Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Porovnání druhů opcí (6) – FX Options (FX Opce)

fx optionsVždy bylo možné obchodovat mnoho druhů binárních opcí: touch a no touch opce, klasické střednědobé high-low opce, KIKO opce, ladder či digitální opce a několik dalších. Některé typy obchodování jsou na pochopení snadné a některé složitější.

Inovativní broker IQ Option v srpnu 2018 přišel s novým typem obchodování. Jedná se o takzvané FX Options, neboli FX Opce. Více o tomto druhu obchodování se dozvíte právě v tomto článku, takže čtěte dál!

Co jsou to FX Options?

Nový obchodní nástroj FX Options (FX Opce) lze přirovnat ke kombinaci digitálních opcí, ladder opcí a bývalých IQ Classic opcí. Obchodník si volí libovolnou strike price a směr obchodu. V závislosti na tom, jak daleko od vstupní ceny je cena při expiraci či uzavření obchodu, je vypočítán profit. Vystoupit z obchodu lze kdykoli, a to bez poplatku. Buď si tak obchodník může zajistit profit, nebo omezit ztrátu.

Stručné vlastnosti FX Options:

  • Obchodování v časovém rámci až 5 minut. Uzavřít obchod a inkasovat zisk či zmírnit ztrátu lze kdykoli během obchodu.
  • Návratnost není omezena, reálně může být i v řádech stovek procent. (Lepší, než u binárních opcí)
  • V případě neúspěšného obchodu je maximální ztráta 100% z investované částky (stejné s binárními opcemi)
  • Momentálně lze takto obchodovat 14 aktiv – měnových párů.

Jak přesně FX Options fungují?

Jak už jsme popsali výše, obchodník si volí libovolnou strike price a směr obchodu. V závislosti na tom, jak daleko od vstupní ceny je cena při expiraci či uzavření obchodu, je vypočítán profit. Pro lepší pochopení se můžete podívat na videa níže.

Video od IQ Option

Video je v angličtině. Titulky dostupné zde.

Video od českého obchodníka

Poměrně hezky celý smysl FX opcí vysvětluje i autor následujícího videa – v češtině. S některými jeho názory sice tak úplně nesouhlasíme, ale pro vysvětlení FX Options toto video postačí.

Jakou mají FX Options budoucnost?

Na email dostáváme otázky typu “Nezruší ESMA FX Opce?” a “Jakou mají budoucnost?” Abychom na tyto otázky mohli odpovědět, je třeba si vysvětlit, proč ESMA binární opce zakázala.

Hlavním důvodem byl fakt, že obchodovat binární opce mohl úplně každý. Popravdě, začít obchodovat v předchozích pár letech bylo tak snadné, že jste si i bez jakékoli znalosti finančních trhů, technikálií nebo obchodní praxe mohli otevřít účet. Regulační orgán ESMA se proto rozhodl zakročit a tyto “snadné binární opce” pro neprofesionální obchodníky zakázat. (více info)

FX Options jsou ale bezesporu o něco složitější, než klasické binární opce. Je třeba volit si vlastní strike price a je třeba i zvolit si správně, kdy z obchodu vystoupit. To jsou hlavní důvody, proč by právě tento typ obchodování měl být OK a neměl by být nikdy zakázán. Kdyby se tomu tak stalo, tak už můžou zakázat i burzy nebo obchodování s akciemi jako takové. No ne?

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.