Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Index S&P 500 roste nejstabilněji za posledních 50 let! Bude v tom pokračovat?

Index S&P 500 dosahuje zisků, které byly naposledy zaznamenány v roce 1971, protože naděje vkládané do umělé inteligence pohánějí druhou etapu současného akciového růstu.

Publikováno
Index S&P 500 roste nejstabilněji za posledních 50 let! Bude v tom pokračovat?
Zdroj: depositphotos.com

Americké akcie reprezentované indexy S&P 500 nebo Nasdaq 100 zahájily březen na novém rekordním území, přičemž zajímavý je především další týdenní zisk indexu S&P 500.

Podle Dow Jones Market v pátek benchmark amerického akciového trhu poprvé od dubna 1971 zaznamenal zisk v 16 z 18 týdnů (Index S&P 500 vzrostl minulý týden o necelé procento). Během této doby si index připsal přibližně 13% zisk.

Vývoj hodnoty indexu S&P 500 od konce listopadu 2023

Podle Yung-Yu Ma, investičního ředitele společnosti BMO Wealth Management, po dramatickém růstu amerického akciového trhu v posledních čtyřech měsících začínají investoři věřit v druhou etapu rally díky optimismu spojenému s potenciálním dopadem umělé inteligence na ekonomiku a trhy.

Zdá se, že investoři nyní zvažují, zda z výdajů na umělou inteligenci bude těžit jen úzký výsek trhu, nebo bude její dopad mnohem širší.

Potenciální “boom produktivity” díky umělé inteligenci by však mohl v příštích měsících a letech nadále pohánět růst akciových trhů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎