanice, rozsáhlý marketing nebo publikace do tisku a médií.

V poslední fázi, jež se skládá ze samotného spuštění celého systému, se pak můžeme těšit na spuštění aplikace, marketing provázaný s youtubery nebo oficiální vydání NFT kolekce.

Tokenomika

Co se týče tokenomiky, týmu připadne odměna v podobě pouze 5 % z celého ekosystému. Největší část tokenů bude prodána investorům a uživatelům v rámci veřejného prodeje, alokace zde činí cca 40 %. Další větší část – 15 %, poté zabírá fond ekosystému a z 10 % budou tokeny alokovány komunitě v rámci stakingu, giveaway soutěží apod. Zbytek procent rozdělení tokenů je pak přerozdělován mezi menší složky, jež se skládají z partnerů, charit nebo směnáren.

Z celého rozdělení tokenomiky je patrné, že vývojáři si sami pro sebe neodebírají větší procento tokenů, nýbrž právě valnou většinou tokenů směřují do celého ekosystému. Z tohoto rozdělení tak můžeme vidět a předpodkládat, že to s vývojem celé platformy a aplikace myslí vážně a opravdu chtějí poskytnout veřejnosti, investorům a uživatelům dostatečně velkou zásobu tokenů, která bude celý ekosystém pohánět.

Jak koupit C+Charge – podrobný návod

Na následujících odstavcích se dozvíte, jak tokeny $CCHG platformy C+Charge nakoupit. Postup je velice jednoduchý a neměl by vám zabrat více než pár minut.

Krok 1: Založte si krypto peněženku

Prvním krokem, který je třeba udělat pro nakoupení jakékoliv kryptoměny v předprodeji, je založení vaší vlastní kryptoměnové peněženky. Pro nákup C+Charge doporučujeme peněženky Metamask nebo TrustWallet.

V případě Metamask peněženky si ji můžete stáhnout jako rozšíření do vašeho prohlížeče nebo jako mobilní aplikaci na své mobilní zařízení iOS nebo Android. Výhodou přidání peněženky do prohlížeče je pak rychlejší a praktičtější přístup do ní.

Jednoduše navštivte webové stránky platformy a peněženku si stáhněte/nainstalujte. Jakmile otevřete poté samotnou peněženku, budete vyzváni k vytvoření samotné krypto peněženky. Řiďte se instrukcemi a nezapomeňte si obnovovací frázi, jež se skládá z 12 nebo 24 slov, pečlivě zapsat a uložit. Ukládání do počítače nebo jakéhokoliv zařízení z hlediska bezpečnosti velmi nedoporučujeme, jedním z vhodných řešení je zapsání obnovovací fráze na papír nebo nějaké offline médium.

Krok 2: Připojte krypto peněženku k C+Charge

Máte-li peněženku stáhlou a svou peněženku založenou, nyní je třeba ji připojit k platformě C+Charge. Uděláte tak kliknutím na tlačítko “Connect Wallet” na hlavní stránce platformy.

Pokud máte Metamask, pak klikněte na Metamask a řiďte se instrukcemi pro připojení peněženky – ty většinou obsahují naskenování QR kódu. Pokud máte peněženku jinou, pak vyberte “Connect Wallet” a zvolte peněženku, kterou máte.

Krok 3: Nakupte BNB nebo USDT

V případě C+Charge je možné tokeny $CCHG nakoupit za jednu z kryptoměn BNB nebo USDT. To můžete udělat pomocí dvou možností.

První z nich je nákup jedné z těchto kryptoměn na krypto směnárně, ze které si ji následně přepošlete do své peněženky. Stačí si založit účet na vámi vybrané krypto směnárně a tam nakoupit jednu nebo druhou kryptoměnu. Jakmile máte kryptoměny na svém účtu na směnárně, je třeba si je přeposlat do vámi vytvořené peněženky. V peněžence klikněte na tlačítko s příjmem kryptoměn a vyberte, jakou kryptoměnu chcete přijmout – BNB nebo USDT. Následně zkopírujte zobrazenou přijímací adresu a vložte do řádku adresy, kam chcete svou kryptoměnu ze směnárny odeslat. Na některých směnárnách bude také možné naskenovat a vložit QR kód obsahující adresu.

Druhou možností je poté kliknutí na tlačítko “Buy BNB with card”, které by se vám mělo zobrazit po připojení vaší peněženky k platformě C+Charge. BNB nebo USDT se vám pak připíše přímo na vaši připojenou peněženku.

Tak či tak, je třeba na své peněžence mít zůstatek v BNB nebo USDT, abyste mohli tokeny $CCHG nakoupit.

Krok 4: Nakupte $CCHG tokeny

Po nabití své peněženky jednou z výše uvedených kryptoměn nyní stačí kliknout na tlačítko umožňující provedení nákupu $CCHG tokenů. Ty by měly být popsány jako “Buy with BNB” nebo “Buy with USDT”. Vyberte si vaši kryptoměnu a klikněte na jedno z těchto dvou tlačítek.

Následně je třeba zvolit částku, za kterou si přejete tokeny $CCHG nakoupit.

Krok 5: Potvrďte transakci a vyzvědněte si $CCHG tokeny

Transakci potvrďte a následně si tokeny budete moci vyzvednout v rámci TGE – Token Generation Event, který nastane jakmile předprodej skončí. Tokeny se vám připíší do vaší připojené peněženky.

Slova závěrem

V dnešním průvodci jsme vám představili zbrusu novou a inovativní kryptoměnu v předprodeji C+Charge, jež se zaměřuje na vývoj nabíjecí sítě a jednotného ekosystému, který budou moci řidiči využívat pro nabíjení svých elektromobilů. V důsledku toho mohou získávat odměny v podobě emisních povolenek, které mohou následně využívat pro vytváření NFT-éček.

NFT-éčka poté mohou držet nebo prodávat, čímž mohou zajistit pěkný zisk v podobě tokenů $CCHG. Pokud by vás tato kryptoměna zaujala, můžete navštívit její webové stránky, kde se dozvíte další informace, nebo vstoupit do předprodeje tokenů $CCHG. Upozorňujeme, že cena tokenů se s každou další fází zvyšuje, tudíž je pro potenciální investory výhodnější vstoupit do předprodeje spíše dříve.

Navštívit předprodej C+charge

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Varování

Upozornění: Článek výše je označen jako komerční sdělení. Jeho autorem není redakce Finex.cz. Nejedná se o investiční doporučení nebo investiční radu. Před jakoukoliv investicí důrazně doporučujeme si nejdříve udělat svůj vlastní průzkum.

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.