Finex.cz logo
Menu
Finex » Ekonomie » Intel v Německu postaví továrnu na výrobu čipů, investovat bude také v dalších evropských státech

Intel v Německu postaví továrnu na výrobu čipů, investovat bude také v dalších evropských státech

Intel v Německu postaví továrnu na výrobu čipů, investovat bude také v dalších evropských státech
Zdroj: depositpohotos.com

Dnešní článek je o americké společnosti Intel, která postaví v německém městě Magdeburg závod na výrobu mikročipů za 17 miliard eur (více než 422 miliard korun). V Evropě pak hodlá do deseti let investovat až 80 miliard eur, zejména v Německu. Intel se rozhodoval mezi více státy, o továrnu stála například Francie, Itálie nebo Polsko.

Zajímá vás, jak konkrétně bude společnost investovat v dalších evropských státech? A jaký efekt to bude mít pro společnost popř. pro její akcionáře? Agentura Reuters ve svém aktuálním prohlášení uvádí informace o budoucích plánech společnosti Intel v Evropě. Pojďme si shrnout aktuální data i nejzajímavější grafy a informace.

Investiční plány Intelu v Evropě

Společnost Intel uvedla pro agenturu Reuters, že posílí svou stávající továrnu v Irsku, zatímco ve Francii zřídí centrum, které se bude soustředit na výzkum a projektování. V Itálii pak výrobce čipů možná zřídí montážní a kompletační závod. Firma bude investovat do výzkumu a výroby i v Polsku a ve Španělsku.

Počáteční investice společnosti Intel za 33 miliard eur, která zahrnuje i 17 miliard eur na komplex v Magdeburgu, má pomoci pokrýt rostoucí poptávku po čipech využívaných v počítačích, automobilech, chytrých telefonech a dalších zařízeních. Jejich cílem je v dlouhodobém horizontu snížit závislost Evropy na dodavatelích v Asii.

Co na to akcie Intel?

Společnosti Intel a jejím akcionářům by mohlo pomoci rozložení továren ve více státech, protože by firma získala více dotací od různých států. Můžeme pozorovat, že společnost jde tímto směrem (diverzifikace podnikání do více států).

Vývoj akcie Intel
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost uvedla pro agenturu Reuters, že postaví dvě továrny v Magdeburgu, kde vytvoří sedm tisíc pracovních míst na stavbě, tři tisíce stálých pracovních míst ve společnosti a další desítky tisíc pracovních míst u dodavatelů a partnerů. 

Ve Francii má Intel v úmyslu vybudovat své nové evropské výzkumné centrum. Vznikne tam kolem tisíce nových pracovních míst v oblasti špičkových technologií.

Dalších 12 miliard eur investuje do svého irského závodu, čímž celkové investice firmy v Irsku přesáhnou 30 miliard eur. Intel také jedná s Itálií o výstavbě zázemí výrobního závodu s možnou investicí až 4,5 miliardy eur. Zahájení provozu se plánuje na roky 2025 až 2027. Některé unijní země, jako například Itálie, se snažily získat investici Intelu různými pobídkami.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo