Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Investování v sektoru zdravotnictví přináší stabilní cashflow! Které firmy zvyšovaly dividendu alespoň 30 let po sobě?

Investování v sektoru zdravotnictví přináší stabilní cashflow! Které firmy zvyšovaly dividendu alespoň 30 let po sobě?

Investování v sektoru zdravotnictví přináší stabilní cashflow! Které firmy zvyšovaly dividendu alespoň 30 let po sobě?
Zdroj: Depositphotos.com

Akciové trhy zažívají v posledních týdnech a měsících značné turbulence, které prověřují schopnosti investorů. Dobu nekončícího růstu vystřídala doba zvratů a nečekaných událostí. Někteří investoři panikaří, jiní věří, že současnou krizi důstojně přečkají, a další hledají způsoby, jak své peníze ochránit nejen před inflací, ale právě i před kolísáním akciových trhů.

Mají investoři šanci svůj výnos zachránit? Pravdou je, že univerzální návod neexistuje. Nikdo neví, kam se bude trh v příštích týdnech, měsících a letech ubírat.

Na akciovém trhu však existuje jeden druh akcií, které vám právě v době nejistoty mohou pomoci vybalancovat investiční portfolio a alespoň částečně ochránit výnos – kvalitní dividendové akcie.

Dividendové akcie Vám umožňují těžit nejen z růstu ceny akcie, ale pravidelně se se svými investory dělí o zisk ve formě dividendy. Firmy si jsou vědomy toho, že dividenda je velmi lákává odměna pro investory, proto se ji snaží vyplácet i v době krize. Zejména pokud se firma může pyšnit titulem dividendového aristokrata nebo dividendového krále. Zároveň se snaží dividendu pravidelně navyšovat. Některé společnosti mají skutečně dlouhou historii vyplácení dividend.

Pokud hledáte bezpečný přístav a jistotu stabilního dividendového výnosu, zajímavým sektorem by pro vás mohlo být zdravotnictví. Velké společnosti jako Johnson & Johnson, AbbVie nebo Abbott Laboratories zvyšují dividendu více než 50 let. Ne nadarmo jsou považovány za jedny z nejstabilnějších dividendových společností.

My jsme pro vás dnes připravili přehled 5 společností, které dividendu zvyšovaly minimálně v posledních 30 letech. Možná nejsou investorské veřejnosti tak známé, ale i přesto tyto firmy stojí za pozornost.

Becton Dickinson & Company

Tato společnost má v našem seznamu nejdelší historii výplaty dividend – dlouhých 51 let. To potvrzuje, že přestože společnost zažila různé peripetie, je natolik stabilní, aby přežila krize různého druhu, a ještě k tomu navyšovala dividendu. Společnost se zabývá výrobnou zdravotnických přístrojů. Aktuálně vyplácí roční dividendu 3,46 USD na akcii, což představuje dividendový výnos 1,58 %.

Vývoj ceny akcií společnosti Becton Dickinson & Company
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Medtronic PLC

Společnost Medtronic PLC je jedním z předních světových hráčů v oblasti zdravotnických technologií. Ve svém oboru patří mezi světovou špičku. Oblast podnikání představuje hlavní konkurenční výhodu společnosti a pomáhá jí obstát i během krizí. Dividendu zvyšovala úctyhodných 46 let po sobě. Její aktuální dividendový výnos je 3,55 % a výše roční dividendy je 2,72 USD na akcii.

Vývoj ceny akcií společnosti Medtronic PLC
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Cardinal Health, Inc.

Společnost Cardinal Health se zaměřuje zejména na distribuci léčiv a zdravotnických produktů. Vyrábí také své vlastní výrobky pro lékaře a spolupracuje se 75 % nemocnic ve Spojených státech. Je také známá svojí akviziční činností například se společností Bindley Western Industries v hodnotě 2,2 miliardy dolarů. Není se tedy čemu divit, že společnost si mohla dovolit navyšovat dividendu v posledních 37 letech. Aktuální dividendový výnos je 2,82 %, což představuje 1,98 USD na akcii.

Vývoj ceny akcií společnosti Cardinal Health, Inc.
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Roper Technologies, Inc.

Původně průmyslový gigant vstoupil do oboru zdravotnictví v roce 2008, kdy koupil společnost The CBORD Group, Inc., jejíž produkty se používají mimo jiné pro akutní i dlouhodobou zdravotní péči. Silná diverzifikace portfolia produktů a služeb i četné akvizice zajišťují společnosti stabilní růst a umožnily ji zvyšovat dividendu v posledních 31 letech. Aktuální dividendový výnos je 0,65 % s výši dividendy 2,73 USD na akcii.

Vývoj ceny akcií společnosti Roper Technologies, Inc.
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

West Pharmaceutical Services, Inc.

Společnost se zabývá vývojem a výrobou farmaceutických obalových a aplikačních systémů. V důsledku pandemie Covid – 19 se jejich výroba prakticky nezastavila. Své kvality však prokázala společnost i v minulosti, neboť dividendu zvyšovala posledních 30 let. Aktuální dividendový výnos je v porovnání s ostatními společnostmi spíš podprůměrný, jen 0,24 %. Absolutní výše dividendy je 0,67 USD na akcii.

Vývoj ceny akcií společnosti West Pharmaceutical Services, Inc.
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Pokud se rozhodnete investovat do dividendových akcií je potřeba vzít v úvahu, že dividenda by pro vás neměla být jediným rozhodujícím parametrem, proč do některé ze společností investovat. Vždy byste měli posuzovat společnost jako celek, pochopit její podnikání, konkurenční výhody, projít si její finanční výkazy a zjistit si celkové zdraví a stabilitu společnosti. Také byste neměli zapomenout posoudit investici v kontextu vaší investiční strategie a přínosu do budoucna.

Dividenda pak pro vás bude příjemným bonusem, který vám v určitém termínu přijde na účet.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo