Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hodnota Alphabetu dnes vzrostla o 120 miliard na základě zprávy, že Apple chce využít jeho AI!

Akcie Alphabet si na začátku pondělního obchodování připisují více než 7 % poté, co agentura Bloomberg oznámila, že Apple aktivně jedná s Alphabetem o začlenění, jeho AI do softwaru iPhonu.

Hodnota Alphabetu dnes vzrostla o 120 miliard na základě zprávy, že Apple chce využít jeho AI!
Zdroj: Midjourney.com

Akcie Alphabet dnes na začátku obchodování vzrostly o více než 7 % – firma si tak na tržní kapitalizaci připsala více než 120 miliard dolarů – po zprávě, že technologický gigant Apple jedná o licenci na technologii Gemini pro budoucí iPhony.

S odvoláním na osoby obeznámené s touto záležitostí agentura Bloomberg uvedla, že oba technologičtí giganti aktivně jednají o tom, aby Gemini poháněl určité nové funkce, které mají být do softwaru iPhonu uvolněny později v tomto roce.

Info

Gemini je sada nástrojů generativní umělé inteligence společnosti Google, zahrnující vše od chatbota až po kódovací asistenty.

Dočkají se majitelé iPhonů nástrojů generativní AI na podzim tohoto roku?

Další velká aktualizace systému iOS 18 pro iPhone se očekává během celosvětové vývojářské konference společnosti Apple, která se má konat od 3. do 10. června.

Tehdy může společnost hovořit více o svých plánech s generativní umělou inteligencí. Na této akci totiž obvykle Apple hovoří o svém nejnovějším softwaru pro iPhone před jeho uvedením na trh pro spotřebitele na podzim.

Generální ředitel společnosti Apple, Tim Cook, během únorového výročního setkání akcionářů společnosti uvedl, že společnost významně do umělé inteligence investuje.

“Později v tomto roce se těším, že se s vámi podělím o způsoby, jakými prolomíme nové hranice v oblasti generativní umělé inteligence, což je další technologie, o níž věříme, že může nově definovat budoucnost,” řekl Cook.

Apple údajně nedávno jednal také se společností OpenAI, do níž výrazně investoval Microsoft, a zvažoval využití jejího modelu ChatGPT. Obě strany se však ještě nedohodly na podmínkách ani se nedohodly, jak by případná dohoda byla realizována.

Ačkoliv akcie obou společností na zprávu reagují velmi pozitivně, Apple ani Alphabet její pravdivost nepotvrdily.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.