Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investování v sektoru zdravotnictví přináší stabilní cashflow! Které firmy zvyšovaly dividendu alespoň 30 let po sobě?

Publikováno
Investování v sektoru zdravotnictví přináší stabilní cashflow! Které firmy zvyšovaly dividendu alespoň 30 let po sobě?
Zdroj: Depositphotos.com

Akciové trhy zažívají v posledních týdnech a měsících značné turbulence, které prověřují schopnosti investorů. Dobu nekončícího růstu vystřídala doba zvratů a nečekaných událostí. Někteří investoři panikaří, jiní věří, že současnou krizi důstojně přečkají, a další hledají způsoby, jak své peníze ochránit nejen před inflací, ale právě i před kolísáním akciových trhů.

Mají investoři šanci svůj výnos zachránit? Pravdou je, že univerzální návod neexistuje. Nikdo neví, kam se bude trh v příštích týdnech, měsících a letech ubírat.

Na akciovém trhu však existuje jeden druh akcií, které vám právě v době nejistoty mohou pomoci vybalancovat investiční portfolio a alespoň částečně ochránit výnos – kvalitní dividendové akcie.

Dividendové akcie Vám umožňují těžit nejen z růstu ceny akcie, ale pravidelně se se svými investory dělí o zisk ve formě dividendy. Firmy si jsou vědomy toho, že dividenda je velmi lákává odměna pro investory, proto se ji snaží vyplácet i v době krize. Zejména pokud se firma může pyšnit titulem dividendového aristokrata nebo dividendového krále. Zároveň se snaží dividendu pravidelně navyšovat. Některé společnosti mají skutečně dlouhou historii vyplácení dividend.

Pokud hledáte bezpečný přístav a jistotu stabilního dividendového výnosu, zajímavým sektorem by pro vás mohlo být zdravotnictví. Velké společnosti jako Johnson & Johnson, AbbVie nebo Abbott Laboratories zvyšují dividendu více než 50 let. Ne nadarmo jsou považovány za jedny z nejstabilnějších dividendových společností.

My jsme pro vás dnes připravili přehled 5 společností, které dividendu zvyšovaly minimálně v posledních 30 letech. Možná nejsou investorské veřejnosti tak známé, ale i přesto tyto firmy stojí za pozornost.

Becton Dickinson & Company

Tato společnost má v našem seznamu nejdelší historii výplaty dividend – dlouhých 51 let. To potvrzuje, že přestože společnost zažila různé peripetie, je natolik stabilní, aby přežila krize různého druhu, a ještě k tomu navyšovala dividendu. Společnost se zabývá výrobnou zdravotnických přístrojů. Aktuálně vyplácí roční dividendu 3,46 USD na akcii, což představuje dividendový výnos 1,58 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BDX Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Medtronic PLC

Společnost Medtronic PLC je jedním z předních světových hráčů v oblasti zdravotnických technologií. Ve svém oboru patří mezi světovou špičku. Oblast podnikání představuje hlavní konkurenční výhodu společnosti a pomáhá jí obstát i během krizí. Dividendu zvyšovala úctyhodných 46 let po sobě. Její aktuální dividendový výnos je 3,55 % a výše roční dividendy je 2,72 USD na akcii.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Medtronic Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Cardinal Health, Inc.

Společnost Cardinal Health se zaměřuje zejména na distribuci léčiv a zdravotnických produktů. Vyrábí také své vlastní výrobky pro lékaře a spolupracuje se 75 % nemocnic ve Spojených státech. Je také známá svojí akviziční činností například se společností Bindley Western Industries v hodnotě 2,2 miliardy dolarů. Není se tedy čemu divit, že společnost si mohla dovolit navyšovat dividendu v posledních 37 letech. Aktuální dividendový výnos je 2,82 %, což představuje 1,98 USD na akcii.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CAH Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Roper Technologies, Inc.

Původně průmyslový gigant vstoupil do oboru zdravotnictví v roce 2008, kdy koupil společnost The CBORD Group, Inc., jejíž produkty se používají mimo jiné pro akutní i dlouhodobou zdravotní péči. Silná diverzifikace portfolia produktů a služeb i četné akvizice zajišťují společnosti stabilní růst a umožnily ji zvyšovat dividendu v posledních 31 letech. Aktuální dividendový výnos je 0,65 % s výši dividendy 2,73 USD na akcii.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ROP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

West Pharmaceutical Services, Inc.

Společnost se zabývá vývojem a výrobou farmaceutických obalových a aplikačních systémů. V důsledku pandemie Covid – 19 se jejich výroba prakticky nezastavila. Své kvality však prokázala společnost i v minulosti, neboť dividendu zvyšovala posledních 30 let. Aktuální dividendový výnos je v porovnání s ostatními společnostmi spíš podprůměrný, jen 0,24 %. Absolutní výše dividendy je 0,67 USD na akcii.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie WST Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pokud se rozhodnete investovat do dividendových akcií je potřeba vzít v úvahu, že dividenda by pro vás neměla být jediným rozhodujícím parametrem, proč do některé ze společností investovat. Vždy byste měli posuzovat společnost jako celek, pochopit její podnikání, konkurenční výhody, projít si její finanční výkazy a zjistit si celkové zdraví a stabilitu společnosti. Také byste neměli zapomenout posoudit investici v kontextu vaší investiční strategie a přínosu do budoucna.

Dividenda pak pro vás bude příjemným bonusem, který vám v určitém termínu přijde na účet.

Líbil se vám tento článek?
9
2

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎