Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Fondee má svoji vlastní mobilní aplikaci – investovat teď půjde na pár kliků

Fondee má svoji vlastní mobilní aplikaci – investovat teď půjde na pár kliků

Fondee má svoji vlastní mobilní aplikaci – investovat teď půjde na pár kliků
Zdroj: Facebook.com (Fondee)

Preference investorů se čím dál tím více ubírají směrem, kdy je pro ně nejdůležitější zejména pohodlné a jednoduché investování. Toho se samozřejmě chytly i některé startupy, mezi kterými se překvapivě najde i český hráč. Tím je česká investiční platforma Fondee, která se rozhodla svým klientům investování ještě více usnadnit prostřednictvím nové mobilní aplikace.

Investování na pár kliků funguje už i v ČR

Investování si během pár let prošlo velkou proměnou, díky čemuž k němu mají přístup i lidé, kteří pojmům jako akcie či finanční trhy ještě nedávno nevěnovali pozornost. V současnosti je však na trhu taková nabídka brokerů a investičních platforem, že se během pár minut může stát investorem doslova každý. I když je v Evropě technologických startupů pomálu, najde se jich pár i u nás. Jedním z nich je i společnost Fondee provozující stejnojmennou investiční platformu.

Za jejím založením stojí manželé Hlavsovi, kteří se rozhodli nabídnout i české veřejnosti možnost investovat a efektivně zhodnocovat své úspory. Podobně jako u její největší konkurence Portu, jsou za vložené prostředky nakoupeny podíly v různých ETF. Na trhu působí již od roku 2017, přičemž se uživatele snaží lákat na vysoké výnosy a snadné investování. To je od letošního května ještě jednodušší, a to díky nové mobilní aplikaci, s jejíž pomocí mohou mít uživatelé portfolio neustále pod kontrolou.

Investování je teď možné doslova na pár kliků, což ocení zejména mladší generace investorů. Fondee přitom vycházelo z předpokladu, že zhruba 6 z 10 investorů preferuje sledovat své investiční portfolio skrze mobilní aplikaci. Její nápad se pravděpodobně setkal i s úspěchem – novou aplikaci totiž využívá již 40 % uživatelů, a to po pouhých čtrnácti dnech od jejího spuštění. Mobilní aplikace je navíc dostupná jak v AppStore, tak i v Google Play.

Fondee plánuje expanzi i do zahraničí

Kromě toho, že Fondee pracuje na rozvoji svojí platformy, tak aby byla uživatelsky přátelská k většině investorů, se snaží i hledat cesty, jak trochu pošťouchnout svůj růst. Za ten je od letošního ledna zodpovědná nová provozní ředitelka Laureen Höllge, která si dala za cíl minimálně zdvojnásobit počet stávajících uživatelů – těch je momentálně zhruba 8 000.

Ve Fondee se již delší dobu mluví o expanzi, která v tomto roce započala na Slovensku. Společnost vidí velký potenciál zejména v zemích východní Evropy, kde nepůsobí tak vysoký počet investičních platforem, nebo alespoň není takové povědomí o investování mezi širokou veřejností. Je však otázkou, jestli se této politiky bude držet i v takto složitém a nejistém období.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo