Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Porovnání druhů opcí (6) – FX Options (FX Opce)

Publikováno
Porovnání druhů opcí (6) – FX Options (FX Opce)

fx optionsVždy bylo možné obchodovat mnoho druhů binárních opcí: touch a no touch opce, klasické střednědobé high-low opce, KIKO opce, ladder či digitální opce a několik dalších. Některé typy obchodování jsou na pochopení snadné a některé složitější.

Inovativní broker IQ Option v srpnu 2018 přišel s novým typem obchodování. Jedná se o takzvané FX Options, neboli FX Opce. Více o tomto druhu obchodování se dozvíte právě v tomto článku, takže čtěte dál!

Co jsou to FX Options?

Nový obchodní nástroj FX Options (FX Opce) lze přirovnat ke kombinaci digitálních opcí a ladder opcí. Obchodník si volí libovolnou strike price a směr obchodu. V závislosti na tom, jak daleko od vstupní ceny je cena při expiraci či uzavření obchodu, je vypočítán profit. Vystoupit z obchodu lze kdykoli, a to bez poplatku. Buď si tak obchodník může předčasně zajistit profit, nebo omezit ztrátu.

Stručné vlastnosti FX Options:

  • Obchodování v časovém rámci až 60 minut. Uzavřít obchod a inkasovat zisk či zmírnit ztrátu lze kdykoli během obchodu.
  • Návratnost není omezena, reálně může být i v řádech stovek procent. (Lepší, než u binárních opcí)
  • V případě neúspěšného obchodu je maximální ztráta 100% z investované částky (stejné s binárními opcemi)
  • Momentálně lze takto obchodovat 14 aktiv – měnových párů.
  • Minimální částka pro investici je 25 €.

Jak přesně FX Options fungují?

Jak už jsme popsali výše, obchodník si volí libovolnou strike price a směr obchodu. V závislosti na tom, jak daleko od vstupní ceny je cena při expiraci či uzavření obchodu, je vypočítán profit. Pro lepší pochopení se můžete podívat na videa níže.

Co nám FX Opce nabízí?

  • Neomezený profit” pro všechny obchody se správnou predikcí. Stejně jako u klasického cfd obchodování, ani zde nejsme limitováni maximálním ziskem. Ten může být i v řádech stovek procent. Není však jednoduché takový pohyb chytit. Více na obrázku níže.
  • Prodělky nemusí být 100% investované částky. Stejně jako je pozvolný růst zisku v případě úspěšné predikce, tak je i pozvolný růst ztráty v případě predikce špatné.
  • FX Opce nabízí expiraci pouze 1h, což je asi jejich největší nevýhoda. Na druhou stranu však můžeme obchod kdykoli, ať už v zisku či ztrátě, před expirací uzavřít.
obchodování fx opcí
Obchodování FX Opcí se zvýrezněnými výplatními cenami.

Jak můžete vidět na obrázku výše, obchodování FX Opcí podle nás není úplně výhodné. Aby obchodník inkasoval zisk alespoň pár desítek procent, musela by cena udělat poměrně velký skok. V tomto případě už by se vyplatilo spíše obchodovat klasický Forex (CFD).

Myslíme si, že že vzhledem k tomu, že FX Opce jsou nový a ještě neozkoušený produkt, projdou FX Opce ještě řadou změn. To, v jakém stavu jsou nyní, podle nás předstasvuje nevýhodný investiční produkt.

Video od IQ Option

Video je v angličtině. Titulky dostupné zde

Jakou mají FX Options budoucnost?

Na email dostáváme otázky typu “Nezruší ESMA FX Opce?” a “Jakou mají budoucnost?” Abychom na tyto otázky mohli odpovědět, je třeba si vysvětlit, proč ESMA binární opce zakázala.

Hlavním důvodem byl fakt, že obchodovat binární opce mohl úplně každý. Popravdě, začít obchodovat v předchozích pár letech bylo tak snadné, že jste si i bez jakékoli znalosti finančních trhů, technikálií nebo obchodní praxe mohli otevřít účet. Regulační orgán ESMA se proto rozhodl zakročit a tyto “snadné binární opce” pro neprofesionální obchodníky zakázat. (více info)

FX Options jsou ale bezesporu o něco složitější, než klasické binární opce. Je třeba volit si vlastní strike price a je třeba i zvolit si správně, kdy z obchodu vystoupit. To jsou hlavní důvody, proč by právě tento typ obchodování měl být OK a neměl by být nikdy zakázán. Kdyby se tomu tak stalo, tak už můžou zakázat i burzy nebo obchodování s akciemi jako takové. No ne?

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎