Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dva giganti z oblasti umělé inteligence, kteří dominují trhu

Publikováno
Dva giganti z oblasti umělé inteligence, kteří dominují trhu
Zdroj: Pixabay.com

V období, ve kterém akcie společností operujících s umělou inteligencí (souhrnně akcie AI) zaznamenaly pokles kvůli dlouhodobě nestabilním výdělkům, hledá mnoho investorů možnost, jak v oblasti AI investovat bezpečněji. Jaké akcie se nabízejí? 

Jednou z cest je soustředit své obchodní snahy na technologické giganty a zavedené společnosti, které s AI operují komplexněji. Nesoustředí se pouze na vývoj jedné určité oblasti, ale spíše na praktickou aplikaci technologie v různých oblastech.

Přestože se investice do akcií AI letos na podzim obchodníkům nevyplácely, má tento segment trhu potenciál prudkého růstu, a objem investic do AI se neustále zvyšuje.

Podle analýzy IDC se objem bude dále zvyšovat o 31 % ročně až do roku 2027. Je tedy správná doba na včasné investice. Jaké společnosti ale zvolit a neriskovat?

Nvidia (NVDA)

Nvidia je technologický lídr, jehož akcie se mohou jevit jako poměrně bezpečná dlouhodobá investice v oblasti umělé inteligence. Jejich vysoké výkony v posledních letech lze připsat úspěchu společnosti ve výrobě a prodeji čipů GPU.

Tyto grafické procesní jednotky jsou klíčovým hardwarovým komponentem při tréninku AI a poptávka po nich se v poslední době prudce zvýšila. Společnost poptávku obratně uspokojuje a její zisky se za posledních 12 měsíců zvýšily o 42 %.

Vývoj ceny akcií Nvidia za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Společnost nedávno představila nový GPU čip H200, který má až osmnáctkrát vyšší výkon než jeho předchůdce H100. Implementaci těchto čipů do cloudových serverů přitom na příští rok ohlásily Microsoft, Amazon, Oracle a Google. Exploze poptávky po GPU v dohledné době neskončí a Nvidia si zajišťuje čelní místo mezi jejich výrobci jak v kvalitě, tak v objemu.

Společnost také bohatne na vývoji služby, která usnadní firmám tvorbu aplikací z generativní AI, což je momentálně horké téma napříč oblastmi trhu.

Microsoft (MSFT)

Technologický gigant, který se rád pohybuje na špici, představil celou řadu AI nástrojů implementovaných do svých služeb. AI Copilot je nabízen v rámci Microsoft 365 a nástroje umělé inteligence zlepšují i službu Microsoft Azure (cloud computingová služba).

Přestože Microsoft roste pomaleji, řada investorů ho považuje za zajímavou investici. Především kvůli tomu jak skvěle společnost zvládla astronomické náklady na hardware určený k trénování LLM (Velký jazykový model) a dalších modelů AI. I přes tyto investice ohlásila společnost v posledním čtvrtletí zvýšení zisku na akcii o 27 %. Lze tak vidět, že Microsoft je jedna z mála společností, která si může dovolit masivní investice do AI aniž by ztratila tempo růstu.

Vývoj ceny akcií Microsoft za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Azure také zvládl obsadit větší podíl na trhu s cloud computingem. Zájem o služby řízené umělou inteligencí překonal všechna očekávání. V této oblasti se investice Microsoftu více než vyplatily.

Za posledních pět let vzrostly akcie společnosti na trojnásobek své původní hodnoty, a jejich růst pravděpodobně není u konce.

S monetizací umělé inteligence bude Microsoft pokračovat, a už nyní má oproti ostatním hráčům na trhu značný náskok.

Udržitelná investice

Investovat do akcií AI znamená spolehnout se na velké společnosti. Ty mají jednak dostatečný kapitál, aby mohly adekvátně investovat do technologií. Jejich stabilita pak zajišťuje, že je velmi vysoké investice nepoloží hned v začátcích a své projekty dotáhnou do konce.

Je samozřejmě na vás, do jakých akcií se nakonec rozhodnete investovat, Nvidia a Microsoft však potenciál v oblasti umělé inteligence bezesporu mají.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎