Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Intel v Německu postaví továrnu na výrobu čipů, investovat bude také v dalších evropských státech

Publikováno
Intel v Německu postaví továrnu na výrobu čipů, investovat bude také v dalších evropských státech
Zdroj: depositpohotos.com

Dnešní článek je o americké společnosti Intel, která postaví v německém městě Magdeburg závod na výrobu mikročipů za 17 miliard eur (více než 422 miliard korun). V Evropě pak hodlá do deseti let investovat až 80 miliard eur, zejména v Německu. Intel se rozhodoval mezi více státy, o továrnu stála například Francie, Itálie nebo Polsko.

Zajímá vás, jak konkrétně bude společnost investovat v dalších evropských státech? A jaký efekt to bude mít pro společnost popř. pro její akcionáře? Agentura Reuters ve svém aktuálním prohlášení uvádí informace o budoucích plánech společnosti Intel v Evropě. Pojďme si shrnout aktuální data i nejzajímavější grafy a informace.

Investiční plány Intelu v Evropě

Společnost Intel uvedla pro agenturu Reuters, že posílí svou stávající továrnu v Irsku, zatímco ve Francii zřídí centrum, které se bude soustředit na výzkum a projektování. V Itálii pak výrobce čipů možná zřídí montážní a kompletační závod. Firma bude investovat do výzkumu a výroby i v Polsku a ve Španělsku.

Počáteční investice společnosti Intel za 33 miliard eur, která zahrnuje i 17 miliard eur na komplex v Magdeburgu, má pomoci pokrýt rostoucí poptávku po čipech využívaných v počítačích, automobilech, chytrých telefonech a dalších zařízeních. Jejich cílem je v dlouhodobém horizontu snížit závislost Evropy na dodavatelích v Asii.

Poznámka

Zde můžeme v praxi vidět teoretickou poučku o tom, že nabídka je určena poptávkou po konkrétní službě či produktu. Zde aktuální vysoká poptávka zvyšuje nabídku (Intelu) v podobě investic do nových výrobních kapacit v Evropě.

Co na to akcie Intel?

Společnosti Intel a jejím akcionářům by mohlo pomoci rozložení továren ve více státech, protože by firma získala více dotací od různých států. Můžeme pozorovat, že společnost jde tímto směrem (diverzifikace podnikání do více států).

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Intel Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost uvedla pro agenturu Reuters, že postaví dvě továrny v Magdeburgu, kde vytvoří sedm tisíc pracovních míst na stavbě, tři tisíce stálých pracovních míst ve společnosti a další desítky tisíc pracovních míst u dodavatelů a partnerů. 

Ve Francii má Intel v úmyslu vybudovat své nové evropské výzkumné centrum. Vznikne tam kolem tisíce nových pracovních míst v oblasti špičkových technologií.

Dalších 12 miliard eur investuje do svého irského závodu, čímž celkové investice firmy v Irsku přesáhnou 30 miliard eur. Intel také jedná s Itálií o výstavbě zázemí výrobního závodu s možnou investicí až 4,5 miliardy eur. Zahájení provozu se plánuje na roky 2025 až 2027. Některé unijní země, jako například Itálie, se snažily získat investici Intelu různými pobídkami.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Vystudovaný ekonom se zájmem o makroekonomické indikátory a zejména úrokové sazby. Centrální banky prostřednictvím úrokových sazeb provádějí svou měnovou politiku, jejíž hlavním cílem je udržet stabilní míru inflace. A tento problém se v posledních letech snaží vyřešit centrální bankéři po celém světě.

Přemysl je přesvědčen, že výše úrokových sazeb ovlivňuje nejen míru inflace, ale i další ukazatele.

“Hledám a popisuji vzájemnou souvislost či korelaci mezi úrokovými sazbami a ostatními ekonomickými ukazateli. Snažím se čtenáře seznámit s tím, jak moc ovlivňují úrokové sazby každodenní život lidí po celém světě.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.