Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dosáhne Bitcoin 100 000 dolarů? Toto by si měl vědět, pokud plánuješ vstoupit do kryptosvěta!

Dosáhne Bitcoin 100 000 dolarů? Toto by si měl vědět, pokud plánuješ vstoupit do kryptosvěta!

Zvýšený zájem investorů posunul cenu Bitcoinu daleko nad 40 000 dolarů, čímž překonal své dřívější maxima. Bude optimistická nálada na trhu kryptoměn pokračovat?

Podle odborníka na kryptoměny, Mgr. Davida Kokavce z portálu kryptotrejder.sk, jsou kryptoměny stále jen na začátku své cesty. O růstu Bitcoinu na svá nová maxima jste pravděpodobně v posledních dnech slyšeli z každé strany.

Tomuto tématu se věnovaly nejen kryptoměnové portály a magazíny, ale také finanční a mainstreamová média. Ty však ve velkém tento růst porovnávají s rokem 2017 a hovoří pouze o další bublině, která praskne stejně, jako ta před třemi lety. Pokud se však podíváte na kryptoměny a zejména Bitcoin podrobněji, zjistíte, že mezi rokem 2017 a 2020 se v tomto sektoru událo opravdu mnoho změn. Počínaje zlepšenou, i když stále ještě nedokonalou, bezpečností, přes zájem politiků a ekonomů o tato aktiva až po změnu z pohledu institucionálních investorů.

No a právě příchod institucí do kryptoměn v čele s Bitcoinem je tou největší změnou, která může pomoci kryptoměnám v příštím roce zazářit.

Co jsou to kryptoměny?

Pro ty, kteří o Bitcoinu nebo jiných alternativních kryptoměnách (takzvaných altcoinech) slyší poprvé, si ale nejprve jednoduše vysvětlíme, co kryptoměny jsou a jak fungují.

Kryptoměny jsou digitální měny, které používají kryptografii a blockchain technologii, čímž umožňují provádět transakce na dané síti bez potřeby třetí (zprostředkovatelské) strany.

Právě blockchain je jednou z klíčových technologií a inovací, které s sebou kryptoměny přinesly.

V jednoduchosti řečeno, blockchain je distribuovanou databází, která neustále běží na počítačích po celém světě, čímž dosahuje takzvanou decentralizaci – koncept, při kterém žádná jedna entita nemá kontrolu nad těmito sítěmi a tak ji nikdo neřídí.

Právě decentralizace prostřednictvím blockchain technologie je jedním z hlavních rozdílů mezi kryptoměnami a klasickými virtuálními fiat měnami nebo digitálními měnami centrálních bank, na kterých se pracuje aktuálně po celém světě. Takzvané CBDC (central bank digital currency) jsou jedním z nejvíce se rozvíjejících sektorů ve finančním světě.

Centrální banky zemí jako Čína, USA, Japonsko, Švédsko nebo Velká Británie vydaly o těchto měnách hned několik studií.

V Číně se už dokonce taková forma digitální měny i ve velkém testuje, přičemž se očekává, že by mohla být používána již během zimní Olympiády 2022 v Pekingu. I přesto, že se budou tyto digitální měny podobat kryptoměnám, protože budou pouze virtuální nebo budou mít své online peněženky ve formě aplikací, stále platí, že CBDC budou ovládané centrálními bankami, a tedy jednou entitou, a proto je nemůžeme řadit do kategorie kryptoměn.

Změna pohledu na Bitcoin

Ať už se dočkáme skutečné CBDC v podobě digitálního dolaru, digitálního eura nebo digitálního juanu, nic to nemění na faktu, že kryptoměnový sektor zažil koncem roku 2020 poměrně spanilou jízdu.

Ta vyvrcholila růstem Bitcoinu přes své dosavadní maximum, které bylo dosud na hodnotě přibližně 19 700 dolarů, na aktuální maximum více než 49 300 dolarů. A i přesto, že mnoho lidí začíná přirovnávat tento růst ke “šílenství a mánii” z roku 2017, momentální růst je jiný hned v několika důvodů.

Není žádným tajemstvím, že koncem roku 2017 stoupala cena kryptoměn a Bitcoinu zejména kvůli takzvaným retail investorům. Je to kategorie obyčejných investorů, kteří investují sami za sebe a často tak činí s minimálním kapitálem. Právě obrovský příliv takových investorů ale způsobil, že cena Bitcoinu v roce 2017 téměř dosáhla 20 000 dolarů. Aktuální růst je ale poháněn zcela jinou kategorií investorů.

Poznámka

TIP: Sledujte kryptotrejder.sk na jejich free telegramu a nenechte si ujít žádnou novinku ze světa kryptoměn!

Jsou jimi instituce, jejichž počet v kryptoměnovém světě se extrémně navyšuje zejména od konce srpna. Veřejně obchodované společnosti jako Microstrategy, Square, Ruffer Investments, Guggenheim nebo Galaxy Digital Holdings představují pouze výběr těch nejpodstatnějších a nejzajímavějších společností, které ať už výrazně navýšily své kryptoměnové portfolio, nebo si ho dokonce letos teprve vytvořily.

Právě tyto společnosti, a mnoho dalších, investovaly už do Bitcoinu miliardy dolarů. Mnohem podstatnější než investovaný finanční obnos jsou však důvody, proč tak tyto společnosti učinily.

Z vyjádření hlavních představitelů těchto společností je jasné, že Bitcoin vnímají jako dlouhodobé zajištění vůči finančnímu systému, kterým chtějí ochránit své společnosti a jejich majetek před inflací, nestabilitou finančního systému nebo narůstajícím dluhem. Mnoho z nich se také vyjádřilo, že investice do Bitcoinu je pro ně ještě lepší alternativou než investice do zlata.

Rétoriku vůči kryptoměnam, v čele s Bitcoinem, změnilo i několik předních investorů. Mezi nimi jsou například Stanley Druckenmiller, Paul Tudor Jones nebo Ray Dali.

Každý z nich je přitom legendou z finančního světa a investování a právě letos se poprvé vyjádřili optimisticky o budoucnosti Bitcoinu. Pohled na kryptoměny se tak pomalu začíná měnit ze spekulativní investice na aktivum, které může v budoucnu nahradit zlato a být používán jako “bezpečný přístav“, dodává Marek Feder, mimo jiné redaktor a fundamentální analytik z portálu kryptotrejder.sk, na kterém najdete i odborné kryptoměnové kurzy a skupinu pro kryptonadšence, do níž se můžete přidat přes tento odkaz.

Proč právě rok 2021?

Mnoho začátečníků se ptá, kde nakoupit svou první kryptoměnu, jak začít a kde své kryptoměny držet? Existuje několik variant.

Tým kryptonadšenců z projektu kryptotrejder.sk již několik let vzdělává své klienty. Pro tento účel vytvořili i pro Vás akademii – školu kryptoměn, kde na vás čeká více než 40 video-návodů, v nichž vás tento zkušený tým provede vašimi začátky v kryptosvětě.

V kryptoměnové komunitě se hovoří téměř před začátkem každého roku, že právě ten další bude ten nejlepší. I proto se opět již množství podporovatelů začíná vyjadřovat ve smyslu, že právě rok 2021 bude opravdu rokem kryptoměn.

Tentokrát ale mají na to opravdu hned několik důvodů. Oba výše zmíněné důvody by přitom měly stačit na to, aby se ceně Bitcoinu, ale i ostatních kryptoměn, mělo i nadále dařit.

K tomu je ale rok 2021 i pohalvingovým rokem, které v minulosti vždy byly právě těmi roky, kdy se Bitcoin dostal na své nové ATH. Tato událost, halving Bitcoinu, se děje jednou za 4 roky a znamená, že odměny za vytěžený blok Bitcoinu se zmenší na polovinu.

To přímo ovlivní nabídku nově vytěžených Bitcoinů, která se tak každým dalším halvingem zmenší opět o 50%. Pokud si to spojíme se zvýšeným zájmem o investici do Bitcoinu ze strany instituci, tak může brzy přijít nedostatek Bitcoin na burzách, což by přirozeně mělo vystřelit cenu Bitcoinu výše. Pochopitelně nelze minulost brát jako jasný indikátor toho, co nastane v budoucnosti. Ale všechny podstatné indikátory ukazují, že Bitcoinu by se mělo i nadále dařit.

Nikdy neinvestujte více než jste ochotni ztratit. Strategie a jasný plán jsou základem úspěchu, “dodává na závěr Mgr. David Kokavec, který pro čtenáře spolu s týmem kryptotrejder.sk připravil příručku určenou začátečníkům. Stáhnout si ji můžete na tomto odkazu.

Autorem článku je Marek Feder, redaktor a fundamentální analytik portálu kryptotrejder.sk ve spolupráci s Mgr. Davidem Kokavcom, zakladatelem komunity.

Zaujal vás projekt Kryptotrejder? Sledujte jej na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/kryptotrejder
Instagram: https://www.instagram.com/kryptotrejder/
Telegram: https://t.me/Kryptotrejder

Líbil se vám tento článek?
25
7

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám zejména z pohledu novinek a fundamentálních analýz, přičemž píšu články nejen pro několik slovenských a českých webů, ale také pro zahraniční projekty. Na kryptoměnách mě fascinuje zejména jejich ekonomický potenciál a to, jak mohou ovlivnit a společně změnit finanční svět. Je téměř jisté, že FinTech, kryptoměny a decentralizované technologie najdeme v budoucnu ve všech možných odvětvích a já chci určitě být součástí této změny.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

František Bosý

Měl jsem finex rád, ale stává se z toho komerční srajda? :(

eLko

Prosím, naučte se psát…

Eda

Přesně. Tolik chyb, to je brutální ostuda